maxreif

schemat instalacji elektrycznej do C360 3P

Polecane posty

maxreif    0

Witam wszystkich

Potrzebuję pomocy przy instalacji elektrycznej w moim C360 3P. Ciągnik jest z 1987 roku i ma kompletnie rozwaloną instalację. Zakupiłem nową w wersji z alternatorem, która ma juz połączoną stacyjkę i bezpieczniki. Na formu znalazłem schemat ale po pierwsze jest strasznie nieczytelny, nie można go zbyt powiększyć bo zapewne ma małą rozdzielczość, po drugie z tego co udało się trochę rozszyfrować to inne są połączenia w nowej instalacji a inne na schemacie. Pomijam juz fakt, że nie zgadzają się kolory przewodów.

Jeśli ktoś posiada w miarę czytelny schemat z opisem kolorów przewodów czyli jakie kolory są zaznaczane przy pomocy jakich liter to proszę o przesłanie ma adres: maxreif@interia.pl

Może macie coś takiego jak pod tym linkiem http://w565.wrzuta.pl/obraz/powieksz/8SYqrFMqhx1

Proszę o pomoc idzie wiosna i ciągnik lada dzień będzie potrzebny.

Pozdrawiam

maxreif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Wysłałem ci schemat według którego ja podłączałem. Jest tylko jeden mały błąd w nim bo światła drogowe są zamienione ze światłami mijania, ale wystarczy podmienić kablelek na bezpieczniku i będzie ok.Sprawdź sobie czy stacyjka jest dobrze podłączona, bo ja jak zakładałem nową to musiałem stacyjkę poprawiać, bo było wszystko odwrotnie, bezpieczniki też chyba były pomieszane. Godzinka myślenia i sprawnego podłączania i będzie działało dobrze.

Edytowano przez MichalR

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maxreif    0

dzięki za informacje

schemat na elektrodzie dotyczy c 360 oczywiście tył jest taki sam jak w 3p ale juz deska się różni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basara82    0

Witam wszystkich przypinam sie do tematu posiadam perkinsa z 89r i fabrycznie mial juz alternator jeden akumulator z przodu i swiatla awaryjne prosil bym o taki schemat instalacji gdyz nigdzie nie moge znalesc a chce wymienic instalacje jesli ktos posiada takowy schemat to prosze o wyslanie na maila basara82@wp.pl

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luku86    0

również potrzebuje schematu instalacji do 3P po 89r. ma być to instalacja z altelnatorem, światłami awaryjnymi, świecą płomieniwą oraz na kontrolki kierunkowskazów przyczepy. na necie są rózne schematy ale wszystkie na starą instalacje.

Edytowano przez luku86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basara82    0

Witam asharot jak bede mial mozliwosc to dodam fotki tablicy z przyzadami kontrolno pomiarowymi u mnie jest fabrycznie alternator aku z przodu swiatla awaryjne i dwie dodatkowe kontrolki sygnalizujace obecnosc kierunkow w przyczepie i szukalem na necie schematu i nigdzie nie ma tego schematu z alternatorem i swiatlami awaryjnymi

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basara82    0

Witam emillo1212 niestety na tej stronie nie ma tego schematu wydaje mi sie ze go nie ma nigdzie moze ktos ma i nie wie o tym pozostaje tylko sprobowac sie skontaktowac z ursusem moze oni maja jakas dokumentacje na ten temat chyba ze ktos ma jakis pomysl

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursusek3p    0

Witam .

Sorki że podpinam się do tematu ale potrzebuje schemat lampek kontrolnych do ursus c-360 3p 87r bo żadna mi nie działa . Prosił bym o powiedzenie mi jakie kontrolki były orginalnie montowane w tym typie 87r i jak je wszystkie podłączyć .

Z góry dzięki za odpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basara82    0

Witam asharot to ciagle nie jest ten schemat to jest od 360 a jeszcze dodam ze 3p mial swiece plomieniowa i tez musi byc jakis schemat podlaczenia tego wiec czekam az jakis magik znajdzie w koncu znajdzie schemat do naszych 3p ja wczoraj napisalem maila do URSUSA czekam na odpowiedz

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

to schemat od petki

a ze mialy swiece pierwsze szlysze


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Skoro MF ma świecę to i 3p, wtedy zamiast guzika jest wajcha jak w C-330, do tego alternator A 124 z reglem koło zbiornika tak jak prądnica, światła awaryjne i kontrolki kierunków przyczepy, przerywacz i wył awaryjnych jak w MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basara82    0

witam po dluzszych staraniach odnalazlem takowy schemat troszke nie wyrazny i podniszczony ale zeskanowac trzeba i od nowa przerysowac zainteresowanych schematem prosze o podanie maila wysle i wspulnie go odtworzymy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Temat zamiera śmmiercią naturalną, dziś z racji wolnego czasu z rana pobawiłem się paint'em i namalowałem/przeroiłem schemat na 3P

13266a082401e4cfm.jpg

 

jeżeli bedzie potrzeba to zmontuję jeszcze układ z światłami awaryjnymi

 

Co do kolorów do końca nie jestem pewien ale obecnie nowe wiazki mają pomieszane kolory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vcc    12

Zwozłem z pola słomę i dalej maluję, układ oparty na przerywaczu elektronicznym i wyłaczniku awaryjnych jak w MF

65627b78e1d1b9b7m.jpg

 

Nie jestem pewien czy w takim układzie kontrolka 33 występuje bo tylko raz miałem w rękach takie 3P i to w dodatku cału układ był wymotntowany z ciągnika

Edytowano przez vcc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Witam.Mam pytanie odnośnie zamontowania przekaźników w 60 no i chcę dać bezpiecznik przed przekaźnikiem i bezpiecznik między stacyjką/przełącznikiem a pinem 86 na przekaźniku.I mam pytanie czy mogę to zrobić na jednym gnieździe bezpieczników (oryginalnym) czy dołożyć drugie?

 

A i jakie przekaźniki zastosować zakładając że do ciągnika prawdopodobnie zaczepi się nieraz dwie przyczepy?

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Proponuję skończyć dyskusje na temat przekaźników itp. To jest temat dotyczący schematu. Kolejne posty nie na temat polecą w kosmos, a autor zostanie nagrodzony %%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Witam

Możecie napisać ile metrów jakich kolorów i grubości trzeba kupić przewodów? Chcę zrobic instalację opartą na schemacie z tego posta.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TEVEZ    3

Jak wygląda oryginalna deska 3P z włącznikiem świateł awaryjnych i kontrolkami kierunkowskazów przyczep?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Lukasz1984
      Witam poszukuje schematu elektrycznego  po Polsku do Doutz DX85
    • Przez Ursusss
      Witam, ma ktoś schemat instalacji elektrycznej John Deere 7430premium?? Pozdrawiam 
    • Przez Przemektsp
      Dzień dobry 
      Mam problem z john deere 6610 podczas jazdy traktor sam przechodzi w tryb diagnostyczny i zapala się d1a, a także wykrzyknik czerwony , pomarańczowy niebieskie ,,i,, tryb od skrzyni 
      Traktor w tym momencie dalej jedzie ale nie można zmieniać pół biegów. 
      Bezpiecznik nie jest wsadzony do przejścia w diagnozę 
    • Przez Józek614
      Witam. Mam problem z ładowarką Claas scorpion 7040 , podczas jazdy zapaliła się kontrolka od chomulca postojowego maszyna stanęła w miejscu , chydraulika działa tylko nie jedzie . Może ktoś miał podobny problem 
    • Przez Szymon74637
      Witam. Ma ktoś może schemat podłączenia elektryki do tego panelu Claas Arion 510

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj