Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz momentu

371 odpowiedzi na ten temat

#161 Share robcio866

robcio866

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 16:28

Wzmacniacz momentu a olej ma być rozgrzany czy zimny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmacniacz momentu Dzisiaj, 11:34
  •  

#162 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 26 kwiecień 2009 - 19:27

Wzmacniacz momentu rozgrzany

#163 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 19:25

Wzmacniacz momentu Mam pytanie, czy wam wzmacniacz też zdusza traktor? Mianowicie po wyregulowaniu taśmy jak ustawie tak 600-700 obr. silnika na wciśniętym sprzęgle i wyluzowanych obu wajchach zmiany biegów i jak puszcze sprzęgło to mi zdusza traktor tak do 500 obr. Jak ustawie tak jak poprzednio tyle, że 1000 obr i puszcze sprzęgło to zduszania traktora nie odczuwam więc to hamowanie nie jest wielkie. I tu moje pytanie czy u was też tak jest? Ja nie mam odniesienia bo przed regulacją taśmy takiego eksperymentu nie robiłem. Czynność wykonywana na pozycji "zając". Ursus c385

#164 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 19:42

Wzmacniacz momentu ja tez tak mam chodz u mnie wzmacniacz nie działa

#165 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 27 kwiecień 2009 - 19:52

Wzmacniacz momentu Aha, no to dzięki bo tak myślałem poluzować czy nie. A tak zostawię jak jest.

#166 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 04 maj 2009 - 20:47

Wzmacniacz momentu wczesniej pisałem o regulacji i opdciagnołem srube ta pod skosem <dokreciłem> o 1,5 obrotu i jak by lepiej brał i teraz takie pytanie a do czego słuzy ta srubka ktora jest wkrecana prostopadle do sciany obudowy skrzyni bo regulowałem ta pod skosem

i jeszcze jedn zecz jak to jest ze sprzegłem bo mam w 8111 ze najpierw wyciskam 4cm i dopiero wyciskam dobze ale tam pod spodem gdzie sie napina czy poluzowuje dzwigienke na osi jest taka sruba z kontrom co z nia zrobic czy ma byc dokrecona do konca zeby nie było luzu na osi
no nie wytłumacze tego bo to musiał by ktos robic

prosze o odpowiedzi i pomoc

#167 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 04 maj 2009 - 21:51

Wzmacniacz momentu Te trzy śrubki są do wy pozycjonowania taśmy. Tzn do ustawienia jej w jednakowej odległości od bębna bo przecież możesz mieć prawidłowo wyregulowana taśmę ale w jednym miejscu będzie ona miała 0.5mm odstępu a w drugim miejscu będzie dociśnięta do bębna. Parę postów wyżej opisałem sposób regulacji hamulca wraz z tymi śrubkami ustalającymi.

Odnośnie regulacji sprzęgła to jeżeli słabo bierze to regulujesz skręcając bądź wydłużając odpowiednią dźwigienkę. A kontra jest po to żeby to się po wyregulowaniu samo nie przestawiało więc jeżeli regulujesz to kontrę poluzować i regulujesz, po wszystkim z powrotem kontrujesz.

#168 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 05 maj 2009 - 17:24

Wzmacniacz momentu do tego stopnia uposledzony nie jestem wiem ze na ciagiełku jest nakretka ktora sie kontruje
ale chodziło mi o ta srube ktora reguluje branie sprzegła ale na osi taka sryba z kontra wkrecana

a z tym regulowaniem napiecia tasmy to czytam

#169 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 maj 2009 - 22:27

Wzmacniacz momentu A jaki jest wzmacniacz(półbiegi) w Zetorach 7520-10540.To samo co w cięzkich typu 8011,16245?
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#170 Share david85

david85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 05 maj 2009 - 22:39

Wzmacniacz momentu pewnie taki sam bo co innego zetor by wymyślił niż te sypiące się wzmacniacze a nowa forterra 12 coś tam ma tki sam jak te wcześniejsze modele

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share adrian2

adrian2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 05 maj 2009 - 22:41

Wzmacniacz momentu Jedynie to,że w niektórych modelach jest trzy stopniowy wzmacniacz...
-U-R-S-U-S- i wszystko jasne.

#172 Share bigos123456

bigos123456

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 15 sierpień 2009 - 09:27

Wzmacniacz momentu W C-385 występuje dziwny problem. Zając załącza się tylko gdy obroty silnika są poniżej 1500 na minutę. Gdy wciśnie się gaz do oporu nie chce się przełączyć z żółwia na zająca. Czy ktoś wie o co w tym chodzi? Cały wzmacniacz jest po remoncie, mikropompa była wymieniona, sprzęgło wałka też było remontowane. Wszystko było dobrze jakieś 3-4 miesiące a teraz wychodzą takie jaja. Co to może być?

#173 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 28 październik 2009 - 21:43

Wzmacniacz momentu Rozumiem że działa to na zasadzie iż napęd satelitów realizowany za pośrednctwem satelit jest przekazywany na koło słoneczne (centralne) bądź na koło zewnętrzne tak? Jak realizowane jest unieruchomienie tych kół? Jedno jest blokowane hydrauicznie a drugie? Hamulec hamuje koło zewnetrzne przy pomocy taśmy tak? A koło centralne?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#174 Share Neo

Neo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 31 październik 2010 - 10:28

Wzmacniacz momentu Gdzie można kupic walek ktury zastepuje wzmacniacz momentu?

#175 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 31 październik 2010 - 11:08

Wzmacniacz momentu W Świdnicy w Zetorze.

#176 Share boryss

boryss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 31 październik 2010 - 11:17

Wzmacniacz momentu chcesz zlikwidować wzmacniacz?

#177 Share Neo

Neo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 31 październik 2010 - 12:20

Wzmacniacz momentu Tak chce się go pozbyc. Działało to ustrojstwo 3 lata niby dobra rzecz ale ostatnio już się nie da podciągnąć tej taśmy bo jest na maksa a dalej się slizga żółw. Interesuje się też tym sprzegłem kłowym do przedniego napędu i tymi wałkami do szybkiej skrzyni bo ta 25 to stanowczo za wolna. Gdzie to można kupić, jestem z okolic zambrowa, ewentualnie zamówić kurierem.

#178 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 31 październik 2010 - 12:32

Wzmacniacz momentu ja wzmacniacz zaspawałem i ni kupowałem żadnego wałka fakt teraz wzmacniacz nie przepuszcza jak coś to się sprzęgło pali ale żałuje bo biegi wchodzą dużo gorzej jak był wzmacniacz to mniej trzeszczało

#179 Share Neo

Neo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 31 październik 2010 - 12:41

Wzmacniacz momentu kolego a jak długo ci chodzi tak zaspawane? ja już to przerabiałem. po prostu nie da sie tego idealnie zaspawac, a spaw predziej czy puzniej puści. a jak biegi mocno zgarzytają to podciągnij chamulec skrzyni. taka śrubka przy sprzęgle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 31 październik 2010 - 12:52

Wzmacniacz momentu Ja mam zetora 12145 mam go około 6 lat (caly czas jerzdze na przyspieszaczu a nie na zółwiu) co dwa lata wymiana mikropompki a tasme wymienilem jak kupilem zetora bo sie zerwala,zółwia (tasmy) urzywam sporadycznie gdy ciagnik zamóli podczas orki zeby nieredukowac biegu przełanczam na >>>zółw<<< zadnych problemow niemam z tym , ewentualnie moga sie zurzyc tarczki w przyspieszaczu... ;) orka i agregat przewarznie 1:4 ;)
Znajomy ma zts 16245 z przyspieszaczem i ursus 16 z wyrzuconym przyspieszaczem i wstawionym wałkiem , 16xx niewiem dokladnie jaki model , ale ursus głównie w orce i agregacie scierniskowym a zetor przyczepy transport i do kombajnu buraczanego stol v202 itp. goscio ma ponad (sam niewie ilebo durzo dzierrzaw) 160 ha ;)
Jakby co ton kupil tego ursusa 16 okolo 10 lat temu :) juz bez pszyspieszacza i wstawionym walkiem :D