Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz momentu

371 odpowiedzi na ten temat

#301 Share Daniel2012

Daniel2012

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 23 czerwiec 2014 - 11:36

Wzmacniacz momentu Chłopaki mam wyrzucony wzmacniacz w c-385, poszły lozyska w skrzyni to bym chciał tez go naprawic, co potrzeba kupic i ile mniej wiecej szykować? dajcie nazwy to zobacze co ile kosztuje...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmacniacz momentu Dzisiaj, 00:06
  •  

#302 Share ursusowymarcin

ursusowymarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 06:56

Wzmacniacz momentu Jaka może być cena wałka zastępczego wzmacniaczo do c-385?
gdzie można go kupić?

#303 Share ursusowymarcin

ursusowymarcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 lipiec 2014 - 06:59

Wzmacniacz momentu Jaka może być cena wałka zastępczego wzmacniacza do c-385 i gdzie można go kupić?

#304 Share matirolnik13

matirolnik13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 sierpień 2014 - 20:05

Wzmacniacz momentu Witajcie mam problem z moim ursusem c385. Na zającu zakleszczają się biegi, zgrzytają przy zmianie biegów oraz szarpie przy ruszaniu, lecz na żółwiu tych problemów niema. Moim zdaniem trzeba zmienić mikropompkę (wzmacniacz momentu). najbardziej daje się to w znaki przy rozładunku bel z przyczepy.Jeśli ktoś wie o co chodzi to niech napisze. Z góry dzięki.

#305 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 sierpień 2014 - 17:23

Wzmacniacz momentu Witaj
zacznę od najprostszych pytań

1] próbowałeś rególować sprzęgło znaczy się podkręcać popuszczać itp?? jeśli tak to dało to coś czy nie?? jeśli nie to spróbój :P
2 ] wszystkie biegi ci się zakleszczają na szosowych i na terenowych ?? czy tylko niektóre ??
3 ] kied zaczyna brać sprzęgło ??? jak puszczasz na początku czy końcu ??? spróbuj wyrególować tak żeby brało na końcu jak już prawie całkiem puścisz pedał i wtedy jeć się przejechać i zobacz czy jest różnica.

Odpisz jak poprubujeż wszystkiego to pomyślimy :D
to tak jak z chorymi jak poznasz objawy to wyleczyć łatwiej :P
Pozdrawia !!!

#306 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 20:45

Wzmacniacz momentu wyregulować sprzęgło i hamulec skrzyni, jak nie pomoże to dopiero rozbieraj...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#307 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 sierpień 2014 - 21:01

Wzmacniacz momentu właśnie FINN wie co mówi, zrób jak pisze. Chociaż ja napisałem to samo, ale jak widać można powiedzieć w skrócie hehe ;)

#308 Share Slimak1614

Slimak1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika, konstruowanie...

Napisany 14 sierpień 2014 - 19:49

Wzmacniacz momentu Mam taki problem... Wyrzuciłem wzmacniacz z trójki skrzyni w ursusie 1614, wymieniłem mikropompke i co nie tylko i nie mam wogóle ciśnienia na tym układzie... Kanały zaslepialem i odslanialem robiłem rożne operacje i dalej nie ma ciśnienia na układzie w skrzyni :-( daje stówę jak ktoś powie co to moze byc :-)

#309 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 21:00

Wzmacniacz momentu Zawór zacięty, lub łącznik gumowy na ssaniu wadliwy, jeżeli kanały zaślepiłeś odpowiednio to powinno być ciśnienie w układzie WOMu jak i napędu.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#310 Share Slimak1614

Slimak1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 14 sierpień 2014 - 21:43

Wzmacniacz momentu Który zawór może być zacięty? Chyba nie ten w rozdzielaczu bo rozdzielacz pod pokrywą też zmieniłem na inny... gdzie znajduje się ten łącznik gumowy bo nie widziałem tego jak na razie dodam też że nie ma obiegu na chłodnice oleju i po dłuższej pracy olej w skrzyni się gotuje...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 08:13

Wzmacniacz momentu Jak nie ma ciśnienia to nie może być obiegu na chłodnicę, bo na chłodnicę idzie nadwyżka z zaworu jak dobrze kojarzę. łącznik w okolicy pompy połączony z rurką od smoka w katalogu tablica T-28 poz. 25.

Pytanie czemu olej się gotuje, nie wszystkie modele miały chłodnicę i jakoś szło pracować.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#312 Share Slimak1614

Slimak1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 16:01

Wzmacniacz momentu Jeszcze nie sprawdziłem tego łącznika ale zaczelem sprawdzać gdzie kieruje sie olej skoro nie do chłodnicy, robiłem to sprężarką no i okazało sie ze powietrze lekko przechodziło przez jedną z rurek od womu a dokładniej mówiąc na tłoczki chamujace bęben womu... W poniedziałek złoże wom i wtedy napisze czy jest jakas poprawa :-)

#313 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 10:49

Wzmacniacz momentu Witam panowie. Mam taki problem, u mnie w 914 przestały działać półbiegi. Znaczy tak, rano na zimnym oleju działają bez problemów, ale po +/- 15 minutach przestają działać. Podpowie ktoś co to może być za przyczyna?

#314 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 14:07

Wzmacniacz momentu Jak po tych +/- 15 min wygląda sytuacja ciśnienia, lampka od ciśnienia zapala się , napęd działa ?

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#315 Share Slimak1614

Slimak1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 20:29

Wzmacniacz momentu no co innego jak nie mikro pompka... zacznij od sprawdzenia filtra oleju od mikro... jeżeli będzie czysty to mierz ciśnienie w układzie tak jak podpowiada Sadek

#316 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 18 sierpień 2014 - 18:54

Wzmacniacz momentu Ja wczoraj w 904 założyłem czujnik od ciśnienia oleju od silnika z 360 który jest ustawiony na 0,6 Bara i dzisiaj cały dzień ciągnik chodzić w podorywce to nawet czujnik nie zgasł.Pompa do wymiany.

A założyłem taki czujnik ponieważ miałem wkręcony hamulcowy który odwrotnie działa.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#317 Share Slimak1614

Slimak1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 18 sierpień 2014 - 21:12

Wzmacniacz momentu No ja akurat sobie zamontowałem normalny manometr ciśnieniowy od reduktora acetylenowego :)

Co do mojej usterki ciśnieniowej kolejne co zrobiłem to zamontowałem dzisiaj wom i uruchomiłem ciągnik, wzrost ciśnienia był zadowalający ale moja radość nie trwała zbyt długo bo po odpaleniu i przepracowaniu 15 minut ciśnienie znowu spadło z 11 do 5-3 atmosfer a potem zanikało całkowicie....
Nie miałem zielonego pojęcia co się dzieje... Postanowiłem odłączyć przewód od przedniego napędu i na próbę uruchomić ciągnik i wtedy ku mojemu zaskoczeniu ciśnienie wynosiło 14 atmosfer i po paru jazdach miało ładne bite 11 i na chwile obecną przystawka od napędu jest rozmontowana w drobny mak i szukam teraz gdzie jest ta nieszczelność...

#318 Share matirolnik13

matirolnik13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 październik 2014 - 16:49

Wzmacniacz momentu

Witaj
zacznę od najprostszych pytań

1] próbowałeś rególować sprzęgło znaczy się podkręcać popuszczać itp?? jeśli tak to dało to coś czy nie?? jeśli nie to spróbój :P
2 ] wszystkie biegi ci się zakleszczają na szosowych i na terenowych ?? czy tylko niektóre ??
3 ] kied zaczyna brać sprzęgło ??? jak puszczasz na początku czy końcu ??? spróbuj wyrególować tak żeby brało na końcu jak już prawie całkiem puścisz pedał i wtedy jeć się przejechać i zobacz czy jest różnica.

Odpisz jak poprubujeż wszystkiego to pomyślimy :D
to tak jak z chorymi jak poznasz objawy to wyleczyć łatwiej :P
Pozdrawia !!!

Odpowiadam, lepij puźno niż wcale.

1) Nie

2)Kleszczą wszyskie szosowe 1-4 (Terenowe nie)

3)Sprzęgło bierze +/- w połowie. po wyregulowaniu nie ma różnicy :(

#319 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów

Napisany 27 październik 2014 - 17:08

Wzmacniacz momentu

wyrególuj dobrze sprzęgło... jeśli to nie pomoże to trzeba szukac dalej...

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2014 - 18:36

Wzmacniacz momentu

masz w nim sprzęgło znaczy się docisk słoneczkowy czy na 3 łapki. bo na słoneczkowym jeśli nie puścisz sprzęgła extremalnie wolno to będzie trochę szarpać i ustaw sprzęgło tak, żeby brało na samym początku. Dosłownie jak puścisz sprzęgło 2 mm to niech już bierze. 

I ważne sprawdź jaki masz w nim docisk i mi napisz.