Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz momentu

371 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 09:31

Wzmacniacz momentu Panowie a moze mi powiecie co jest z tym miom wzmacniaczem mam zarota 8011 i tak to chodzi ok ten wzmacniacz ale jak pojade w ciezejsza robote i jak sie dobrze ciagnik rozgrzej to juz mi tylko chodzi na żółwiu i na ten szybszy nie przełączy mi wcale. i nie wiem co jest grane. Może mi ktoś pomoże. bede wdzięczny

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmacniacz momentu Dzisiaj, 02:46
  •  

#22 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 09:36

Wzmacniacz momentu No tak więc co samo przełączanie ma do rozruchu silnika
Analizując pójdzie cieśninie na tarczki one się zejdą a jaki to ma pływ na silnik czy na ciężar rozruchu.

#23 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 09:47

Wzmacniacz momentu Balzak
Masz rozwaloną mikropomkę wzmacniacza albo i sam wzmacniacz już swoje przeżył.
Do sprawdzenia tego można użyć manometru który wkręca się w otwór gdzie siedzi czujnik ciśnienia oleju w obwodzie wzmacniacza. Manometr powinien być wyskalowany w kg na cm kwadratowy wtedy ciśnienie powinno być nie niższe niż 8 kg na cm kwadratowy albo w mPa wtedy ciśnienie minimalne to 0,8 mPa a maxymalne to 1,2 mPa to maxymalne uzyskasz przy przełączonym wzmacniaczu na żółwia nawet na ciepłym oleju o ile mikropompa nie jest rozwalona.

#24 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 09:55

Wzmacniacz momentu mirasek co ty myślisz o tym przełączaniu na tego zająca powyżej 1200 obrotów jak kontrola się nie pali czy nie zapala podczas przełączania wydaje się że ciśnienie jest wystarczające to co stoi na przeszkodzie ?

#25 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 10:05

Wzmacniacz momentu

No tak więc co samo przełączanie ma do rozruchu silnika
Analizując pójdzie cieśninie na tarczki one się zejdą a jaki to ma pływ na silnik czy na ciężar ?rozruchu.

Tak jak napisałeś pójdzie ciśnienie które wytworzy pompa, pompe napędza silnik. Jeśli olej jest gęsty dla pompy jest bardzo ciężko, jak ciężko to można porównać na pompie od hydrauliki poprzez podniesienie tura przy -15st.C na jałowych obrotach zaraz po odpaleniu, potrafi zadusić silnik! Zresztą sprawdź organoleptycznie sam, u mnie zimą pali dużo lżej na żółwiu i tylko opisałem dlaczego. Nie wiem jak jest w Twoim ale z tego co opisałeś chyba gdzieś gubi ciśnienie i może nie być wielkiej różnicy :)

mirasek co ty myślisz o tym przełączaniu na tego zająca powyżej 1200 obrotów jak kontrola się nie pali czy nie zapala podczas przełączania wydaje się że ciśnienie jest wystarczające to co stoi na przeszkodzie ?

Powyżej czy poniżej? W zasadzie to nic, bo tu chodzi o wydajność mikropompy a nie obroty, tyle że wymagany wydatek osiąga przy ~1200 jeśli wszystko jest OK i stąd adnotacja w instrukcji. Ważna jest kontrolka i najpierw sprawdziłbym czy nie jest np. spalona :)

#26 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 10:59

Wzmacniacz momentu Nie spalona bo świeci. :) A teraz mam tam manometr żeby sprawdzić co jest nie tak i kiedy jest te ciśnienie za małe.
Też tak myślałem że to wydatek pompy w tym przypadku ma wpływ na prawidłowe działanie.
A ciśnienie gubi i nawet wiem gdzie. Trzeba rozbierać całą skrzynie żeby to zrobić.
A z tym zapalanie to muszę wypraktykować na mrozie zobaczymy. Mi się wydaje że ta pompa działa cały czas pod ciśnieniem czy wzmacniacz jest na żółwia nastawiony czy na zająca bo tym steruje zawór przelewowy a zarazem wymuszający ciśnienie w tym układzie.
Zobaczę na mrozie. :)

#27 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 05 wrzesień 2007 - 13:52

Wzmacniacz momentu A moze mi powiecie gdzie szukać tej pompy, a moze ktoś ma jakieś katalogi częsci do wzmacniacza to bym popatrzył. Bede wdzięczny za pomoc. czekam na Info

Pozdrawiam Balzak

#28 Share tomekT25A

tomekT25A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 13:10

Wzmacniacz momentu witam
niedawnio jeżdziłem ciągnikiem ursus 914. kolega pokazywał mi jak działa żółw zając
ale mam jednak parę pytań
-czy jest możliwe tylko ustawienie żółw lub zając , czy można np. ustawić na środku (pomiędzy żółw, zając) a dosłowni czy jest to stopniowa regulacja prędkości (szybko wolno) czy tylko szybko wolno ???
-ten ciągnik ma 4 biegi na polowych, 4 biegi na szosowych, i 4 biegi wsteczne ---- to skąd to 16 biegów do przodu i 8 do tyłu
-czy posiada półbiegi ----jeśli tak jak się je włącza???
-ostatnie jak jest właczona np. lewa pałka w pozycję 1 (biegi polowe) i prawa na luz ----to c iągnik po puszczeniu sprzęgła ruszy??????????
-i na odwrót gdy prawa pałka jest włączona np. na 4 i lewa na luz (nie jest wrzucona ani w poz. I ani II ani R) ---to ciągnik po puszczeniu sprzęgła ruszy????

bardzo proszę o szczegółowe i precyzyjne odp na moje pytania
pozdrawiam <_<

Załączone pliki

#29 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 13:42

Wzmacniacz momentu 1. Są tylko dwa położenia, szybkie i wolne, to nie jest bezstopniowa przekładnia. Tu masz opisane jak należy jej używać http://www.agrofoto....o...t=0&start=0
2. Tak, do przodu 4x2x2=16 i do tyłu 4x1x2=8
3. Przekładnie żłów/zając można nazwać półbiegami, zaleta jest taka ża można ją przerzucać pod obciążeniem bez wciskania sprzęgła
4. Jeśli którakolwiek wajcha jest w położeniu luz, ciągnik nie pojedzie
<_<

#30 Share tomekT25A

tomekT25A

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 14:24

Wzmacniacz momentu witam
piszecia że jak się odpala na żółwiu to samo zminiea na zająca
ale jak samo przesuwa pałkę na zając----tak??? i w tym momencie zostaje?????
a co do wzmacniacza
jak przesunę na żółw to zwalnia
jak przesunę na zając to przyspiesza
a jak ustawię na środku to będzie taka sam prędkość jak na żółwiu czy zającu czy inna taka pośrednia między nimi
i czy wogóle jest taka możliwość ustawienia na środku???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 15:06

Wzmacniacz momentu

witam
piszecia że jak się odpala na żółwiu to samo zminiea na zająca
ale jak samo przesuwa pałkę na zając----tak??? i w tym momencie zostaje?????
a co do wzmacniacza
jak przesunę na żółw to zwalnia
jak przesunę na zając to przyspiesza
a jak ustawię na środku to będzie taka sam prędkość jak na żółwiu czy zającu czy inna taka pośrednia między nimi
i czy wogóle jest taka możliwość ustawienia na środku???

Można powiedzieć że położenie spoczynkowe przekładni to "żółw" niezależnie od ustawienia w kabinie. Jeśli wajcha jest w położeniu "zając" podczas odpalania, pompa ustawia przekładnie na to położenie, wajcha sie nie porusza. Jeśli jest na "żółwiu" to nic sie nie dzieje w przekładni podaczas uruchamiania ciągnika.

Nie ma położenia środkowego. Jest albo szybciej albo wolniej, zresztą napisałem Ci już w innym temacie że są tylko dwa położenia dźwigni.

#32 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 18:23

Wzmacniacz momentu jak ma pęknięty wodzik to pojedzie,

#33 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 wrzesień 2007 - 18:46

Wzmacniacz momentu z gadzm sie z toba mirasek tez mam w posiadani u 914 a co do pytania to jesli masz te palki np prawa jest na 3 a lewa luz to nie ma szans ze ruszy lub na odwrut

#34 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 07:07

Wzmacniacz momentu Balzak
Pompa wzmacniacza umieszczona jest w przedniej części skrzyni biegów zaraz za skrzynia pośrednią jak chcesz się do niej dostać to musisz rozpołowić traktor za skrzynią pośrednią.
Katalog części możesz dostać w Agromie możesz zapytać również o książkę remontową do ciężkiego Ursusa. Jednak najpierw radze poszuka ciśnienie manometrem to taniej kosztuje niż wymiana pompy i rozpoławianie ciągnika czasem bezpotrzebny.

#35 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 10 wrzesień 2007 - 07:29

Wzmacniacz momentu A mozesz mi wskazać gdzie szukać tego cisnienia i w jakich warunkach. Bede wdzięczny

Pozdrawiam Balzak

#36 Share emilioo

emilioo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:informatyka, kobiety ;)

Napisany 24 wrzesień 2007 - 08:20

Wzmacniacz momentu Wnioskując z tego co napisane, dźwignia w pozycji żółwia, jest pozycją zalecaną do 1250 obrotów, na każdym biegu. Zająca powinno się używać, ale powyżej 1250 obrotów, jeżeli chcemy przyśpieszyć, przy zwalnianiu z zająca na żółwia obroty nie mają znaczenia. No bo gdyby mieć włączonego zająca i na nim uruchamiać traktor, i używać go na niższych obrotach można uszkodzić tarczki. Czy wobec tego pozycją startową i nominalną jest pozycja żółwia, jeśli tak to co z ostrzeżeniem, żeby nie używać żółwia dłużej niż 5 minut.

#37 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 25 wrzesień 2007 - 07:15

Wzmacniacz momentu Żadna instrukcja nic nie mówi czy to ma być 5 minut czy 5 godzin. Według mnie można używać w dowolnych konfiguracjach.

#38 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 26 wrzesień 2007 - 21:25

Wzmacniacz momentu

A mozesz mi wskazać gdzie szukać tego cisnienia i w jakich warunkach. Bede wdzięczny

Pozdrawiam Balzak

Na początek w miejscu czujnika ciśnienia tegoż obwodu na deklu skrzyni przekładniowej.

#39 Share wojteczek

wojteczek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 20:48

Wzmacniacz momentu wiecie jak jak naprawić wzmacniacz obrotów w c385? ten drążeg od półbiegów jest zacięty. nie był używany prawdopodobnie. napiszcie jak pokoleji naprawiać? jaki jest tego koszt itp. szukałem i nic o tym nie ma na forum. jeśli wiecie to piszcie. prosze ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 30 listopad 2007 - 22:58

Wzmacniacz momentu Nie wzmacniacz obrotów tylko momentu, a co do drążka to prawdopodobnie masz zaspawany ten wzmacniacz i dlatego nikt go nie używał i drążek się zapiekł, jeśli tak jest to troszkę kasy musisz wydać bo trza kupić nową zwolnice satelitarną.