Skocz do zawartości

Zdjęcie

szybka skrzynia

40 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 22 wrzesień 2007 - 20:21

szybka skrzynia W zetorze 7745 turbo mam szybką skrzynię i muszę przyznać iż orka 1 szosową to trudna sprawa. Czasami nie ma siły, i trzeba jechać 5 terenową. Z koleji w zetorze 7211 nigdy nie było problemu z prędkością, zawsze orało się 1 szosową i było git.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
szybka skrzynia Dzisiaj, 05:24
  •  

#22 Share elmichalkw

elmichalkw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 02 grudzień 2007 - 10:22

szybka skrzynia A czy w Z7245 też można przerobić skrzynie na 40 km/h?

#23 Share darek6341

darek6341

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 01 styczeń 2009 - 20:54

szybka skrzynia

U mnie ZETOR 5340 ma szybką skrzynie i dostaje ostro i nie ma problemu ze skrzynią ;)

czy twoj zetor ma most carraro. przednia os ma hamulce.skrzynia 40km byla wstawiona fabrycznie.

#24 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 09 styczeń 2009 - 21:01

szybka skrzynia Znam faceta, który ma betoniarnie i wozi betony na przepusty Ursusem 912 z lawetą. Zawsze pomyka z nimi jak pershing, aż któregoś razu jadę autkiem za nim a tu 50km/h na zegarze ;) No nieźle mnie zaskoczył, kolega w Forterce ( ale nie chce powiedzieć, pewnie na reduktorze, albo na pompie) też coś chyba przekombinował, bo ,,wymiata" nią na trasie jak leci.

#25 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 12 styczeń 2009 - 08:20

szybka skrzynia W u1614 mam szybką skrzynię w sumie już od roku, bo stara wymagała remontu a mechanik stwierdził, że warto by zrobić taką modernizację. Wychodzi na to, że wszystkie biegi są szybsze 1 ma prawie prędkość 2, 2 - 3, 3 ma prędkość 4 i jest na jej miejscu. Najszybszy bieg jest w miejscu starej 3 jest to przełożenie multiplikowane. Do nowych przełożeń trzeba się było przyzwyczaić orka, agregat najlepiej na 1 biegu nawet ta prędkość jest odpowiednia.
Max prędkość 45 km/h przy 2200 rpm mierzona autem. Na razie jestem zadowolony, a jakość to czas pokarze.

#26 Share LowRider

LowRider

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 07:44

szybka skrzynia @leszekd jakie masz koła z tyłu??

Te 45km/h jest lekko naciągane :) jeszcze do tego pomiar samochodem :)

#27 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 16:32

szybka skrzynia Z tyłu mam koła 18,4/34.
Kolego ten mechanik co to robił twierdził że może jechać nawet 55 na godzinę :) i niby tak u mnie miało być ale w rzeczywistości jedzie gaz do dechy 45km/h Powiem tylko tyle że na początku strach było siedzieć przed remontem to się wlokło jak – wiadomo jak taki traktor jedzie na normalnej skrzyni.

#28 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 16:38

szybka skrzynia z tego co wiem to szybka skrzynia w ursusie i koła 18,4-34 daje 35km/h a te bajki to też słyszałem jak to JD jednego gościa leci 60km/h

#29 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 20 styczeń 2009 - 16:49

szybka skrzynia też słyszałem że gość jd leci 60km/h to mówił że trzeba uważać

#30 Share zts

zts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 19:09

szybka skrzynia przy takich prędkościach bez przednich hamulców... :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 19:19

szybka skrzynia Na youtube jest parę filmów z traktorami co po drodze za szybko jechały.

#32 Share wlodiw

wlodiw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 715 postów

Napisany 20 styczeń 2009 - 19:51

szybka skrzynia nie wiem jak to jest z licznikami samochodowymi, na ile przekłamują, ale dziś akurat starałem się jechać za proxima kolegi , to było 44km/h, pytanie czy licznik mówi prawdę, szkoda, że nikt z radarem nie stał..... :)

#33 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 21 styczeń 2009 - 08:38

szybka skrzynia

z tego co wiem to szybka skrzynia w ursusie i koła 18,4-34 daje 35km/h a te bajki to też słyszałem jak to JD jednego gościa leci 60km/h

Szybka skrzynia w ciężkich ursusach i zetorach może być stopniowana co 5 km/h tzn szybsza od nominalnej 25-ki

#34 Share yarecki12

yarecki12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów

Napisany 15 kwiecień 2009 - 12:05

szybka skrzynia w sąsiedniej wiosce gościu w zetorze 12111 miał szybką skrzynie i zabrakło kiedyś hamulców mu na mieście i cały przód rozwalił w ciągniku. Dobrze ze kogoś nie zabił. Ja mam w Ursusie 1212 szybką skrzynie, dobra sprawa bo pola oddalone o 10 i nawet 15 km wiec zaoszczędza się na czasie. Ciągnik ma trochę mniej mocy, z przyczepami trzeba ruszać z 1 szosowej a nie z 2 jak kiedyś, w polu częściej biegi terenowe ale ten ciągnik rzadko w polu robi, trochę na wiosnę z agregatem 3,6 m i najwięcej w transporcie. Bez problemu na równej drodze można z 23-25 tonami netto rozpędzić się do pełnej prędkości. Miękki przód to się fajnie jedzie, nie wyobrażam sobie szybkiej skrzyni w 1204 bo to by się nie dało kierować nim. Przeróbka na szybką skrzynie była robiona przy okazji remontu. Jak pierwszy raz jechałem nim przez wioskę z pełną prędkością to ludzie mocno zdziwieni, dopytywali co ja z tym ciągnikiem zrobiłem.

#35 Share krzyspigan

krzyspigan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 23 maj 2009 - 17:37

szybka skrzynia hej
mam takie pytanko co to jest za symbol w zetorach 8011 ZST prawdopodobnie ze własnie ten symbol mowi czy to szybka skrzynia czy nie

#36 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 27 maj 2009 - 17:48

szybka skrzynia ZTS - nazwa marki produkującej ciągniki ( a nie żadne ZST)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#37 Share mateuszc360

mateuszc360

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 18 styczeń 2010 - 23:05

szybka skrzynia u nas w skrach maja w 912 szybka skrzynie to idzie 45km/h taka przerubka kosztuje 500 zl

#38 Share darek3

darek3

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,motoryzacja

Napisany 29 grudzień 2013 - 20:17

szybka skrzynia Koledzy przeczytałem cały temat i mam takie pytanie. Mam zetora 16145 ze skrzynią 3 biegową i chciałem zrobić z niej szybką skrzynię ale podobno z niej się nie da, a wyczytałem w tym temacie że można zmienić przełożenie reduktora, więc czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co trzeba zmienić albo dołożyć bo chciałbym szybciej jeździć, bo pola mam oddalone o ok.10km. Bardzo proszę o poradę bo chcę jak najszybciej to przerobić.

#39 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 grudzień 2013 - 22:14

szybka skrzynia jeśli ciągnik jest z napędem na 4 koła to można bardzo łatwo zrobić hamulce na 4 koła :D wystarczy trochę pokombinować... ;)

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share z90

z90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 01 styczeń 2014 - 22:37

szybka skrzynia A skrzynia 3 od 4 różni się obudową? Żeby przerodzić skrzynię 3 to trzeba wywalić cały środek i wystarczy tylko włożyć komplet szybkiej skrzyni??