Skocz do zawartości

Zdjęcie

ile ha na krowy

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kamil666p

kamil666p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 19:28

ile ha na krowy Czesc!!!Ile potrzeba bedzie mi ha na 25 krow mlecznych, i powiedzcie czego co i ile.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ile ha na krowy Dzisiaj, 10:14
  •  

#2 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 27 marzec 2011 - 19:59

ile ha na krowy @kamil666p na Twoją przyszłą hodowlę to potrzeba:
-użytków zielonych około 10-12 ha koszone 4 razy do roku i 5 ha pastwisk
-użytków ornych około 15-18 ha w tym 6-8 ha kukurydza reszta zboża (dowolne ale z ukierunkowanie na zboża jare).
Ten areał co Ci powiedziałem z nawiązką Ci wszystkiego wystarczy a nadwyżkę możesz sprzedać.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#3 Share kamil666p

kamil666p

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 20:10

ile ha na krowy a ja nie chce miec pastwisk bo nie mam gdzie

#4 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 20:19

ile ha na krowy Według mnie dobrym przelicznikiem jest 0,5 ha na krowe, Przy czym musi to być ziemia orna oczywiście i w miare urodzajna.
Zakładając ze miałbys 12-13 ha to wtedy 4 ha kuku, 3 lucerny reszte zboże.

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 27 marzec 2011 - 21:29.

#5 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 27 marzec 2011 - 20:23

ile ha na krowy no to na te 25 krów mlecznych potrzebujesz jakieś 4 hektary kukurydzy, 10-15 hektarów zboża no i 20 łąk.
na własnym przykładzie trzymam 15 krów i jakieś 10 byków rocznie i potrzebuję 2 hektarów kukurydzy, 13 hektarów zboża i jakieś 10 hektarów łąk gdzie jedna jest tylko pastwiskiem ogrodzone płotem a inna pastuchem a na innych które koszę koło domu też ganiam krowy

#6 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 27 marzec 2011 - 20:54

ile ha na krowy chyba nawet unijne wytyczne mówią że min 0,5ha na krowę. To jeszcze zależy skąd jesteś bo w jednym regionie QQ zbierzesz więcej jak w drugim. Lucerka na piachu to nie rewelacja a zboża też nie wszędzie dają taki sam plon

#7 Share Z350

Z350

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 maj 2011 - 12:29

ile ha na krowy na 25 krów 7 hektarów kukurydzy powinno ci wystarczyć pod warunkiem że nie będziesz trzymał młodzieży. Ja mam 25 krów dojnych plus młodzież i byki w sumie stan utrzymuje się w granicach 40-45 sztuk sieje 7 hektarów kukurydzy i 4 hektary żyta na kiszonki ale w okresie od wiosny do późnej jesieni dostają duże ilości zielonki z lucerny i trawy z komiczyną czerwoną. W tym okresie czyli prawie przez pół roku ilość zadawanej kiszonki zmiejsza sie o połowę.

#8 Share mlodygospodarz

mlodygospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:historia

Napisany 27 maj 2011 - 13:52

ile ha na krowy widze ze ciekawe odp to moze i dla mnie ktos zrobi przelicznik B) stado 30 krow mlecznych i z 8 - 10 jalowek ile ha potrzeba bez zbóż tylko laczki pastwiska i kuku

#9 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 29 maj 2011 - 12:49

ile ha na krowy to może powiedzcie mi ile h potrzeba I czego na 40-50 mlecznych + z 20 reszty. Nie liczcie zbóż bo pełnoporcjówka by szła. I nie wiem czy mi ziemi wystarczy aby wykarmić tyle sztuk.

#10 Share adrianoo

adrianoo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 30 maj 2011 - 09:26

ile ha na krowy ja mam 50 krów dojnych, łącznie stado liczy ok 120 szt z młodzieżą i w tym roku zasiałem 18ha QQ (bo w tamtym było tylko 10,5 i troche przymało jest ale może wystarczy do następnych zbiorów) i jakies 15ha traw i z 4ha łąk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 30 maj 2011 - 17:21

ile ha na krowy ja mam 20 krów dojnych i drugie tyle młodzieży i sieję 5-5,5 ha kukurydzy, do tego mam 5-6 ha traw na gruntach ornych, zboża mam na zapas na pasze własne, sieję jeszcze zielonki do koszenia po żniwach 3 ha i wystarcza raczej
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#12 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 30 maj 2011 - 18:28

ile ha na krowy ja mam 16 krów i 1ha kukurydzy 1hałaki 1 ha lucerny i 15 ha zbóz

#13 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 30 maj 2011 - 19:48

ile ha na krowy Ja mam 17 krów i młodzież i nie mam ani ha ziemi. Krowy żywią się powietrzem i moim dobrym słowem i mam 8tyś. od sztuki :lol:.

A tak na poważnie to niektórzy powinni już chyba zejść na ziemie z tym licytowaniem się.
antyfan AF

#14 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 30 maj 2011 - 19:55

ile ha na krowy ja pytałem ponieważ mam dylemat czy remontować czy stawiać nową oborę a mam z dzierżawami przejąć 31h ziemii więc myślę nadal intensywnie

#15 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 30 maj 2011 - 20:10

ile ha na krowy niewiem jakie masz stare budynki ale jak młode to remontować a jak stare to lepiej wybudować nową

#16 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 30 maj 2011 - 21:53

ile ha na krowy no właśnie dość stare są i niski strop jest miejsca też nie za dużo 20 krów jedynie można ustawić. Jak mam w stary zainwestować 100tys to bardzo intensywnie myślę nad dołożeniem i wybudowaniem nowej która będzie na długie lata

#17 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 30 maj 2011 - 22:35

ile ha na krowy juz ja remontowałem stare jest było i będzie do tej pory pluję w brodę że nie postawiłem nowej a koszty te same jak nie wyższe
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#18 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 31 maj 2011 - 08:45

ile ha na krowy no u mnie przy remoncie wyjdzie koło 100tys jak liczyłem zależnie od dojarki jaką bym zakupił ale nie chciałbym na tym oszczędzać a budowa nowej z wyposażeniem to czytałem że ok 500tys i nie wiem czy w tym jest cena szamba uwzględniona bo bym chciał wolnostanowiskową na rusztach bezściółkową gdzieś na 40-50szt. z tym że właśnie przez ilość hektarów mam ograniczenie że całej bym nie obstawił. a liczyłem sobie jak bym miał kupić pełnoporcjówkę gotową, a samemu robić ze zbóż i mieszać z dodatkami i kupować zboże to wychodzi praktycznie na to samo. zależnie od cen zboża, więc przy skali roku 5tys w tą czy w tą to bez zastanawiania się:)

#19 Share mlodygospodarz

mlodygospodarz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:historia

Napisany 31 maj 2011 - 12:57

ile ha na krowy a na 30 krow to stawiac uwieziowa czy wolnostanowiskowa i mniej wiecej koszt tego budyneczku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share emo87

emo87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 01 sierpień 2011 - 10:07

ile ha na krowy przy założeniu ze dzienna dawka kiszonki w okresie laktacji będzie wynosiła na sztukę 35kg kukurydzy i 18 kiszonki z lucerny to przy plonie kukurydzy 500dt potrzebujesz około 0,25 ha kukurydzy na krowę i zakładając plon lucerny 400dt potrzebujesz około 0,17 ha na sztukę w sumie daje to 0,42 ha na krowę ale w okresie zasuszenia krowy jedzą mniej.....kukurydza i lucerna są to rośliny które pozwalają utrzymać największą ilość pogłowia bydła na ha, a co do plonów to kukurydzy jak jest niesprzyjający rok to 400dt ciężko uzyskać ale ostatnio bywało po 650dt z ha a z lucerna jest podobnie tylko plony nieco mniejsze.... 500dt kukurydzy i 400dt lucerny można bez problemu uzyskać w "normalnym" roku ale na początek musisz zrobić sobie zapas kiszonek na około poł roku aby mieć zabezpieczenie przed suszą albo powodzią.....

aaabbb