Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#1801 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 20:07

Rzepak @darek31
Ja bym Tego zielone wcale nie młócił chyba że tego dużo jest, nadaję się to pod talerzówkę.
lub możesz też to opryskać (dodaj dużo siarczanu) i młócić później
Decyzja należy do Ciebie
@Adrenalina
Ja bym tego nie pryskał ale najlepiej jakbyś zdjęcie dał to coś więcej powiedziałbym.
@piotrb14
Po co pryskasz a potem kosisz na pokos???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 10:55
  •  

#1802 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 20:12

Rzepak po tygodniu od zabiegu nie było żadnego efektu i był tak samo niedojrzały, straszyli pogodą na coś było trzeba się zdecydować. Gdybym nie skosił nie zebrałbym go w tym tygodniu a od niedzieli deszcz nadają więc połowę by mi obsypało

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#1803 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:08

Rzepak To środek Ci nie działał. Na granicy też nic nie działał???Chociaż troszkę efekty powinny być widać.

Edytowany przez tespis17, 17 lipiec 2013 - 21:09.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1804 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:26

Rzepak Wy dopiero dosuszacie :blink: ja planuje w piątek lub sobotę zacząć pierwszy kawałek ciapać :D

#1805 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:34

Rzepak pryskałem od grzyba na płatek pictorem i świetnie utrzymał rzepak. Polecam go, naprawdę doskonały środek. to dzięki niemu tak utrzymał się.

#1806 Share krzysztofz14

krzysztofz14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 449 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:49

Rzepak Dzisiaj u nas młócili z pokosu.

#1807 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:59

Rzepak Chłopcy macie jakieś sposoby jak ocenić czy raps nie jest za wilgotny? jak to ocenić, na czego podstawie.

#1808 Share darek31

darek31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 22:14

Rzepak @tespis17 dziękuję za odpowiedź. Chyba zostawię zielony na dostanie a reszta oprysk rundap + nufilm. U sąsiada rzepak dopiero kwitnie. 70% rzepaku po zimie zjadły mu jelenie jednak rzepak się tak rozkrzewił, że sąsiad nie przewiduje z tego tytułu żadnych strat. Jedynie termin zbioru mocno mu się wydłuży.

#1809 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 18 lipiec 2013 - 00:25

Rzepak

witam
koledzy ile trzeba odczekać po desykacji ,czy po tygodniu będzie już do koszenia

Jeżeli desykowałes glifosatem to tydzień za mało tym bardziej że pogoda nie sprzyja szybkiemu zasychaniu rzepaku. Jeżeli desykacja była prowadzona reglone to juz powinien być dobry do koszenia.

póki co nie będę narzekał ale coś mi się wydaje że prochloraz z tebu na płatek to nie był najlepszy pomysł, bo coś mój rzepak szybko wzieło i z góry troche przyczarniały zwłaszcza że po długie suszy przez dwa tygodnie lało, poczekam jeszcze kilka dni i się wyda

Jeżeli uprawiasz intensywnie to nie warto oszczędzać na ochronie, bo wydasz dużo na nawozy, insektycydy ale co z tego jak choroby zrobią swoje.

Panowie, a co zrobić z takim przypadkiem??

http://zapodaj.net/9...2d3218.jpg.html

Rzepak zatrzymał się po oprysku na robactwo a teraz wszystko odbiło. Problem występuje tylko za tylnym rzędem opryskiwacza. Opryskać wszystko rundapem + nufilem czy kosić wszystko na dwa razy??

Dziwna sprawa, masz wszystko ok z opryskiwaczem jeżeli problem występuje tylko za tylnym rzędem opryskiwacza? Ta zielona część w żadnym wypadku nie nadaje się do koszenia, jak teraz użyjesz glifosat lub nawet reglone to jakiś poślad tam zbierzesz a nie nasiona. Chyba że zastosujesz zbór dwuetapowy ale w innym znaczeniu, będziesz kosić to pole pasami :D
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#1810 Share radzio445

radzio445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 184 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 09:54

Rzepak @piotrb14 jak rzepak jes mokry to ziarka się błyszczą jak by je ktoś wysmarował olejem a gdy jest już suchy to ziarko jest matowe :) No i oczywiście próba na ząb :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1811 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2013 - 10:50

Rzepak Ja swoj wykosilem wczoraj swoj plon z 2.2ha 7150 kg dodam ze bylo troche wymoknietego miejscami , wilgoc niestety 11% bo lezal przy ziemi , w sumie moglem go dopiero dzis kosic ale nie bylo by czym takze wolalem wczoraj a na podkarpaciu to nie ma co trzymac rzepaku na polu bo lubi czesto grad sie pojawic , jutro mam do skoszenia jeszcze 1ha zobaczymy jak tam sypnie bo tam lezy rowno z ziemia

#1812 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 14:10

Rzepak Dzisiaj zebrałem kawałek z pokosa i zawiozłem do pkt odbioru żeby zbadać wilgoć. Wyszło 12 % tak więc czekamy do jutra i po południu ruszamy na całego żeby do niedzieli zdążyć bo nadają pogorszenie pogody

#1813 Share APT

APT

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 14:15

Rzepak

Panowie, a co zrobić z takim przypadkiem??

http://zapodaj.net/9...2d3218.jpg.html

Rzepak zatrzymał się po oprysku na robactwo a teraz wszystko odbiło. Problem występuje tylko za tylnym rzędem opryskiwacza. Opryskać wszystko rundapem + nufilem czy kosić wszystko na dwa razy??

w top agrar pisali to jest fitoplazma nikt nie wie jak to zwalczyć to jakieś bakterie

8 ton musi być, 9 jest dobry rok, 10 jest przyjemnie, 14 był rekord po warzywach full ochrona, nawożenie i pogoda :)

#1814 Share Alio

Alio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • Zainteresowania:Automatyka, rolnictwo, inne

Napisany 18 lipiec 2013 - 15:16

Rzepak U mnie glifosat poszedł dopiero 2 dni temu. Do koszenia daleko, może gdzieś za tydzien. Rzepak jeszcze naprawdę zielony, jedynie góra brązowa.
Pomogłem choć trochę? Wciśnij zieloną strzałkę. To nic nie kosztuje....
Wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania....

#1815 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 15:28

Rzepak Widzę że zbiory się też ociągają u was. Ja dokładnie tydzień temu oprysk robiłem gora b. sucha ale dolne łuszczyny nie bardzo jeszcze ja liczyłem koło soboty młócić a według waszych teorii ile po oprysku powinien być zbiór? Na opakowaniu mojego srodka pisało 7 dni
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#1816 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 15:36

Rzepak zależy od dawki, gęstości łanu, odmiany i od tego czy był zaatakowany przez grzyba

#1817 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 16:38

Rzepak Jutro jade kosić sąsiadowi.. Wykruszył ziarenka dłonią i zbadal wilgotność to miał 7% .To jutro powinien mieć z 8% jak przejdzie przez kombajn;)

#1818 Share darek31

darek31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 16:52

Rzepak milanreal1 zrobię tak jak piszesz. Teraz zbiorę dobre pasy a potem reszt - jeśli będzie się nadawać. Jeśli nic nie wyjdzie z rzepaku to pójdzie pod pług.

APT nie jest to fitoplazma a problem z opryskiwaczem. Nie wiem co z nim nie tak. Na pewno pompa pojedzie do regeneracji.

Dzisiaj jadę po opryski i pryskam. Zielone pasy i tak pójdą pod traktor więc częściowo liczone są w starty. Tak czy siak Panowie - dziękuję za zainteresowanie i odpowiedzi. Życzę wysokich plonów. Ja raczej będę liczył straty :unsure:

#1819 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 21:42

Rzepak Hmm. u mnie w regionie jeszcze nikt nie młócił. Najszybciej to będą młócić prawdopodobnie w poniedziałek. Wszystko zależne od pogody.
Ogólnie Ci co u mnie ubezpieczyli modlą się o grad ponieważ więcej by zarobili.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1820 Share darek31

darek31

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 18 lipiec 2013 - 21:43

Rzepak Byłem dzisiaj w drugim końcu pola. Jest jeszcze gorzej. Czy mogę opryskać rzepak na sklejenie łuszczyn i czekać aż wszystko się dostoi?? Ewentualnie przy możliwości wykoszenia całości pojadę avansem albo tajfunem ( rundap w stosunku do tajfuna kosztuje x2). Co o tym myślicie??