Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz momentu

371 odpowiedzi na ten temat

#321 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 16 grudzień 2014 - 23:46

Wzmacniacz momentu

Koledzy pilni potrzebuję pomocy, bo mam mało czasu na naprawę. Zabrałem się za wymianę mikropompy, bo tylko ona jedna została mi do wymiany. Prawie wszystko wymienione na nowe i uszczelnione a wałek nadal staje pod obciążeniem. Muszę też dostać się za bęben wzmacniacza momentu, tylko nie wiem jak to zdjąć. Jak wyjmę pierścień segera  to dostanę w czoło przez te sprężyny za nim. Całość niby rusza się minimalnie na wałku, ale dalej nic nie mogę zrobić. Pierwszy raz to wyciągam i przydałoby się wymienić tarczki(wzmacniacz działał) i dostać do przewodu za bębnem. Tam we wzmacniaczu jak widzę na schemacie też są uszczelniacze. Być może tam traci ciśnienie o czym pisałem jak ktoś pamięta.

Zdjęcia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmacniacz momentu Dzisiaj, 02:30
  •  

#322 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika

Napisany 19 grudzień 2014 - 17:25

Wzmacniacz momentu

Witam kolego ja akurat wczoraj miałem rozebrany wznacniacz w mak. Teraz w żadnym wypatku nie próbuj wyciągać tego pierścienia segera to trzeba zrobić na stole przy pomocy ściągacza. Jak nie jest wyrobiona tuleja w bębnie gdzie chodzą po niej pierścienie uszczelniające to powiniejn zejść sam lekkim szarpnięciem do siebie a jak nie to ściągacz. Łapiesz kłami za bęben i śrubą centralną sciągacza w wałek i musi zejść. Jak to zrobisz to odkręć jeszcze pokrywę za bębnem bo tam na wałku jest też pierścień jeden lub dwa to zależy do modelu czy rocznika.

#323 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 19 grudzień 2014 - 20:36

Wzmacniacz momentu

Dzięki Robson za odpowiedź. Poradziłem już sobie z tym następnego dnia, ale bez uszkodzeń się nie obyło. Wyrobiona tuleja w bębnie i w efekcie zerwanie krawędzi na pokrywie. Czekam kolejny dzień na części, bo pierścienie miały być na dzisiaj i nie było. Miała być wymiana mikropompy za niecałe 3 stówki, ale jak mam rozciągnięty to do wymiany sprzęgło, itp drobiazgi i remont na chwilę obecną to nieco ponad 3 tyś. Mam nauczkę na przyszłość i potwierdziło się coś co zauważyłem, że taniej kupić przez internet, bo nawet takie grene ma po 20, 40 zł czy nawet więcej marży na jednej części a myślałem, że to w agromie jest drogo. Jedyny plus to faktury z 28 dniowym terminem płatności.

#324 Share zabalex

zabalex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 12 luty 2015 - 17:33

Wzmacniacz momentu

jednego 250 a drugiego 200

#325 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 17:27

Wzmacniacz momentu

Witam mam ursusa 902 nie dawno kupiłem taki sprzęt i mianowicie moje pytanie jest takie nie dział w nim wzmacniacz momentu nic nie reaguje jak może być przyczyna że nie chodzi albo jak co sprawdzić żeby wiedzieć gdzie jest przyczyna dodam że wałek wom chodzi na postoju kręci się???Pozdrawiam 

#326 Share damian912

damian912

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 07 marzec 2015 - 18:07

Wzmacniacz momentu

Może być padnięta mikropomka lub  mogą być zaspawane, i coś mi się wydaje że mogą być raczej zaspawane bo jak byś dał zająca to by nie jechał bo pompa by przepuszczała i sprzegło by ślizgało a włącza wyłącza ci się wałek hydraulicznie przy kierownicy ? 

Edytowany przez damian912, 07 marzec 2015 - 18:19.

#327 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 09:16

Wzmacniacz momentu

przy kierownicy chyba to nie działa tylko jak włączę tą rączkę obok fotela przy podłodze to chodzi  a przy kierownicy to nie reaguje nic ???

a jak to jest zaspawane to gdzie i co tam spawają i jak można to przywrócić tak żeby to było tak jak się należy ??a jeszcze jak sprawdzić ta mikro pompkę czy jest dobra zmierzyć ciśnienia czy jak bo właśnie w traktorze widać tak że była ona wymieniana 

#328 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 17:48

Wzmacniacz momentu

odpisze ktoś na moje pytanie halo???

#329 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 18:09

Wzmacniacz momentu

jeżeli przy kierownicy wyłączasz wom a on dalej chodzi to do wymiany hamulce w womie musisz rozłożyć wom i najlepiej wymienić tarczki i te hamulce a co do pompki to zmierzyć ciśnienie 

#330 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 18:15

Wzmacniacz momentu

tak a jakie ma być ciśnienie ?? a gdzie można to zmierzyć ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 18:17

Wzmacniacz momentu

z tyłu na zasilaniu womu najlepiej

a ciśnienie to jeśli mnie pamięć nie myli to 18 atmosfer choć tego pewny nie jestem ale jak np. będzie o jedną czy dwie mniej to nie ma co ruszać 

#332 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 18:24

Wzmacniacz momentu

a jak nie będzie takiego ciśnienia to jest winna mikropompka czy jakiś jest rozdzielacz ?? 

#333 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 18:33

Wzmacniacz momentu

jak nie będzie ciśnienia to najpewniej pompka ale żeby ją zmienić musisz rozjechać na skrzyni pośredniej 

#334 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 18:46

Wzmacniacz momentu

ok dzięki bardzo a jak z wzmacniaczem też mam problem bo nic nie działa nic nie zwalnia ciągnika ???

#335 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 18:52

Wzmacniacz momentu

no to musisz zobaczyć już właśnie nie pamiętam ale jeśli dobrze kojarzę to z boku korpusu jest taka osłona którą się odkręca i jest wgląd na taśmę na wzmacniaczu i może być ona zaspawana albo dopiero po rozjechaniu i rozebraniu wzmacniacza może być zaspawana planetarka ale tak z doświadczenia ci powiem że jak chcesz to składać na nowych częściach to dłużej niż dwa lata ci to nie pochodzi bo taki teraz materiał najlepiej zamiast wzmacniacza wstawić wałki i po problemie 

#336 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 19:06

Wzmacniacz momentu

tzn jakie wałki i pózniej juz wzmacniacza nie będzie czy jak ??

#337 Share rolniku360

rolniku360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 19:09

Wzmacniacz momentu

nie będzie wzmacniacza będą tylko polowe i szosowe i bez problemów moim zdaniem przy 902 wzmacniacz jest zbędny 

#338 Share machony

machony

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 08 marzec 2015 - 19:11

Wzmacniacz momentu

AHA dzięki za informacja 

#339 Share bobienko

bobienko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 586 postów
  • Zainteresowania:Sporty walki

Napisany 17 marzec 2015 - 08:15

Wzmacniacz momentu Witam,od niedawna posiadam u912,za wiele nie było nim jeszcze robione bo był silnik na dotarciu,ale teraz jak podrobie z godzinę to zaczyna w wariować ten cały wzmacniacz momentu,na zimnym oleju wszystko jest ok,z czasem przezucajac na zająca najpierw zwalnia a potem przyspiesza,a później to w ogóle nie ma różnicy pomiędzy żółwiem i zającem,filtry czyste,olej wymieniony,nigdzie nie ma wycieków,czy to wina tej mikro pompki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3189 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 08:23

Wzmacniacz momentu Wcześniej wzmacniacz działał? Jak pada mikropompa to ciągnik jeździ na żółwiu. Ciągnik nie zwalnia po przełączeniu na żółwia? Sprawdź taśmę i tłok hamulca taśmy.