Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz momentu

371 odpowiedzi na ten temat

#221 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 13 wrzesień 2011 - 21:30

Wzmacniacz momentu Inaczej się nie da, tak sprawdzając to jest ciśnienie mikropompki tylko że nie maksymalne bo zadziałał pewnie zawór przelewowy ( jak się nie mylę to po otwarciu zaworu przelewowego olej dopiero idzie na chłodnicę olejową).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmacniacz momentu Dzisiaj, 15:21
  •  

#222 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 28 wrzesień 2011 - 19:44

Wzmacniacz momentu do wymiany mikropompki trzeba rozpuławiać ciągnik, w którym miejscu się ona znajduje?
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#223 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 20:14

Wzmacniacz momentu W skrzyni pośredniej.Przy sprzęgle nie trzeba rozkręcać.

#224 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 20:16

Wzmacniacz momentu Pokarz mi jak wymienić mikropompkę bez rozpoławiania????? :o , przy sprzęgle jest pompa hydrauliczna i ja wymienia się bez rozbierania.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#225 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 20:24

Wzmacniacz momentu Trochę źle napisałem. Sprzęgła nie trzeba rozkręcać tylko skrzynie pośrednią od skrzyni odjechać.

#226 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3925 postów

Napisany 28 wrzesień 2011 - 20:31

Wzmacniacz momentu Chyba że tak.

"Cogito ergo sum"

GG 8872878

#227 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 28 wrzesień 2011 - 20:37

Wzmacniacz momentu dzięki koledzy za pomoc. pozdro
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#228 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 02 październik 2011 - 20:27

Wzmacniacz momentu Kolego masz kiepski olej w tej skrzyni jeżeli jest to hydrauliczno przekładniowy to jest po prostu za rzadki . w 1614 był podobny problem wszystko wymienione a nie jedzie po silnym rozgrzaniu skrzyni biegów po prostu te mechanizmy nie działały wom chodził z łaski a wzmacniacz nie przełączał się na przełożenie bezpośrednie o przednim napędzie nie wspomnę. Olej był zalany hipol 80w. Mój wniosek jest taki że obecnie sprzedawane części są tak lipne do tych ciągników że niema prawa to działać. Obecnie jest zalany hipol 80w90 jest on wyraźnie gęstszy i nie grzeje się tak jak tamten a przekładnie funkcjonują w miarę prawidłowo.

#229 Share kajetan

kajetan

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 10 październik 2011 - 21:56

Wzmacniacz momentu Witam ponownie.

Spróbuję w takim razie z wymianą oleju na taki jak napisałeś kolego. Od czegoś trzeba zacząć, a to jest w sumie najtańsze wyjście na początek.

#230 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 11 październik 2011 - 08:39

Wzmacniacz momentu Kolego kup prawdziwy orlenowski 80w90 hipol. Ciekawe czy masz chłodnicę oleju tego przekładniowego ??
Jak ci gubi ciśnienie na przystawce przedniego napędu to jak będzie olej spuszczony dobra okazja by ją przejrzeć rak jak i tylny wom koszt nie wielki a na pewno jest tam jakis wyciek co jeszcze bardziej potęguję słabe działanie układu. Ja zastanawiam się nad wymianą rozdzielacza od tych urządzeń tego pod deklem skrzyni biegów on według mnie też gubi ciśnienie.

Mam zamontowany na stałe manometr zamiat czujnika i widać dokładnie kiedy ciśnienie spada przy załączeniu którego z mechanizmów, i jakie jest jak wszystko mam wyłączone i wyraźnie widać że gdzieś to ciśnienie gubi.

Edytowany przez leszekd, 11 październik 2011 - 08:41.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share 1614

1614

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 18:22

Wzmacniacz momentu witam wzmacniacz nigdy bym nie zaspawał bo spadek cisnienia w tym układzie wałek wzmacniacz przedni napend to jeden układ dlatego wymiana mikropompki i tak bendzie konieczna co do zmacniacza kontrola cisnienia taka kontrolka z plusem na zajoncu nie mogom byc niskie obr ponizej 1200 tak samo na postoju jak szkrzynia tarabani przełkanczamy na zółwia i pszestaje zbyt niskie ciśnienie nie wyłancza do konca tasmy sprezyna silniejsza od tłoka ktury jom wyciska i zacioga tasme a taśma slizga sie jakby na pół sprzegle olej nadal podawany na tarczki i awaria sie szykuje bo tarczki słabo ścisniente sie ślizgajom a taśma zacioga i wiekszośc wzmacniaczy tak sie zepsuła jesli chodzi o zólwoa to odpowiada tasma regolacje przeprowadzic co 400 500 motogodzin 2 metody odkrencic dekielek od strony sprzegła wyjonc sprerzyne dokrencic nakrentke śrubokrentem do oporu i popóścic o 1 25 do 1 5 obr i zmpntowacz nie krencic nakrentkami centrujoncymi tylko z lewej strony ta niżej i zmacniacz jak bendzie ciśnienie w układzie to ma wytrzymac co najmiej 4 tys motogodzin wiem jak przerobic podnośnik 1614 na 6700

#232 Share 1614

1614

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 18:26

Wzmacniacz momentu wzmacniacz pisacz to pomoge wychowałem sie na ciezkiej seri tak samo podnosnik w 385 1634 wiem jak przerobic na 7 ton

#233 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 05 grudzień 2011 - 18:37

Wzmacniacz momentu Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 14 grudzień 2012 - 18:22.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#234 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 18:46

Wzmacniacz momentu Wracając do tematu to kolega raczej na pewno ma tarczki na wzmacniaczu do wymiany

#235 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 grudzień 2011 - 19:04

Wzmacniacz momentu

jesli chodzi o zólwoa to odpowiada tasma regolacje przeprowadzic co 400 500 motogodzin 2 metody odkrencic dekielek od strony sprzegła wyjonc sprerzyne dokrencic nakrentke śrubokrentem do oporu i popóścic o 1 25 do 1 5 obr i zmpntowacz nie krencic nakrentkami centrujoncymi tylko z lewej strony ta niżej i zmacniacz jak bendzie ciśnienie w układzie to ma wytrzymac co najmiej 4 tys motogodzin wiem jak przerobic podnośnik 1614 na 6700

Kolego najpierw radzę Ci popoprawiać te błędy, bo ich tyle narobiłeś, że nie idzie czytać co tu stworzyłeś. ;[ jak już podajesz jak się reguluje wzmacniacz to podaj instrukcję dokładnie, bo gdzieś słyszałeś że dzwonią tylko nie wiesz gdzie. ;[

Edytowany przez MAT912, 05 grudzień 2011 - 19:07.

#236 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 05 grudzień 2011 - 19:07

Wzmacniacz momentu 1614 to podziel się tą wiedzą z nami ?

#237 Share XaWi

XaWi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 20:57

Wzmacniacz momentu Witam posiadam ursus 1014 i ma on założone wałki zamiast wzmaciacza momentu co musiał bym kupić aby założć wzmacniacz tak jak powinien być orginalnie.Proszę o odpowiedź

#238 Share bubel500

bubel500

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 232 postów
  • Zainteresowania:Sport (szczególnie Formuła 1, walki MMA), wszelkie nowinki techniczne, motoryzacja i oczywiście rolnictwo oraz wszystko co z nim związane - szczególnie produkcja mleka, rasy bydła mlecznego, uprawa kukurydzy, produkcja pasz.

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:10

Wzmacniacz momentu Jakie wałki? Pierwszy raz słyszę o czymś takim.
Zetor Team
Pomogłem? Naciśnij zieloną strzałkę obok mojego postu :)

#239 Share XaWi

XaWi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:15

Wzmacniacz momentu nie ma wogÓle wzmacniacza tylko jest założony wałek przez całość nie ma bębna ani nic co powinno być i nie wiem czy opłaca się go zakładać chociaż przydał by się.

Edytowany przez przemrolnik, 27 marzec 2012 - 20:14.
Cytowanie poprzedniego posta.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 25 styczeń 2012 - 21:19

Wzmacniacz momentu było, było i jeszcze raz było.
Było jak zdemontować wzmacniacz i zamontować wałek.
Było jak zaspawać wzmacniacz.
Było jak go przywrócić.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke