Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz momentu

371 odpowiedzi na ten temat

#341 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 17 marzec 2015 - 08:35

Wzmacniacz momentu Nie zwalniał a poźniej to i na żółwiu pod obciążeniem praktycznie stawał w miejscu,jak jest zimny to wszystko gra,a ta taśmę i tłok gdzie sie sprawdza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmacniacz momentu Dzisiaj, 02:09
  •  

#342 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3175 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 12:57

Wzmacniacz momentu Do sprawdzenia taśmy odkręcasz prostokątną pokrywę po prawej. Uszczelniacze na tłoku wymienia się z lewej strony pod filtrem oleju. Jest tam walcowa pokrywa na kwadratowej podstawie 4 otworami. Najlepiej jeszcze sprawdź ciśnienie na mikropompie, bo to tylko domysły.

#343 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 17 marzec 2015 - 15:57

Wzmacniacz momentu Dzięki za podpowiedzi :)

#344 Share Slimak1614

Slimak1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika, konstruowanie...

Napisany 12 styczeń 2016 - 22:55

Wzmacniacz momentu

Koledzy wyraźcie ogólne opinie na temat wzmacniacza momentu w tych ciągnikach... Jeden pisze że wytrzymuje to dwa lata drugi pisze że dwadzieścia... Jeden przepracuje 1000 mth w orce na wzmacniaczu a drugi po remoncie przejeżdża z domu na pole i dalej to nie działa... Podajcie chociaż ile mth na tym można przepracować bez awarii przy prawidłowej eksploatacji??? Waham się czy założyć wzmacniacz czy go wyeliminować całkowicie ze skrzyni... 

#345 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 08:03

Wzmacniacz momentu

Mi wytrzymywał 500 mth, dużo robiłem na nim, może i połowę to na żółwiu. Praktycznie co roku tarcze zmieniałem,  z tuleją różnie, co 3 lata pompę  i tyle.

#346 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 657 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 09:21

Wzmacniacz momentu

może ,jako ciekawostkę , napiszę ,że w nowszej serii  ( 7520-10540)  na wzmacniaczu można jeździć do woli i wytrzymują  ,bez zaglądania ,około 6000mtg jak pilnujesz poziomu oleju .Montowano takie jak w 80-tkach - jednostopniowe i dwustopniowe -każdy bieg główny dzielony na dwa półbiegi .

Jakby te pierwsze dało się wpasować do 80 -tek to bajka . :)

Edytowany przez DarekD, 13 styczeń 2016 - 09:25.

nowy

#347 Share JarekWalak

JarekWalak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 28 styczeń 2016 - 08:46

Wzmacniacz momentu

Nie prawda wzmacniacz nie całkiem odpowiada półbiegowi tak jak w powershift,ponieważ jeśli się dłużej na nim jeździ to się tam tarczki zjadą i po wzmacniaczu tongue.gif

sam sie zjedziesz taśma odpowiada za zółwia a tarczki za zajonca  jak jest prawidłowo napienta cały dzien mozesz jechać nie wolno dawac na zajonca ponizej 1200 obr i odpalanie na zajoncu jest szkodliwe tak samo zima musi sie nagrzac

#348 Share CheM

CheM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 luty 2016 - 16:41

Wzmacniacz momentu

Witam. Mam problem z moim ursusem c385a. Gdy jadę na zającu i włączam przy kierownicy WOM to nie załącza się i w tym samym momencie przełączę na żółwia to WOM sie odrazu włącza lecz gdy daje gazu ciągnik nie przyspiesza jakby ciśnienie gdzieś uciekało i z powrotem włączam zająca WOM działa i ciągnik jedzie normalnie. I tak za każdym razem. Jeszcze czasami jak jadę na zającu i włączę WOM przy kierownicy to muszę dać dużo gazu i poczekać kilkanaście sek i włączy się WOM. Co może być przyczyną? Czy  ktoś miał podobne objawy? 

#349 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 10 luty 2016 - 18:03

Wzmacniacz momentu
Po mojemu to masz nieszczelność na tłoczku od taśmy ,tam ucieka ciśnienie. Jak jest żółw to olej na taśmę nie idzie i nie ucieka ciśnienie.Jak zając to ciśnienie idzie na taśmę, .tam ucieka i brakuje go do załączenia tarczek wom 

#350 Share oOMateQOo

oOMateQOo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 luty 2016 - 18:34

Wzmacniacz momentu

Witam wszystkich.

Od pewnego czasu mam problem z moim ursusem c385 a mianowicie mechanik robił mi remont wzmacniacza momentu gdyż wcześniej był zaspawany i spawy po krótkim czasie posciły( Nie ja spawałem takiego kupiłem), problem jest taki ze jak ciagnik sie rozgrzeje to przy dużym obciążeniu zachowuje sie tak jakby sprzęgło sie ślizgało i problem ma sie zebrac a jak sie juz zbierze to idzie bez problemów, sprzegło było robione pare tygodni przed remontem wzmacniacza wiec awarie sprzęgła wykluczam, co moze byc przyczyna? moze cos ze wzmacniaczem jest? 

Prosze o pomoc z góry dzieki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share oOMateQOo

oOMateQOo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 10 luty 2016 - 18:44

Wzmacniacz momentu

Witam wszystkich.

Od pewnego czasu mam problem z moim ursusem c385 a mianowicie mechanik robił mi remont wzmacniacza momentu gdyż wcześniej był zaspawany i spawy po krótkim czasie posciły( Nie ja spawałem takiego kupiłem), problem jest taki ze jak ciagnik sie rozgrzeje to przy dużym obciążeniu zachowuje sie tak jakby sprzęgło sie ślizgało i problem ma sie zebrac a jak sie juz zbierze to idzie bez problemów, sprzegło było robione pare tygodni przed remontem wzmacniacza wiec awarie sprzęgła wykluczam, co moze byc przyczyna? moze cos ze wzmacniaczem jest? 

Prosze o pomoc z góry dzieki.

#352 Share wojtal24

wojtal24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1699 postów

Napisany 10 luty 2016 - 20:04

Wzmacniacz momentu a tarczki wymieniłeś od wzmacniacza jaki stan oleju jak mikropompka i ja jej napęd poszukaj na forum są już takie tematy
ZETOR TEAM

#353 Share Agrotech1111

Agrotech1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 10 luty 2016 - 20:12

Wzmacniacz momentu Pewnie masz za luźno ustawiona taśmę bądź niskie ciśnienie oleju. Zakładam ze wzmacniacz jest złożony poprawnie zmienione są uszczelnienia pierścienie itp

Diagnostyka komputerowa i naprawa ciągników rolniczych

Części do polskich i zachodnich ciągników rolniczych

#354 Share CheM

CheM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 10 luty 2016 - 20:30

Wzmacniacz momentu

A w którym miejscu znajduje się ten tłoczek? Jest  on przed wzmacniaczem momentu czy za? 

#355 Share asasinator666

asasinator666

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:wszystko co ciekawe...

Napisany 10 luty 2016 - 20:32

Wzmacniacz momentu

U mnie w zetorze 8045 były identyczne objawy. Skoro problem pojawia się po rozgrzaniu to coś z olejem. Pewnie gdzieś traci ciśnienie. Mikropompka zmieniona? W miejscu czujnika ciśnienia (pod podłogą) wkręć zegar (od opryskiwacza starczy- powinno być około 10 bar- u mnie po wyremontowaniu było 12 do 13 i cztery lata już działa bez problemowo.

#356 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 10 luty 2016 - 21:04

Wzmacniacz momentu

pozycja 19 spróbuj to otworzyć

https://www.google.p...6-vegK&tbm=isch

Edytowany przez debrzyna, 10 luty 2016 - 21:06.

#357 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2239 postów

Napisany 10 luty 2016 - 21:40

Wzmacniacz momentu

jak pierdziele... co za padło ten wzmacniacz w 80tce... jak widze wzmacniacz w moim MFie to stwierdzam że to jakiś prostak wymyslił i dlatego po 30 latrach musze 2 oringi wymienic za 3zł. a w 80tce śrubki, zaworki, sprężynki... nie dziwota że ma sie co sypać

#358 Share herbpio

herbpio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 10 luty 2016 - 22:04

Wzmacniacz momentu

Witam a wie ktoś może jak założyć koło pasowe 2M 1 D na tzw wkładkę frezową? czy można założyć zwykłe koło pasowe na frez? ma ktoś katalog, jakieś skany? piszę w tym temacie bo w innych nikt nie odpowiada, mam taki silnik w 1614

#359 Share debrzyna

debrzyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 357 postów

Napisany 10 luty 2016 - 22:08

Wzmacniacz momentu

Przyznaje nie wiem o czym piszesz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share herbpio

herbpio

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 10 luty 2016 - 22:48

Wzmacniacz momentu

http://www.okazje.in...-86003011-.html          o tym widział ktoś coś takiego?