Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem

24 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:56

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem Ostatnio zauwazylem ze sasiad sadzi coraz wiecej drzew owocowych i roznych krzakow malin,pozeczek itp ok 1metra od granicy z moimi gruntami rolnymi jaka jest przepisowa odleglosc? Poniewaz zaczynaja mnie draznic te krzaki sa coraz blizej granicy ma duzo wiecej miejsca ale sadzi to w granicy zeby miec wiecej miejsca na kartofle(ziemniaki)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem Dzisiaj, 03:07
  •  

#2 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 29 marzec 2011 - 21:02

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem chyba nie ma ale pewny nie jestem. Jedno jest pewne jak wejdzie na twoje pole to siekierka i tnij gałęzie które należą do ciebie, dodatkowo za jakiś czas możesz wzdłuż miedzy wykopać rowek wyciąć gałęzie i polać glifosatem i po sprawie ;)
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#3 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3222 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 29 marzec 2011 - 21:04

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem

Ostatnio zauwazylem ze sasiad sadzi coraz wiecej drzew owocowych i roznych krzakow malin,pozeczek itp ok 1metra od granicy z moimi gruntami rolnymi jaka jest przepisowa odleglosc? Poniewaz zaczynaja mnie draznic te krzaki sa coraz blizej granicy ma duzo wiecej miejsca ale sadzi to w granicy zeby miec wiecej miejsca na kartofle(ziemniaki)

W żadnych przepisach prawnych nie ma podanej odległości sadzenia drzew od granicy działki. Jednakże praktyka powinna być taka, że należy sadzić w odległości większej niż promień zasięgu korony dorosłego osobnika danego gatunku. czyli waha sie to w zależności od rodzaju rośliny od 1 -5 m

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 21:14

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem Panowie a jak to się ma z drzewami sadzonymi blisko drogi, tak,ze gałęzie obcierają już o przejeżdżające większe maszyny? Bo mamy niestety problem w "działkowiczami-warszawikami"

#5 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2089 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 21:20

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem nie ma przepisow okreslanacych odleglosc od granicy. sprawy te rególuje kodeks cywilny w chyba w art. 148-150
Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#6 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 21:20

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem jak dobrze pamiętam to z punktu prawa wygląda tak że
może sadzić ile chce od miedzy
jeżeli gałęzie przewieszają sie na pole sąsiada właściciel drzewek musi zgłosić sie o pozwolenie na zbiór owoców z tych części drzew przewieszonych
jeżeli owoce spadną na pole sąsiada automatycznie stają sie jego własnością i właściciel drzew nie może ich zebrać
tak to wygląda z prawa dobrej praktyki rolniczej
pozdrawiam

#7 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 29 marzec 2011 - 21:25

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem Kiedyś o tym czytałem. Pamiętam jedynie, że zależy to od wysokości drzewa, 1m od granicy jeśli wysokość nie przekroczy 3m- ale dokładnych liczb nie pamiętam.

Chodzi tu chyba między innymi o to, żeby zbyt blisko posadzone wysokie drzewa nie zacieniały sąsiedniej posesji.

#8 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 21:31

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem sąsiad pobudował się dosłównie na miedzy... i przy siatce wsadził bluszcz i jakieś krzewy które wystają pół metra za siatką... kilka dni temu przypadkiem zachaczyłem o ten bluszcz złożonymi bronami i wyrwałem sporą illoś... to taki co 20 lat temu przeprowadził się do miasta i teraz wielki warszawiak...po takim nic nie wiadomo ... dar się że zadzwoni na policję jeśli nie zwróce mu pieniędzy za to... w razie donosu coś bym z tego miał ?

Edytowany przez lukasz321, 29 marzec 2011 - 21:34.

#9 Share darekalf

darekalf

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 21:34

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem jakby dom budował to może przeszkadzać 3m wysokości ale w polu to nie
a jak sadzono drzewa w dwa rzędy??
co do bluszczu to nie powinieneś go niszczyć ale było to zdarzenie losowe a właściciel nie zadbał o to aby zabezpieczyć przed zniszczeniem wchodząc w twoją posiadłość

Edytowany przez darekalf, 29 marzec 2011 - 21:39.

#10 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 21:39

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem a mnie denerwuja dzialkowcy ktorzy sadza zywoplot przy siatce po stronie drogi waskiej dojazdowej przez ktora jade do pola i jak im agregatem lub hederem wyrywam to moge dostac mandat ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukasz321

lukasz321

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 21:48

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem na działce naprzeciwko domu jest działka wójka i pomiędzy nią jest droga z której woda po deszczu nie ma jak spłyć i w jednym miejscu jest błoto... nie chciałem jechać po koleinach wiec obiłem biżej siatki ale tam mnie ściągneło spowrotem w koleinę ( lewym kołem w prawą koleinę) i zaczeiłem , dodam że siatka cała ... tylko ten blucz wyrwany...

#12 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 22:02

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem lukasz321
Nie przejmuj sie takimi ludzmi, po krótce mówiać to idioci. Szkoda na nich nerwów i zdrowia. Lecz nie daj po sobie poznawać że sie ich boisz bo wtedy bedą starali sie Ciebie straszać jakąś policja czy czymś innym. Ale ja sie pytam za co?? kawałek bluszczu :lol: Także zrób tak żeby to oni sie Ciebie bali ;)

#13 Share redek

redek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 22:04

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem Lukaszjarm
zależy, czy żywopłoty posadzone są samowolnie w pasie drogowym, czy na gruncie prywatnym
swoją drogą mandat i tak możesz dostać za jeżdżenie z hederem po drogach publicznych

#14 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 22:35

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem http://www.rp.pl/artykul/84762.html
Macie tu wszystko ładnie opisane.

#15 Share roltech

roltech

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 22:41

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem Kilka artykułów z Kodeksu Cywilnego:
Art. 144.
Właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać
się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad
przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości
i stosunków miejscowych.
Art. 148.
Owoce opadłe z drzewa lub z krzewu na grunt sąsiedni stanowią jego pożytki. Przepisu
tego nie stosuje się, gdy grunt sąsiedni jest przeznaczony na użytek publiczny.
Art. 149.
Właściciel gruntu może wejść na grunt sąsiedni w celu usunięcia zwieszających się z
jego drzew gałęzi lub owoców. Właściciel sąsiedniego gruntu może jednak żądać
naprawienia wynikłej stąd szkody.
Art. 150.
Właściciel gruntu może obciąć i zachować dla siebie korzenie przechodzące z sąsiedniego
gruntu. To samo dotyczy gałęzi i owoców zwieszających się z sąsiedniego
gruntu; jednakże w wypadku takim właściciel powinien uprzednio wyznaczyć sąsiadowi
odpowiedni termin do ich usunięcia
Art. 154.
§ 1. Domniemywa się, że mury, płoty, miedze, rowy i inne urządzenia podobne,
znajdujące się na granicy gruntów sąsiadujących, służą do wspólnego użytku
sąsiadów. To samo dotyczy drzew i krzewów na granicy.
§ 2. Korzystający z wymienionych urządzeń obowiązani są ponosić wspólnie
koszty ich utrzymania

#16 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 22:49

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem W tym problem że KC nie reguluje odległości od drzew i krzewów od granic działek. KC mówi jedynie o zasadach dobrego współżycia a jak wiadomo jest to termin dość szeroko pojmowany i każdy ma inną definicję. I nie obcinajcie zbyt pochopnie sąsiadom korzeni czy gałęzi bo jeśli drzewo czy krzew zostanie bezpowrotnie uszkodzony to możecie być posądzeni o celowe zniszczenie czyjejś własności.

#17 Share mariusz b

mariusz b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 11:10

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem Ja też mam problem z "warszawiakami". Praktycznie z każdej strony mam nowych sąsiadów. Niezliczone ilości butelek, śmieci itp. przerzucane przez płot. Awantury za to, że sie kurzy podczas upraw, że za głośno. Wypalanie zboża przy płotach (rekord ok 1,5 m wypalone, randapem bo im przeszkadzało). Jeden chciał żebym nie orał metr od granicy, bo on chce żeby tam trawa rosła, bo będzie ładniej. Łąka przerobiona na parking itp. itd.... Tylko czekam, kiedy im opryski i nawozy zaczną przeszkadzać.

#18 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 12:03

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem Weź się kiedy przyczaj na któregoś, zrób zdjęcie i na policję. Raz, drugi raz to i odechce się sąsiadom takich praktyk.

#19 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 30 marzec 2011 - 12:22

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem Znam przypadek, że sołtys przez płot wiercił sąsiadowi w topolach i dębach dziury i kwas wlewał. Drzewa uschły.Skończyło się na wyroku w zawiasach i grzywnie. A sołtys jak był sołtysem tak jest.
Jaki sołtys taka wieś, jaka wieś taki sołtys. Moja wieś, a drzewa były mojego dziadka.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 13:13

Sasiad sadzi drzewa 1 m od granicy z moim polem a nie 4m sąsiad sadził mi na miedzy, wystarczy przejechać ciągnikiem po takich drzewkach i takie drzewko już będzie tylko karłowieć i nie urośnie hehe, ja mam w 2gą stronę tzn mam las posadzony prawidłowo tzn 8m od granicy i sąsiad umyślił sobie że pas drzew to linia granicy i tak się podoruje ;[