maxreif

schemat instalacji elektrycznej do C360 3P

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
majes    5

pytanie do schematu załączonego w tym poście. Kontrolki C - światła awaryjne, C2 - jedna przyczepa i dwie przyczepy, C3 - dwie przyczepy? Jest jeszcze oryginalna kontrolka 33 ona również zaświeci się razem z C2 i C3?

Nie chcę tyle kontrolek, chcę jedną, czy da się do oryginalną kontrlkę podpiąć tak żeby świeciła przy włączonych awaryjnych i przy włączonych kierunkach?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Coś pokręciłeś,ma być tak:

C-kontrolka ciągnika

C1-pierwsza przyczepa

C2-druga przyczepa

Przy włączonych światłach awaryjnych będą mrugać wszystkie kontrolki o ile są.


Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Czyli kontrolke oryginalna mozna zastapic kontrolka C. To drugie pytanie czy kontrolke C mozna tak podlaczyc zeby swiecila przy wlaczonych awaryjnych? Chce miec jedna kontrolka ktora zalatwi kierunki i awaryjne.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Kontrolka C będzie migać przy kierunkowskazach i światłach awaryjnych.

Wogóle to jaki masz włącznik do awaryjnych?

Edytowano przez asharot

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, kontrolki z kierunkowskazów 1,2,3 są podłączone bezpośrednio pod przerywacz po jednym kabelku do każdej z nich (jeszcze masa), jak w MF małym. Nimi steruje tylko i wyłącznie przerywacz kierunkowskazów (puszka większa, kostka i więcej wyjść). Jeśli nie dasz kontrolek 2,3 to nie będą one świecić. A pozostanie tylko jedna. Nic się nie stanie, będzie dobrze. kabelki za-taśmujesz i to wszystko (jeśli są).

Można i zwykły przerywacz dać (mechaniczny, okrągły, czy też samochodowy np. z wv, audi, ja mam taki właśnie, lepiej mruga), nie będzie tych kontrolek.

Światła awaryjne, to się nimi zajmuje ten specjalny włącznik wyciągany. Też będą działać na zwykłym przerywaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ameryki nie odkryłeś, poza tym myślisz, że przez prawie miesiąc tego jeszcze nie zrobił? Chciałeś błysnąć ale średnio Ci wyszło, bo napisałeś to co już wszyscy wiedzą. Ale najlepsze jest to:

Jeśli nie dasz kontrolek 2,3 to nie będą one świecić.

To muszę sobie zapamiętać, bo przez tyle lat w elektronice zawsze myślałem, że to jest oczywiste, że jak żarówki nie ma to ona nie świeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekobi    0

jawitam ja szukam schematu instalacji do Zetora (7211),ale jak by troche ten moj zetor podobny do c 360, kolego Zaawansowany,moze poratujesz.schematem, albo ktos inny moze ma,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na pewno ten środek znacząco poprawi... samopoczucie stosującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
woyto    16

witam, a ja mam pytanie,czy podswietlenie zegarów musi swiecic sie cały czas ,czy jak włączm pozycje to dopiero powinno sie zapalac? w 3p   -bo niemoge z tym dojść ładu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zolwik1990    1

Witam mam pytanie jakie wartości bezpieczników są w ursusie c360 3p chodzi mi o ampery? I jeszcze jedno dlaczego świeci mi sie kontrolka nie wiem dokładnie czy ona jest od ładowania czy od cisnienia oleju gdy wyjmę kluczyk ze stacyjki?

Edytowano przez Zolwik1990

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Topi mi się obudowa bezpieczników w c360 ale nie pali bezpiecznika. ktoś kiedyś dołożył halogeny na dachu to może przez to? Może trzeba założyć  przekaźniki żeby odciążyć bezpieczniki ale nie wiem jaki żeby z przyczepami później też działało.

Wie ktoś jaki można zastosować żeby było dobrze na allegro są 5pinowe 40A razem z kostką taki wystarczy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przekaźnik w żaden sposób nie odciąży bezpieczników. Nie masz za bardzo pojęcia, więc wezwij fachowca, który doprowadzi instalację do prządku. A na początek wymień skrzynkę na nową i załóż ceramiczne bezpieczniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Jak  nie odciąży przekaźnik bezpieczników? jak zasilanie podłącze prosto z akumulatora  do przekaźnika i na światła a ze skrzynki bezpieczników dam tylko na sygnał żeby przekaźnik dał prąd na światła to główne obciążeni pójdzie ''akumulator-przekaźnik-światła''. tak mi się wydaje ale moge się mylić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Lepiej posłuchaj się rad kolegi @Elektrotechnik i wezwij fachowca, bo inaczej spalisz instalację. Bezpieczniki muszą być w obwodzie odbiorników, a nie załączania przekaźników.

Edytowano przez marian3p

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kolega @marian3p już Ci wszystko wyjaśnił. Od siebie tylko dodam, że lampa z żarówką 60W pobiera do 5A i jak wszystko jest dobrze podłączone i sprawne to w zupełności wystarczą standardowe bezpieczniki 8A na jedną lampę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Ok dzięki teraz dotarło.

takie podłączenie co chciałem zrobić robi się w autach żeby nie paliło włączników świateła .Dzięki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Zmieniłem skrzynkę bezpieczników jedna wsuwka od krótkich świateł była luźna i już ją prawie opaliło dałem nową i jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Poradziłem Ci to już na samym początku, ale  Ty wolałeś filozofować zamiast od razu ją wymienić.

takie podłączenie co chciałem zrobić robi się w autach żeby nie paliło włączników światła 

Nie kolego, takiego połączenia nie robi się nigdzie, bo to jest sprzeczne z wszystkimi zasadami wykonywania instalacji elektrycznych. Każdy obwód musi być zabezpieczony bezpiecznikiem i tyle, stosowanie przekaźników nic tu nie zmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forg    3

Dokładnie tak jak mówisz. Ktoś kiedys założył halogeny na dachu i liczyłem że to one coś tam grzeją ale jak wymieniałem skrzynkę to się okazało że wsuwka. Dzęki i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukasz1984
      Witam poszukuje schematu elektrycznego  po Polsku do Doutz DX85
    • Przez Ursusss
      Witam, ma ktoś schemat instalacji elektrycznej John Deere 7430premium?? Pozdrawiam 
    • Przez Przemektsp
      Dzień dobry 
      Mam problem z john deere 6610 podczas jazdy traktor sam przechodzi w tryb diagnostyczny i zapala się d1a, a także wykrzyknik czerwony , pomarańczowy niebieskie ,,i,, tryb od skrzyni 
      Traktor w tym momencie dalej jedzie ale nie można zmieniać pół biegów. 
      Bezpiecznik nie jest wsadzony do przejścia w diagnozę 
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
    • Przez Szymon74637
      Witam. Ma ktoś może schemat podłączenia elektryki do tego panelu Claas Arion 510

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj