Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#1681 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 czerwiec 2013 - 00:02

Rzepak Na zachodzie dopiero rzepak przekwitł? Późno coś.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 20:44
  •  

#1682 Share Adrenalina

Adrenalina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 16 czerwiec 2013 - 07:30

Rzepak chodziło o miejsca Np na sieżkach i te które były małe za duzo nawozu dali i teraz obija.Pozdrawiam

#1683 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 16 czerwiec 2013 - 08:23

Rzepak

Znajomy przeczyścił 30t rzepaku przetakiem, bo chcieli mu uciąć 300zł/t za nieczystości, w 4 dni zarobił 9tyś. zł :)

Jasne zanieczyszczenia które oddzielił nic nie ważyły - z tym czyszczeniem to nie do końca taki super interes :) bo 10 procent na pewno oddzielił

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1684 Share ZETTI77

ZETTI77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 261 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 18 czerwiec 2013 - 20:05

Rzepak i znów ten butisan star, odziwo zauważyłem przytulię co prawda narazie jedną ale już się zaniepokoiłem, czy przy sprzedaży przytuli nie może być w ogóle?

#1685 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 czerwiec 2013 - 20:11

Rzepak .

Edytowany przez e1leex, 20 luty 2014 - 19:23.

#1686 Share minka83

minka83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 czerwiec 2013 - 20:23

Rzepak Witam kolegów, z racji tego, że pierwszy raz mam rzepak , chciałbym zapytać na kiedy można będzie spodziewać się żniw lub też na kiedy przypadły u Was w zeszłym roku. Dodam,że mam odmianę populacyjną, wczesną-Sherlock.

#1687 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 czerwiec 2013 - 20:59

Rzepak przy tej pogodzie 3 tyg lalo teraz 30st i co drugi dzien burze z mocnym deszczem to za ok 3 tygodnie bedzie u nas do koszenia rzepak

#1688 Share minka83

minka83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 08:16

Rzepak Dziękuję, też tak właśnie spodziewam się u mnie, tylko zastanawiałem się czy nie przesadzam z tym , że żniwa mogą być jeszcze w lipcu:)

#1689 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 19 czerwiec 2013 - 09:16

Rzepak

i znów ten butisan star, odziwo zauważyłem przytulię co prawda narazie jedną ale już się zaniepokoiłem, czy przy sprzedaży przytuli nie może być w ogóle?

Troszkę może być ale nie bez przesady. Koniecznie pryskaj na dosuszanie.

#1690 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 12:13

Rzepak Panowie kiedy jechać na sklejanie - czy jest to konieczne, jakie mogą być straty (pod warunkiem że nie będzie gradu) i czy w ogóle będą jak pogoda będzie ok?
Trochę szkoda mi tego deptać i nie wiem co teraz???? Jak na mój pierwszy rzepak to wygląda ładnie :)
Równo przekwitł i chyba nie będę desykował - tylko w ścieżkach trochę kwiatków jest :( co polecacie zrobić???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1691 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 13:34

Rzepak A masz swoj kombajn? Powiem tak-ja raz nie randapowałem ...i juz nigdy więcej nie popełnie tego blędu.Kolega mi młócił-i gdyby ,że nie kolega to zapewne zjechałby z pola ;)-po pierwsze już był nerwowy bo chciał juz zdemontować stół,kłosy rzepaku były jak pieprz a w badylach jednak woda,kombajn jęczał.Pozniej jechał mi bardzo wysoko-zostały grube i wysokie badyle.Cięzko było cokolwiek z tym zrobić-ziemia pozniej twardzizna-przy oraniu mi się jeszcze zatykały.Straciłem pozniej więcej na paliwo niż na ten randap.Ja daje gora 3 litry randapu+ 0,5 flexi ale dość wczesnie bo to nie jest jakas zabojcza dawka randapu i rzepak przez 3 tyg dojdzie.Zazwyczaj wypadałoto mi kolo 30 czerwca-i zawsze mam grube ziarno. Raz przejezdzam sobie talerzowką sciernisko(rzepak zawsze mam czysty) w dniu młócenia-badyle popękane i wymieszane z ziemia.
Wiem co to za bol "deptać"rzepak bo pryskam papajkiem i 12 m opryskiwaczem :).W tym roku mam strach bo rzepak ponad 1,80m
Koledzy-kiedy w tym roku zamierzacie "wdepnąć" w rzepak? Ja myslę ,że pomimo poznej wiosny termin nie będzie odbiegał od innych lat-lub nawet się przyspieszy

#1692 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 22:14

Rzepak Kombajn mam swój i wiem co to jest odtykanie młocarni ;[ gdy na polu ze 30 stopni.
O cene randapu się nie martwię bo nie jest drogi tylko to deptanie... Ja dopiero na początku lipca będę mógł coś zrobić więc chyba podeptam go jeszcze raz :unsure:
U mnie nie jest wysoki, teraz jak się nachylił po tych ulewach to ma może do 1.2m - ale na razie mi się podoba, według mnie jest ładny- zobaczę co będzie na przyczepie???

#1693 Share jakub2812

jakub2812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 22:37

Rzepak Pierwszy raz zastanawiam się nad Flexi i randapem przed zbiorem rzepaku. Jak to wygląda jaki oprysk, ile na hektar i kiedy??

Edytowany przez jakub2812, 21 czerwiec 2013 - 07:44.

#1694 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 20 czerwiec 2013 - 23:43

Rzepak

A masz swoj kombajn? Powiem tak-ja raz nie randapowałem ...i juz nigdy więcej nie popełnie tego blędu.Kolega mi młócił-i gdyby ,że nie kolega to zapewne zjechałby z pola ;)-po pierwsze już był nerwowy bo chciał juz zdemontować stół,kłosy rzepaku były jak pieprz a w badylach jednak woda,kombajn jęczał.Pozniej jechał mi bardzo wysoko-zostały grube i wysokie badyle.Cięzko było cokolwiek z tym zrobić-ziemia pozniej twardzizna-przy oraniu mi się jeszcze zatykały.Straciłem pozniej więcej na paliwo niż na ten randap.Ja daje gora 3 litry randapu+ 0,5 flexi ale dość wczesnie bo to nie jest jakas zabojcza dawka randapu i rzepak przez 3 tyg dojdzie.Zazwyczaj wypadałoto mi kolo 30 czerwca-i zawsze mam grube ziarno. Raz przejezdzam sobie talerzowką sciernisko(rzepak zawsze mam czysty) w dniu młócenia-badyle popękane i wymieszane z ziemia.
Wiem co to za bol "deptać"rzepak bo pryskam papajkiem i 12 m opryskiwaczem :).W tym roku mam strach bo rzepak ponad 1,80m
Koledzy-kiedy w tym roku zamierzacie "wdepnąć" w rzepak? Ja myslę ,że pomimo poznej wiosny termin nie będzie odbiegał od innych lat-lub nawet się przyspieszy

A ja Ci powiem że rzepaku zazwyczaj nie desykuję i jest ok, NH5070 radzi sobie bez problemów, przy Bizonie czasami to była męka rzepak wykosić. Czasami gdy wyskoczą jakieś chwasty lub rzepak bardzo nierównomiernie dochodzi to ok tydzień przed zbiorem daje reglone, on szybko pali.
Co do sklejanie to skończyłem 3 dni temu, akurat dobrze się udało skończyłem T3 w pszenicy, potem sklejanie i teraz trochę odpoczynku ;)

#1695 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 07:42

Rzepak chcesz powiedzieć że rzepak już u Ciebie żółknie? jaki rejon? w mojej okolicy żółką tylko te rzepaki które nie były pryskane na płatek i od robaka

#1696 Share brutus44

brutus44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 08:38

Rzepak do rapscase
właśnie tak napisałem-jezeli ma się swoj kombajn to można nie desykować-czekac na odpowiedni moment jak rzepak naturalnie cały dojrzeje.Jak się jest skazany na usługi-tylko randapowanie.Teraz te mieszance to maja jakies geny dodane ze się nie osypuja to nawet podobno nie trzeba sklejać.W rodzinie jeden tak robi-tylko on ma swoj kombajn i mloci w sierpniu po pszenicy.Ja bym nerwowo nie wytrzymał(grad).
Według szkol to flexi trzeba by stos odzielnie-jak zaczynaja lekko zolknąć strąki a tydz. pozniej glifosat.Ja jade mieszanka flexi +glifosat jak ziarno jest brązowe-tylko nie przesadzam z dawką i jest dobrze

#1697 Share RAPSCASE

RAPSCASE

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 21 czerwiec 2013 - 23:45

Rzepak

chcesz powiedzieć że rzepak już u Ciebie żółknie? jaki rejon? w mojej okolicy żółką tylko te rzepaki które nie były pryskane na płatek i od robaka

Wielkopolska ale do kujawsko-pomorskiego daleko nie mam ;)
Rzepak w trakcie wykonywania zabiegu jeszcze nie żółkł, teraz już zaczyna. Zdecydowałem się przyśpieszyć ze względu na upały, a pryskając wieczorami za dużo czasu by to zajęło, dodatkowo zazwyczaj jak upał to i burze więc dlatego przyspieszenie. Może za wcześnie ale kto wie jak dalej będzie.

#1698 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 07:01

Rzepak W moim rejonie desykację przeprowadza się miedzy 30 czerwiec -5 lipca i Ja w tym roku tak zamierzam zrobić. Kuj-pom. Wydaję mi się rzepak jest w terminie i żniwa rzepaczane będą 23-25 lipca co innego zboża. Mi rok temu kolega młócił nie radapowany i nic nie mówił że ciężko ma a jeździł szybko nawet tam gdzie dziki poryły rzepak i same zielsko było to kazałem mu podnieść heder to się nie zgodził.
Kombajn był DF ale z tym mniejszych.

#1699 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 08:39

Rzepak Koledzy mam takie pytanko czy mocznik 15kg plus 2l glifosadu zdysykują i skleją rzepak ten sposób zachwala elewator sieradz co o tym sądzicie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1700 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4291 postów

Napisany 22 czerwiec 2013 - 11:11

Rzepak mocznik? 5kg siarczanu amonu wystarczy, jeśli nie chcesz przy okazji zwalczyć perzu to taka dawka powinna wystarczyć, ale zapewne traktowali o jakimś środku o większej zawartości glifosatu