Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regulator siły MTZ 82

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rival1120

rival1120

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 17:41

Regulator siły MTZ 82 Witam, od dłuższego czasu mam zamiar zabrać się za swój regulator, ale najpierw musze wiedzieć co do czego służy, oto fotki:
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Z tego co wiem 1 to cięgno od pozycyjnego regulatora siły , ale jak widzicie na kolejnym zdjęciu, nie ma do niego dźwigni, chciałbym wiedzieć do czego ją zamontować, na prawym błotniku nie ma miejsca aby ją przykręcić. Drut zakręcony wokół gazu ręcznego podtrzymuje właśnie to cięgno od regulatora, ale gdy go zdejmę to podnośnik z doczepionym pługiem powoli podnosi i gdy puszczę dzwignię podnoszenia przy kierownicy to gwałtownie opada, dlaczego tak się dzieje, czy możliwe, że cały regulator będzie do wymiany, czy to kwestia jakichś ustawień? dodam jeszcze, że to rocznik 1993 i przy kierownicy ma 3 dzwignie, jeśli to ma jakieś znaczenie.
2 to chyba regulator szybkości podnoszenia i opuszczania, ale mogę się mylić.
3,4,5 nie wiem do czego służą, jeżeli ktoś wie to będę wdzięczny.
Z góry dzięki za odpowiedz!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Regulator siły MTZ 82 Dzisiaj, 12:30
  •  

#2 Share a4tech

a4tech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 marzec 2011 - 18:31

Regulator siły MTZ 82

Witam, od dłuższego czasu mam zamiar zabrać się za swój regulator, ale najpierw musze wiedzieć co do czego służy, oto fotki:
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Z tego co wiem 1 to cięgno od pozycyjnego regulatora siły , ale jak widzicie na kolejnym zdjęciu, nie ma do niego dźwigni, chciałbym wiedzieć do czego ją zamontować, na prawym błotniku nie ma miejsca aby ją przykręcić. Drut zakręcony wokół gazu ręcznego podtrzymuje właśnie to cięgno od regulatora, ale gdy go zdejmę to podnośnik z doczepionym pługiem powoli podnosi i gdy puszczę dzwignię podnoszenia przy kierownicy to gwałtownie opada, dlaczego tak się dzieje, czy możliwe, że cały regulator będzie do wymiany, czy to kwestia jakichś ustawień? dodam jeszcze, że to rocznik 1993 i przy kierownicy ma 3 dzwignie, jeśli to ma jakieś znaczenie.
2 to chyba regulator szybkości podnoszenia i opuszczania, ale mogę się mylić.
3,4,5 nie wiem do czego służą, jeżeli ktoś wie to będę wdzięczny.
Z góry dzięki za odpowiedz!

podaj mejla to wyśle ci zdjęcia z opisem

#3 Share perfect

perfect

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 18:52

Regulator siły MTZ 82 a mógłbyś mi wsłać mój mail to wojteczek234@wp.pl

#4 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 27 marzec 2011 - 19:53

Regulator siły MTZ 82 3 i 4 to cięgna od siłowej i pozycyjnej regulacji ale nie wiem czy w tej kolejności a 5 to zapadka służąca do przełączania między regulacją siłową lub pozycyjną.

1 to dźwignia do sterowania regulatorem i powinna być za pośrednictwem tego krzyżakowego przegubu połączona dalej z tą dźwignią obok gazu ręcznego

to że Ci opada podnośnik i słabo podnosi bez tego drutu to normalne ponieważ regulator samoczynnie ustawia się w pozycję opuszczanie ale jak połączysz to z dźwignią obok gazu to ustawisz go w pozycji neutralnej i wtedy sterujesz podnośnikiem za pomocą dźwigni przy kierownicy.

jaki problem jest wstawić tu zdjęcia z opisem zamiast wysyłać na maila :unsure:

wtedy wszyscy skorzystają ;)

#5 Share a4tech

a4tech

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 01 kwiecień 2011 - 19:19

Regulator siły MTZ 82 problem - bo jak pomiejsze to nie można odczytać opisu

Edytowany przez a4tech, 01 kwiecień 2011 - 19:20.

#6 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 831 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 01 kwiecień 2011 - 21:48

Regulator siły MTZ 82 spróbuj przez zewnętrzny serwer np ifotos. Ja z niego korzystam i jest ok.
Wchodzisz na ten serwer, wrzucasz tam zdjęcie i kopjujesz link na forum
nie trzeba pomniejszać ale też bez przesady z rozmiarem bo długo się zdjęcie ładuje

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share TTjarek

TTjarek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 14 lipiec 2011 - 21:06

Regulator siły MTZ 82 A te cięgna 3 i 4 gdzie one mają być podłączone tam z tyłu, bo u mnie nie są podłączone.

#8 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1381 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 16 lipiec 2011 - 14:07

Regulator siły MTZ 82 gałką 5 łączysz wałek regulatora z cięgłem 4 lub 3 w zależnie czy jeździsz z regulacją siłową cy pozycyjną.

Polecam odnaleźć instrukcję...

Jak znajdę czas, to opiszę trochę lepiej, bo teraz mam dużo pracy ze swoim mtz <_<

Edytowany przez zbyszekbrzuze, 16 lipiec 2011 - 14:08.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#9 Share Novo181818

Novo181818

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 luty 2015 - 11:11

Regulator siły MTZ 82

Połączone:

Mój MTZ nie ma regulatora siłowego (tego pod siedzeniem). Zostało to zdemontowane przez poprzedniego właściciela. Ogólnie to mam taki problem, że przy pługu lub agregacie podnośnik ,,pyka" i opada. Jest to dość uciążliwe. Opuszcza też dość szybko i trzeba uważać, ale wiem ze zawór dławiący wystarczy.
Moje pytanie brzmi
1. Dlaczego podnośnik opada i czy to rozdzielacz czy coś innego? Wymiana uszczelniaczy, czy lepiej zainwestować w nowy, tylko czy oryginalny czy jakiś inny.
2. Na którym wężu od siłownika założyć dławik(najlepiej zdjecie)

#10 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 09 luty 2015 - 11:16

Regulator siły MTZ 82

W starych podnośnik opuszcza i ciężko z tym coś zrobić. Najszybciej wyrabiają się uszczelniacze  siłownika. Zrób je i zobaczysz co będzie. Jeśli nie pomoże to kup jednosekcyjny rozdzielacz z pozycję pływającą i pod niego podłącz podnośnik. starego ruskiego nie warto wymieniać na nowy ruski. Dławik zakładasz na wąż od podnoszenia. musisz kupić jednostronnego działania.

Szukaj podobnych tematów i się podłączaj a nie produkuj jeden za drugim nowy.

KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Novo181818

Novo181818

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 09 luty 2015 - 11:29

Regulator siły MTZ 82

Uszczelniacze siłownika robilem na wiosne, ale znow delikatnie sie zaczyna pocic. Z siłownika ten taki bolczyk obok tłoczyska polecono mi wyciągnąć bo to głownie przez to ciekło. Po wymianie uszczelniaczy jest tak samo, rzuca w dół maszynami. Ile taki rozdzielacz może kosztować? Mógłbyś mi coś polecic? 

Dodaj odpowiedź