witek

Rzepak

Polecane posty

nie    2053

Dokładnie, co z tym przymrozkiem? Czy rzepak ucierpiał i jak to sprawdzić, żeby być pewnym na sto procent? Trzeba chyba zgłosić agentowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

siema po ile u was kontraktują rzepak? bo u nas mocny zjazd w dół 1400 zł teraz to max netto a w Agrobiznesie mówili że jeszcze będzie gorzej. Ktoś z was kontraktował rzepak na umowę handlową i miał problem z wywiązaniem się np. z powodu gradu ? Sporo dorzucili kosztów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

tam gdzie przeszły przymrozki po -7 to wątpliwe ze rzepak jest w dobrej kondycji .. agrobiznes to propaganda jak u ruskich ich słowa a stan faktyczny to wielka różnica


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek37    37

doszły mnie słuchy ze cena rzepaku bedzie po 100 zł tak mi powiedział skupujący słaby rok sie zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

skupujący powie że bedzie po 900 zł zeby byle tanio kupić i drogo sprzedać .. ludzie nie słuchajcie takich ludzi ..


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

doszły mnie słuchy ze cena rzepaku bedzie po 100 zł tak mi powiedział skupujący słaby rok sie zapowiada

100 za ile? za 100kg? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

firma która bedzie w mojej wsi skupowac rzepa ma pisac kontrakty na dostawe rzepaku.Cena bedzie ustalana na podstawie cen z giełdy matif pomniejszona o 25 euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Sławek jaka miejscowość? u mnie przed świętami kontrakt 1470 teraz 1370 też na podstawie matif codziennie inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Są dla rzepaku tabele skuteczności fungicydów tak jak w zbożach HGCA?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dołączam się do pytania gdzie takie ceny i gdzie jest ten skup u nas w Parczewie u Sobianka cena za tone w okolicach 1400zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

dołączam się do pytania gdzie takie ceny i gdzie jest ten skup u nas w Parczewie u Sobianka cena za tone w okolicach 1400zł

Krzysiek ja wożę zazwyczaj do agrocorn rudno (najbliżej) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam jaki polecacie wilgotnościomierz do rzepaku

osobiście to na tym sprawdzam wilgotność rzepaku u znajomego i pomiary nie obiegają aż tak jak na skupie więc go polecam cena kolo 1000zł

 

 

a do zboża to mam dwa z czego jeden analogówka bo wiele mi tam nie potrzeba by był dokładny i drugi mam ale nie mam gdzieś do niego rozpiski bo został sprowadzony z Szwecji

 

Krzysiek ja wożę zazwyczaj do agrocorn rudno (najbliżej) :)

 

no z mojej okolicy to mam bliżej do Parczewa, ale z czego wiem to i w Rudnie, Gęsi oraz w Podedwórzu masz skupy z tych co jestem pewny

dalej czyli w Wisznicach pewnie też są.

 

Ale bardziej mnie interesują inne bo troszkę tego rzepaku mam zasiane oraz inni znajomi posiali jak na ten rok rekordowo, tamten rok zapowiadał się nie ciekawie z ceną a ten będzie bardziej. Nie snuje czarnych scenariuszy ale jak cena tylko by była powyżej 1450 badz 1500zł moim zdaniem należy kontraktować.

 

Szukam puki co osób które kontaktowały i jakie ceny ustaliliście kwestia dostarczenia rzepaku nie jest problemem.

 

Panowie, takie pytanko, miał ktoś z was rzepak wyższy niż 180cm?? dzis poszłem zobaczyć i miejscami ma nawet więcej :( tak się zastanawiam czy to taka odmiana czy nie trafiony oprysk na skrócenie?

 

zależy jaką odmianę masz, bo 1,8m to przy odmianach liniowych możesz uzyskać i z stosowaniem stymulatorów wzrostu, pamiętaj wszystko zależy od nasion jakie wybierasz

 

ja w tym roku mam odmianę Sherpea ale to jest mieszaniec średnio-wysoki i juz na tą chwilę ma okolo 1,4m stosowane 2 razy na zimę stymulatory wzrostu i na wiosnę Caryx by go szybko spowolnić by nie leciał w górę.

znajomy ma odmianę Pioneera D06 i jego jest na wysokosci około 1.2 -1,3m tutaj na wiosnę nie stosuje się stymulatorów wzrostu wiec i zaoszczędzasz pieniądze na oprysku i masz mniej wyjazdów w pole w przeciagu krótkiego czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Krzysiek ile masz ha? to twoje jak się jedzie z dębowej w stronę Parczewa? w tamtym roku sprzedałem po 1488zł/t w tym dałem ciała przed świętami kontrakty były po 1470 a teraz 1370 :( - może wzrosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek ile masz ha? to twoje jak się jedzie z dębowej w stronę Parczewa? w tamtym roku sprzedałem po 1488zł/t w tym dałem ciała przed świętami kontrakty były po 1470 a teraz 1370 :( - może wzrosną

 

te pole to Arkadiusza Drabki się ciągnie ja mam 9ha zasiane rzepaku on powyzej 120ha moi znajomi również koło 10ha każdy obsiał

 

nie wiem mam dylemat czy kontaktować dzisiaj czy też nie i czekać na ceny większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jaka cena dzisiaj?

 

Sobianek Parczew kontraktuje 1380 -1400zł

 

za kontaktowałem dzisaj po 1390zł

 

z czego się dowiedziałem najwyzsza cena jaka kontaktowali to 1470zł ale przy ilosci 300ton od rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

rudno nie ma jeszcze dzisiaj ceny, w piątek była 1360, a na matif widziałem że coś drgneło do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

rudno nie ma jeszcze dzisiaj ceny, w piątek była 1360, a na matif widziałem że coś drgneło do góry

 

nic nie poradzi się nasz teren jest w okolo 50% obsiany rzepakiem i jest d.....a

i co by sie nie działo wiecej jak 1450 nikt z okolic Parczewa nie da

 

Chyba że będzie wojna na UKRAINIE wtedy cena raptownie skoczy do góry

Edytowano przez krzycho12316

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Macie jakieś minima ilościowe co do kontraktacji? Ja narazie tam gdzie dzwonilem to min 50t a z moich 6ha rzepaku nie jestem w stanie temu podołać. I teraz mam problem co z tym fantem zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
typoli    2

witam jaki polecacie wilgotnościomierz do rzepaku do pełnych ziaren.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Jeżeli nie opryskałem jeszcze na płatka - po prostu deszcz mi od soboty przeszkadza to czy ten oprysk będzie miał sens gdy rzepak będzie miał na sobie może z 30-40% płatków?


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj