Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wzmacniacz momentu

371 odpowiedzi na ten temat

#181 Share Neo

Neo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 31 październik 2010 - 13:01

Wzmacniacz momentu Kolego czemu ci ta mikro pada tak szybko? Nie wiem ale raz na 2 lata to według mnie za czesto. Ponawiam pytanie gdzie kupic ten wałek?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wzmacniacz momentu Dzisiaj, 02:08
  •  

#182 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 31 październik 2010 - 13:03

Wzmacniacz momentu na zaspawanym jeżdżę już 4 lata i wszystko ok a gdzie ta śruba od hamulca skrzyni dokładnie

#183 Share Neo

Neo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 31 październik 2010 - 13:07

Wzmacniacz momentu to jest przy pedale sprzegła, pod podłogą taka śruba wykrecana

#184 Share jozin

jozin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, Motoryzacja.

Napisany 31 październik 2010 - 13:09

Wzmacniacz momentu na ciegle od sprzęgła czy w obudowie skrzyni pośredniej?

#185 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,jazda konna,motoryzacja

Napisany 31 październik 2010 - 13:30

Wzmacniacz momentu NIewiem dokladnie pewnie dlatego ze caly czas jezdze na wzmacniaczu ,jak widze ze przyspieszacz pózno łapie i zaswieca sie lampka od przyspieszacza to wymieniam mikropompke ale moze ze co dwa lata to przesadzilem no róznie to jest jak sie psuje to wymieniam ale z zólwiem to niemam problemow tylko tasme podciagnac raz na jakis czas,traktor urzytkujemy z bratwem na okolo 60 ha + zarobki ,głównie brat w nim grzebie :)

A propo tego hamulca to jest chyba hamulec sprzegła jezeli sie niemyle ;)

Niewiem czy to jest takie dobre rozwiązanie z tym wywaleniem przyspieszacza i wstawianiu wałka , traktor bendzie bardzo wolny w transporcie bo to tak jak bys jechal na 2:4 na zółwiu i to max predkosc by byla... :D
Jezeli masz pola daleko od gospodarstwa to jest denerwujace ;)
Ostatnio jezdzilem ze 2 dni na 2:3 +przyspieszacz bo złamał sie drazek prawy od zmiany biegu i byl cały czas na 3 (denerwujące)niebyło czasu i przyspawalismy drazek ,w zimie cos trzeba z tym zrobic,a i ostatnio by mi sie zetor spalił bo pod kabina kabel od akumulatora dotkna kabiny i sie zaczeło jarac wszystko, dobrze ze miałem hebel(wyłacznik napiecia)

#186 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 31 październik 2010 - 13:44

Wzmacniacz momentu Kolego sprzedaj części wzmacniacza momentu ludzie z zaspawanym wzmacniaczem szukają tych części bo nowy zestaw koszyuje przeszło 2 tyś. a z tego co wyjmiesz można skompletować uszkodzone zaspawane części. Brak wzmacniacza to kiepski pomysł mało biegów.
Szybka skrzynia bez wzmacniacza to zupełne nieporozumienie trudno z miejsca ruszyć nawet na szosie.

#187 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3919 postów

Napisany 31 październik 2010 - 14:13

Wzmacniacz momentu

NIewiem dokladnie pewnie dlatego ze caly czas jezdze na wzmacniaczu ,jak widze ze przyspieszacz pózno łapie i zaswieca sie lampka od przyspieszacza to wymieniam mikropompke ale moze ze co dwa lata to przesadzilem no róznie to jest jak sie psuje to wymieniam ale z zólwiem to niemam problemow tylko tasme podciagnac raz na jakis czas,traktor urzytkujemy z bratwem na okolo 60 ha + zarobki ,głównie brat w nim grzebie :D

A może by należało wymienić uszczelnienia na wzmacniaczu, WOM i przystawce napędu?
Wymieniliśmy też pompkę bo "znajomy" mechanik stwierdził że to wina pompki pomogło ale na krótko (twierdził że teraz takie pompy robią) rozebraliśmy wymieniliśmy uszczelnienia wzmacniacz, WOM, przystawka napędu i lampka się nie zapala na tej niby już uszkodzonej pompce.

Ciągnik Ciągnik pracuje na podobnym areale a może chwilami i więcej.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#188 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 31 październik 2010 - 14:41

Wzmacniacz momentu

A może by należało wymienić uszczelnienia na wzmacniaczu, WOM i przystawce napędu?
Wymieniliśmy też pompkę bo "znajomy" mechanik stwierdził że to wina pompki pomogło ale na krótko (twierdził że teraz takie pompy robią) rozebraliśmy wymieniliśmy uszczelnienia wzmacniacz, WOM, przystawka napędu i lampka się nie zapala na tej niby już uszkodzonej pompce.

Ciągnik Ciągnik pracuje na podobnym areale a może chwilami i więcej.

Kolego dzieki za popdpowiedz napewno za jakis czas bende musiał to zrobic , ale narzie niebede sie czepiał jak działa , moze jak bende mikropompke wymienial to i reszte treba sie bendzie czepic :D

#189 Share Neo

Neo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 31 październik 2010 - 15:28

Wzmacniacz momentu No panowie ale gdzie kupic ten wałek ktos wie?

#190 Share edpawel

edpawel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 31 październik 2010 - 16:08

Wzmacniacz momentu

No panowie ale gdzie kupic ten wałek ktos wie?

W googlach szukałem nic niema,niepozostaje ci nic do wyboru jak potłuc sie po sklepach z częściami zetor/ursus , moze którens sprzedawca załapie oco ci chodzi o ile miał z tym wałkiem doczynienia :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7786 postów

Napisany 31 październik 2010 - 21:43

Wzmacniacz momentu Tak jak napisałem w Świdnicy,tel 748535853.Może wyślą.Sprzedaję tam kobieta ale zna się bardzo dobrze.Ja tam biorę części i mają dobre jakościowo.

Sprzęgło do napędu też tam kupiłem i z 5 lat bez problemu, a teściu kupił trochę taniej i po tygodniu się rozsypało.

Co do spawania to można pospawać trochę inaczej ale trzeba rozebrać.Na satelitach wstawia się kawałki płaskownika i się spawa żeby satelity się nie obracały.Tylko trzeba to robić w koszu bo później można nie złożyć.

Co do szybkiej skrzyni to w polu nie potrzeba żółwia,biegi są super dobrane do orki i uprawy.Do transportu to się jeszcze okaże bo nic nie woziłem jeszcze.

Ale do szybkiej skrzyni trzeba rozbierać całą skrzynie.Zmieniasz 3 koła lub 4.Zależy co masz wstawione,chodzi o koło 4 biegu dolne.Jeśli masz podtoczenie na nim to jest dobre a jeśli nie ma podtoczenia to kupujesz nowe.

Na dobrą sprawę to koło 3 biegu jak by się przetoczyło to też nie potrzeba by było zmieniać.Bo tam jest podtoczone ale za mało i po założeniu dopiera o obudowę skrzyni i ją blokuję.Koszt wałka i 2 kół to 550 zł.

A i trzeba też pod szlifować trochę obudowę skrzyni bo ten wałek jest większy i nie wchodzi,ale to może z 1,5 mm.Ale to podobno zależy od typu skrzyni.

Jak będziesz miał problem to się skontaktuj ze mną to się dogadamy o szczegóły.

#192 Share pablo18

pablo18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 14 listopad 2010 - 15:27

Wzmacniacz momentu Ja to bym spawal :) ojciec pospawal tego "zolwia" i 20 lat juz chodzi ;)

#193 Share Nemesis

Nemesis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 luty 2011 - 12:17

Wzmacniacz momentu Witam
Właśnie jestem w trakcie naprawy wzmacniacza momentu w Ursusie 1002 i natknąłem się na problem.
Po wyjęciu wzmacniacza momentu okazało się, że jedno łożysko igiełkowe jest "zjedzone".

Dodany obrazek
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Na zdjęciach widać jedno łożysko, które znajduje się niemal przy trybie i mam pytanie. Pomiędzy trybem i łożyskiem (na zdjęciu zaznaczone na czerwono) igiełkowym nie powinno się nic znajdować, by łożysko swobodnie się nie poruszało? Łożysko może dotykać trybu? W takim wypadku podczas pracy łożyska mogą się swobodnie przesuwać i jedno uderza w tryb.
Proszę o w miarę szybką odpowiedź.

Edytowany przez Nemesis, 13 luty 2011 - 12:19.

#194 Share misio2614

misio2614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 13 luty 2011 - 12:22

Wzmacniacz momentu Może podkładka dystansowa, lub taka blaszka ?
Jak patrze w katalog części to jakiś seger jest ale nie wiem czy top akurat tutaj.

#195 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 luty 2011 - 12:35

Wzmacniacz momentu osobiście radziłbym wyrzucić ten wzmacniacz i wsadzić wałek zastępczy lub po prostu zablokować,żadna naprawa tego badziewa nie wytrzyma roku,wykosztujesz się i tyle a problem wróci.A co do pytania to idzie tam podkładka dystansowa-tulejka.

Edytowany przez pipa123, 13 luty 2011 - 13:02.

#196 Share schaffer

schaffer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanizacja

Napisany 13 luty 2011 - 12:47

Wzmacniacz momentu Witam. Wzmacniacz momentu super sprawa , ja bez niego nie wyobrażam sobie żadnej pracy . W większych ciągnikach musi być .

#197 Share Nemesis

Nemesis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 luty 2011 - 13:50

Wzmacniacz momentu Dziękuję za szybką odpowiedź. Szkoda wyrzucić wzmacniacz, ponieważ w zeszłym roku był montowany cały nowy (kwota prawie 3tyś. zł).

#198 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 luty 2011 - 13:58

Wzmacniacz momentu

osobiście radziłbym wyrzucić ten wzmacniacz i wsadzić wałek zastępczy lub po prostu zablokować,żadna naprawa tego badziewa nie wytrzyma roku,wykosztujesz się i tyle a problem wróci.A co do pytania to idzie tam podkładka dystansowa-tulejka.

hmm - odkąd mam z10145 (odpowiednik U1014) wzmacniacz pracuje bez zarzutu.
1. jak się dba tak się ma - regulacje czasem trzeba zrobić
2. jak boli głowa to też urwać i wyrzucić?
;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#199 Share pipa123

pipa123

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 13 luty 2011 - 14:25

Wzmacniacz momentu fabryczny chodzi latami,żadna naprawa nawet wymiana na nowy nie wytrzymuje roku,ten typ tak ma i jak ktoś chce rozbierać traktor co rok to jego sprawa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Nemesis

Nemesis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 13 luty 2011 - 14:27

Wzmacniacz momentu Taśmę podciągałem gdy żółw się ślizgał. Winą może być to, że czasami było jeżdżone przy włączonym żółwiu. Niedawno się dowiedziałem, że żółwia można włączać tylko na chwilę i nie zmieniać na nim biegów. Możliwe też, że nie było ten podkładki dystansowej-tulejki, ponieważ nie było po niej ani śladu. Sam wzmacniacza nie montowałem, to nie jestem w stanie stwierdzić czy była, czy nie.