Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomekT25A    0

witam

niedawnio jeżdziłem ciągnikiem ursus 914. kolega pokazywał mi jak działa żółw zając

ale mam jednak parę pytań

-czy jest możliwe tylko ustawienie żółw lub zając , czy można np. ustawić na środku (pomiędzy żółw, zając) a dosłowni czy jest to stopniowa regulacja prędkości (szybko wolno) czy tylko szybko wolno ???

-ten ciągnik ma 4 biegi na polowych, 4 biegi na szosowych, i 4 biegi wsteczne ---- to skąd to 16 biegów do przodu i 8 do tyłu

-czy posiada półbiegi ----jeśli tak jak się je włącza???

-ostatnie jak jest właczona np. lewa pałka w pozycję 1 (biegi polowe) i prawa na luz ----to c iągnik po puszczeniu sprzęgła ruszy??????????

-i na odwrót gdy prawa pałka jest włączona np. na 4 i lewa na luz (nie jest wrzucona ani w poz. I ani II ani R) ---to ciągnik po puszczeniu sprzęgła ruszy????

 

bardzo proszę o szczegółowe i precyzyjne odp na moje pytania

pozdrawiam <_<

ursus.txt

ursus.txt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

1. Są tylko dwa położenia, szybkie i wolne, to nie jest bezstopniowa przekładnia. Tu masz opisane jak należy jej używać http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?sho...t=0&start=0

2. Tak, do przodu 4x2x2=16 i do tyłu 4x1x2=8

3. Przekładnie żłów/zając można nazwać półbiegami, zaleta jest taka ża można ją przerzucać pod obciążeniem bez wciskania sprzęgła

4. Jeśli którakolwiek wajcha jest w położeniu luz, ciągnik nie pojedzie

<_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekT25A    0

witam

piszecia że jak się odpala na żółwiu to samo zminiea na zająca

ale jak samo przesuwa pałkę na zając----tak??? i w tym momencie zostaje?????

a co do wzmacniacza

jak przesunę na żółw to zwalnia

jak przesunę na zając to przyspiesza

a jak ustawię na środku to będzie taka sam prędkość jak na żółwiu czy zającu czy inna taka pośrednia między nimi

i czy wogóle jest taka możliwość ustawienia na środku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
witam

piszecia że jak się odpala na żółwiu to samo zminiea na zająca

ale jak samo przesuwa pałkę na zając----tak??? i w tym momencie zostaje?????

a co do wzmacniacza

jak przesunę na żółw to zwalnia

jak przesunę na zając to przyspiesza

a jak ustawię na środku to będzie taka sam prędkość jak na żółwiu czy zającu czy inna taka pośrednia między nimi

i czy wogóle jest taka możliwość ustawienia na środku???

Można powiedzieć że położenie spoczynkowe przekładni to "żółw" niezależnie od ustawienia w kabinie. Jeśli wajcha jest w położeniu "zając" podczas odpalania, pompa ustawia przekładnie na to położenie, wajcha sie nie porusza. Jeśli jest na "żółwiu" to nic sie nie dzieje w przekładni podaczas uruchamiania ciągnika.

 

Nie ma położenia środkowego. Jest albo szybciej albo wolniej, zresztą napisałem Ci już w innym temacie że są tylko dwa położenia dźwigni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adeq15    6

z gadzm sie z toba mirasek tez mam w posiadani u 914 a co do pytania to jesli masz te palki np prawa jest na 3 a lewa luz to nie ma szans ze ruszy lub na odwrut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Balzak

Pompa wzmacniacza umieszczona jest w przedniej części skrzyni biegów zaraz za skrzynia pośrednią jak chcesz się do niej dostać to musisz rozpołowić traktor za skrzynią pośrednią.

Katalog części możesz dostać w Agromie możesz zapytać również o książkę remontową do ciężkiego Ursusa. Jednak najpierw radze poszuka ciśnienie manometrem to taniej kosztuje niż wymiana pompy i rozpoławianie ciągnika czasem bezpotrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilioo    0

Wnioskując z tego co napisane, dźwignia w pozycji żółwia, jest pozycją zalecaną do 1250 obrotów, na każdym biegu. Zająca powinno się używać, ale powyżej 1250 obrotów, jeżeli chcemy przyśpieszyć, przy zwalnianiu z zająca na żółwia obroty nie mają znaczenia. No bo gdyby mieć włączonego zająca i na nim uruchamiać traktor, i używać go na niższych obrotach można uszkodzić tarczki. Czy wobec tego pozycją startową i nominalną jest pozycja żółwia, jeśli tak to co z ostrzeżeniem, żeby nie używać żółwia dłużej niż 5 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Żadna instrukcja nic nie mówi czy to ma być 5 minut czy 5 godzin. Według mnie można używać w dowolnych konfiguracjach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41
A mozesz mi wskazać gdzie szukać tego cisnienia i w jakich warunkach. Bede wdzięczny

 

 

Pozdrawiam Balzak

 

Na początek w miejscu czujnika ciśnienia tegoż obwodu na deklu skrzyni przekładniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek    10

wiecie jak jak naprawić wzmacniacz obrotów w c385? ten drążeg od półbiegów jest zacięty. nie był używany prawdopodobnie. napiszcie jak pokoleji naprawiać? jaki jest tego koszt itp. szukałem i nic o tym nie ma na forum. jeśli wiecie to piszcie. prosze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Nie wzmacniacz obrotów tylko momentu, a co do drążka to prawdopodobnie masz zaspawany ten wzmacniacz i dlatego nikt go nie używał i drążek się zapiekł, jeśli tak jest to troszkę kasy musisz wydać bo trza kupić nową zwolnice satelitarną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12
nie był używany prawdopodobnie.

a bardzo ci potrzebny ten wzmacniacz skoro niebyl uzywany to znaczy ze raczej nie


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian9871    1

drążęk masz prawdopodobnie odłączony a wzmacniacz zaspawany i nie radzę od podstaw tego robić (koszt) po zatym jak zrobisz to i tak po 4-5 latach znowu będziesz uszczelniał niestety długo wzmacniacz nie wytrzymuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

musisz odkręcić okno w skrzyni pośredniej i tam zobaczysz czy jest pospawany, a codo trwałości tego urządzenia to bzdura że siada po 4-5 latach, ja mam nakręcone w swoim ursusie 13tyś. mth i tylko raz był robiony wzmacniacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek    10

mam nadzieje ze nie jest zaspawany. tata mi mówił ze kupił go z jakiejś firmy i ciągnik był używany tylko do transportu nawet ciegieł nie miał. może tylko drążek sie zapiekł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

U mnie w Zetorze 8011 też nie działały półbiegi przez pewien czas, aż postanowiłem sprawdzić co się zepsuło... W moim przypadku zacięła się dźwignia przy kolumnie kierowniczej, wystarczyło WD40 aby trochę się ruszyło (szczególnie na łączeniach drążków) i zaczęła dźwignia bez problemu działać... I półbiegi też...


Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojteczek    10

mam nadzieje ze u mnie tez tak bedzie. ale sprawdze to do dierow w sobote. jesli ktoś jeszcze coś wie na ten temat to piszcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
a bardzo ci potrzebny ten wzmacniacz skoro niebyl uzywany to znaczy ze raczej nie

Akurat w tym ciągniku wzmacniacz bardzo sie przydaje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

A ja mam takie pytanie: Które okno w skrzyni odkręcić żeby było widać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj