Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz momentu

371 odpowiedzi na ten temat

#141 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 16:17

Wzmacniacz momentu Wg instrukcji zająca można uzywac tylko przy obrotach silnika powyżej 1200 obr/min. Przy przełączaniu z zająca na żółwia obroty silnika nie mają znaczenia co jest zreszta logiczne.

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmacniacz momentu Dzisiaj, 01:58
  •  

#142 Share mateunia19

mateunia19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 19:12

Wzmacniacz momentu aha dzięki.
czyli zająca używa się do że tak powiem lekkiej jazdy a żółwia tylko wtedy gdy jest ciężko.

#143 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 09 kwiecień 2009 - 19:50

Wzmacniacz momentu Obu używa się wtedy gdy jest taka możliwość. Orząc jadę na zającu - jest góreczka lub cięższy kawałek ziemi i tracę obroty to przełączam na zająca, za góreczką znowu zając. Unikasz wtedy używania sprzęgła i częstszych zatrzymań na zmianę biegu (bo jakbyś na zółwiu tracił obroty to jedynie redukcja biegu).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#144 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 20:01

Wzmacniacz momentu

Wg instrukcji zająca można uzywac tylko przy obrotach silnika powyżej 1200 obr/min.

Tzn. że szkodliwe jest jeżeli ciągnik pracuje poniżej 1200 obr/min. i dźwignia jest w pozycji zając... To mój poprzedni Zetor cały czas pracował z dźwignią w pozycji zając i przez 8 lat nic mu się nie stało... :P
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#145 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 09 kwiecień 2009 - 21:20

Wzmacniacz momentu Tak mówi instrukcja...

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#146 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 13:43

Wzmacniacz momentu no to ja odnosnie tego wzmacniacza, ojciec kupił ursusa c385 z 17lat temu i nigdy nie uzywał wzmacniacza wogóle nie wiadomo czy on działał, ta wajcha sie zapiekła ostatnio wziołem zciągłem pokrywe od skrzyni tą w kabinie i chciałem ruszyc tą rączke od wzmacniacza na skrzyni nie chciała isc to pobiłem i cos sztrzeliło i teraz lata sobie dokołoa, niegdy zadna kontrolka sie nie swieciła, mam pytanie jak sprawdzic cczy ten wzmacniacz wogłe jest od czego zacząc naprawy, pompa działa bo wałek chodzi a to jest ta sama pompa, somsiad raz w swoim c385 naprawiał ten wzmacniacz ale nic mu z tego nie wyszło,

#147 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 12 kwiecień 2009 - 20:11

Wzmacniacz momentu Jak kręci Ci się dookoła dźwignia to sprawdź najpierw w tunelu pod kierownicą czy nie spadła dźwignia na łączeniu bądź nie urwała się...
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#148 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 13 kwiecień 2009 - 11:08

Wzmacniacz momentu kreci sie dookoła ale na skrzyni nie przy kierownicy.

#149 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 14 kwiecień 2009 - 20:16

Wzmacniacz momentu duzo przeczytałem waszych wypowiedzi ale dalej nie wiem jak rozwiazac moj problem
mianowicie wszystko jest dobrze ale jak daje na zółwia to zaczyna wyc i momentalnie traci moc
co mam zrobic kontrolka jest dobra cisnienie tez
jak pas naciagnąć ??

#150 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 16 kwiecień 2009 - 23:37

Wzmacniacz momentu pas? to sie chyba nazywa taśma z lewej strony na skrzyni tuż za okienkiem z dźwignią włączania pompy podnośnika masz wkręconą taką dziwną śrubę to jest regulacja napięcia taśmy hamulca żółwia trzeba poluzować kontrę i wkręcić tą śrubę na początek z 1 obrót i sprawdzić jak będzie dalej wył na żółwiu to jeszcze dokręcić jeśli dokręcanie nie pomoże no to pi... taśma pękła albo sprężyna w cylinderku.można to oblukać przez to duże okno z prawej strony skrzyni wpierw spuścić olej.co do 1200 obr. na zającu takie zalecenia sa bo dołożyli blokadę przedniego mostu i się mikropompka nie wyrabia,mam na oku 4 ciężkie ursusy i nikt tam nie pilnuje tych 1200 obr tylko fakt żaden nie ma blokady przedniego mostu.co do tych 1200obr na żółwiu to już zupełna lipa,na żółwiu olej ze wzmacniacza jest kierowany na zlew czyli oleju w skrzyni może nie być a żółw będzie działał oczywiście czysto hipotetycznie bo wiadomo co się stanie jak go tam nie będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share ggrigor

ggrigor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 14:24

Wzmacniacz momentu Mam tez problem z zolwiem.
Generalnie bez obciazenia dziala normalnie, ale z obciezeniem slychac jakby sprzeglo sie slizgalo i ciagnik przestaje jechac.
1. Czy moze byc to wina niewyregulowanej tasmy wzmacniacza?
2. Jak to jest z tym wzmacniaczem: domyslnym ustawieniem jest zolw a zajac jest zalaczany chydraulicznie czy moze na odwrot?

#152 Share ggrigor

ggrigor

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 14:32

Wzmacniacz momentu przez przypadek dodane do usuniecia

#153 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 17 kwiecień 2009 - 19:01

Wzmacniacz momentu U mnie w instrukcji ursusa C-385 pisze ze wzmacniacza mnozna uzywac podczas jazdy i tyle o żadnych obrotach nie pisze. mogli byście odpisac na moje wczesniejsze pytanie.

#154 Share robcio866

robcio866

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 21:38

Wzmacniacz momentu kupiłem ursusa 914 i gdy olej jest zimny to przedni napęd i wzmacniacz chodzą ale gdy po 2 godzinach pracy gdy olej jest już ciepły to przód i wzmacniacz nie chodzą.żółw chodzi poprawnie ale zając nie chce się włączyć.proszę o odpowiedz

#155 Share robcio866

robcio866

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 24 kwiecień 2009 - 21:51

Wzmacniacz momentu Gdzie jest mikropompka. i jak można zobaczyć jakie ciśnienie jest dawane przez nią

#156 Share lukaskurp

lukaskurp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 08:09

Wzmacniacz momentu Odnośnie regulacji taśmy wzmacniacza. Instrukcja napraw mówi tak; należy odkręcić dekiel po lewej stronie i wyjąć sprężynę zaciskającą hamulec i wkręcić dekiel z powrotem, ale bez sprężyny, potem zakręcić do oporu śrubę napinającą hamulec i poluzować ją o 1 i 1/3obrotu. Podobnie zrobić z trzema śrubami ustalającymi hamulec. każdą z nich dokręcić i odkręcić o 1 i 1/3 obrotu w kolejności najpierw ta przy śrubie regulacyjnej potem ta u góry i na końcu ta po prawej stronie, jak to zrobimy odkręcamy okno w skrzyni po prawej stronie, jak bęben się lekko kręci to jest ok i składamy a jak ciężko albo wcale to powtarzamy. luz między taśmą a bębnem powinien wynosić 0,3-0,5mm. Jak jest ok to odkręcamy dekiel, wkładamy sprężynę, zakręcamy dekiel po lewej i te okno po prawej stronie.

#157 Share robcio866

robcio866

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 19:58

Wzmacniacz momentu kto wie może gdzie jest mikropompka.czekam na odpowiedz

#158 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 21:45

Wzmacniacz momentu Nie mam dużego Ursusa, ani dużego pojęcia o nich, ale kiedyś na praktyce rozpoławiałem U912 i z tego co pamiętam to tzw. mikropompka od wzmacniacza momentu jest w skrzyni pośredniej i żeby się do niej dobrać to ciągnik na wózki niestety...
A czy można tak z zewnątrz sprawdzić ciśnienie jakie ona daje to nie wiem...
good God damn and other such phrases...

#159 Share robcio866

robcio866

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 22:14

Wzmacniacz momentu dzięki za odpowiedz i pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share wpsowa692

wpsowa692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 25 kwiecień 2009 - 23:38

Wzmacniacz momentu na pokrywie skrzyni masz czujnik ciśnienia tam można podłączyć manometr ciśnienie ma być około 10 atm.