Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki sznurek do prasy rolujacej pasowej

5 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jarekvip99

jarekvip99

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 15:43

Jaki sznurek do prasy rolujacej pasowej Mam pytanie jakiego sznurka uzywacie do prasy rolujacej pasowej? chodzi mi o jego wytrzymalosc czy tex1000 czy tex2000 a moze jakiegos innego? Dopiero co mam zamiar zakupic taka prase i sie zastanawiam w jaki sznurek sie kiedys do niej zaopatrzyc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jaki sznurek do prasy rolujacej pasowej Dzisiaj, 07:13
  •  

#2 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 17:10

Jaki sznurek do prasy rolujacej pasowej Co do sznurka to bez różnicy jaką robisz prasą. Ja chwale sobie z defalinu sznurki używałem Tur i Atlas (97daN) i atlas jest lepszy moim zdaniem. Nie wiem ile on ma tex ale myślę że w granicach 1700-2000. Ogólnie nie radzę kupować taniego najcięższego sznurka poniżej 1500Tex bo będzie Ci się rwał nie zależnie po jakiej prasie a wiele i tak nie zaoszczędzisz.Wcześniej używałem jakiegoś słabszego to belkę (150) ciężko było wziąć ze stogu by nie pękł w zimie. Widziałem słomę 2 letnią gdzie był użyty pewnie bardzo słaby sznurek jednym palcem 5 na raz przerwałem bez użycia siły.

Edytowany przez melon10641, 29 marzec 2011 - 17:12.

#3 Share sisuTL100JD5720

sisuTL100JD5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja, elektronika, :D NH :D

Napisany 29 marzec 2011 - 19:36

Jaki sznurek do prasy rolujacej pasowej ja od 4 lat tylko owijam tylko sznurkiem TEX 1300 4kg i nic sie nie zrywa (mam prase zmiennokomorowa) a najtaniej wychodzi jeśli chodzi o marki to Ariad głównie no i czasem chemitex i sporadycznie defalin najlepszy jednak Ariad moim zdaniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 883 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 20:41

Jaki sznurek do prasy rolujacej pasowej Kurcze to mnie zaskoczyłeś tym 1300tex miąłem takiej wytrzymałości 2 lata temu ale mi się rwał tylko tutaj pewnie chodzi o firmę a skoro sprawdzona..:)

#5 Share sisuTL100JD5720

sisuTL100JD5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja, elektronika, :D NH :D

Napisany 29 marzec 2011 - 23:21

Jaki sznurek do prasy rolujacej pasowej http://www.rolnictwo...g-1330-tex.html

przez rok owijałem na tym i też bardzo fajny niby 1330 a jest nieco cieńszy niż np Ariad a mimo to bardzo wytrzymały, nigdy nie zdarzyło mi sie zerwanie go ani podczas prasowania ani podczas zwożenia
ale on nie bardzo sie opłaci chyba że komus tak jak mnie zależy na kolorze no ijak dla mnie to zaleta jest to że jest go więcej w kłębku i nie trzeba upychać zapasowych kłębklów w ciągniku np. tylko starcza te w prasie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share sony5

sony5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 22 październik 2012 - 18:51

Jaki sznurek do prasy rolujacej pasowej Ponawiam temat
chodzi mi o sznurek do prasy łańcuchowej jaki polecacie i chwalicie i w jakich cenach są te sznurki