Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem

24 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 marzec 2011 - 15:23

sąsiad pobudował się dosłównie na miedzy... i przy siatce wsadził bluszcz i jakieś krzewy które wystają pół metra za siatką... kilka dni temu przypadkiem zachaczyłem o ten bluszcz złożonymi bronami i wyrwałem sporą illoś... to taki co 20 lat temu przeprowadził się do miasta i teraz wielki warszawiak...po takim nic nie wiadomo ... dar się że zadzwoni na policję jeśli nie zwróce mu pieniędzy za to... w razie donosu coś bym z tego miał ?

wtrącę się w dyskusję - orzesz do granicy a jak coś wystaje to idziesz do gościa i każesz mu to teraz usunąć bo włazi na Twoją działkę i utrudnia Ci prace czyli korzystanie z działki. Jak gość nie sprzątnie od ręki to mówisz że prace przeprowadzisz ale jak coś uszkodzisz z roślin to jego problem.

W twojej sytuacji - każ mu tę policję wezwać albo lepiej sam wezwij że cię zwymyślał itp, że byłeś u niego i po dobroci nakazałeś mu usunąć jego krzaki z twojej nieruchomości na czas prac ze sprzętem itp oraz że prace kontynuowałeś bo wiosna i czas prac polowych a on był tym złym co nie usunął.

Na przyszłość - sadzi wam ktoś coś przy granicy? Pług 2-3 skibowy - mała U. Grudziądz i zapuszczać go coraz głębiej. Dla tych co mają grubery to co roku przejazd przy granicy gruberem - uszkadzać będzie korzenie i święty spokój będzie bo drzewo wyłamie się przy wietrze, krzaki będą usychać.

Co do budowli - można za zgodą sąsiada na granicy działki, a jeżeli nie chcesz się pytać to odległość wynosi 3metry. Ja 3 metry od granicy wstawiłem szambo - gość po drugiej stronie ma staw wykopany bez pozwoleń - jak powie że mu śmierdzi powiem żeby wezwał urzędników i policję, za staw zapłaci spore pieniążki a mi nic nie zrobią bo Starostwo wydało zgodę na budowę ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem Dzisiaj, 03:29
  •  

#22 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 16:21

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem wrazie jak by jednak racja była jego to jest co mu wyciągnąć...w sumie dwie rzeczy... średnio 3 razy w tygodniu przywozi 2 worki śmieci i spala je za domem ( raz się przyczajiłem i zrobiłem ciekawą kolekcję foto) oraz szambo spuszczane do rowu... tylko czy on może zrobić tak że mnie udupi że jeżdzę bez prawka...?

#23 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 30 marzec 2011 - 16:50

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem Słowem- "Sami Swoi" :D Od powstania tego filmu, nic się nie zmieniło w polskiej mentalności.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 30 marzec 2011 - 17:42

wrazie jak by jednak racja była jego to jest co mu wyciągnąć...w sumie dwie rzeczy... średnio 3 razy w tygodniu przywozi 2 worki śmieci i spala je za domem ( raz się przyczajiłem i zrobiłem ciekawą kolekcję foto) oraz szambo spuszczane do rowu... tylko czy on może zrobić tak że mnie udupi że jeżdzę bez prawka...?

różnica będzie taka że on dostanie 5000 PLN za szambo a Ty np 500 PLN za prawko ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 17:45

wtrącę się w dyskusję - orzesz do granicy a jak coś wystaje to idziesz do gościa i każesz mu to teraz usunąć bo włazi na Twoją działkę i utrudnia Ci prace czyli korzystanie z działki. Jak gość nie sprzątnie od ręki to mówisz że prace przeprowadzisz ale jak coś uszkodzisz z roślin to jego problem.

W twojej sytuacji - każ mu tę policję wezwać albo lepiej sam wezwij że cię zwymyślał itp, że byłeś u niego i po dobroci nakazałeś mu usunąć jego krzaki z twojej nieruchomości na czas prac ze sprzętem itp oraz że prace kontynuowałeś bo wiosna i czas prac polowych a on był tym złym co nie usunął.

Na przyszłość - sadzi wam ktoś coś przy granicy? Pług 2-3 skibowy - mała U. Grudziądz i zapuszczać go coraz głębiej. Dla tych co mają grubery to co roku przejazd przy granicy gruberem - uszkadzać będzie korzenie i święty spokój będzie bo drzewo wyłamie się przy wietrze, krzaki będą usychać.

Nikita dobrze radzi tylko trochę bym to udoskonalił. Jak coś wystaję na waszą działkę przekażcie sąsiadowi na piśmie nakaz ścięcia tego w ciągu jakiegoś to okresu np. 3 dni od dostarczenia(tylko nie każcie robić tego w ciągu 24h bo to już trochę przesada). Zamieście także klauzulę że nie odpowiadacie za ewentualne zniszczenia drzewa/krzewu jeśli będziecie sami zmuszeni do obcięcia gałęzi. Oczywiście zróbcie także kopię dla siebie i poproście o podpis sąsiada pod tym.
A wszystko po to żeby sąsiad nie miał podstaw do oskarżenia Was w razie gdy coś mu tam uszkodzicie lub jak będziecie ścinać wezwie policję. Bo jak przekażecie to ustnie zawsze może powiedzieć że nic mu nie mówiliście i to są Wasze wymysły.