Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#881 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 marzec 2012 - 19:13

Rzepak Zapytam z ciekawości, gdzie tu monokultura zbożowa i dlaczego po niezłym przedplonie jakim jest mieszanka trawy z koniczyną zasiałeś pszenżyto zamiast pszenicy?
Co do uprawy, to gruber spokojnie wystarczy, gdyż ew.pozostałości herbicydu(o ile w ogóle będą) nie będą miały wpływu na roślinę następczą, która również będzie rzepak tyle że jary.
Co do sensu siania jarego, to jest to wysoko ryzykowna uprawa i jeśli faktycznie posiadasz obsadę 15 sz/m2 ozimego to "gra nie warta jest świeczk"i.
Takie jest moje zdanie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 16:22
  •  

#882 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 25 marzec 2012 - 21:06

Rzepak Rzepak jary bardzo słabo znosi wszelkie susze. W tej chwili jest już dość sucho na polu, a może być jeszcze gorzej. Lepiej chyba poważnie zastanowić. Trafiło mi się uprawiać rzepak jary w suche lata i było tragicznie. Więcej go nie sieje.

#883 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 21:32

Rzepak W czasach kiedy nie było takiego popytu na rzepak uprawialiśmy tylko zboża przez kilkanaście lat. Na przemian sialiśmy pszenicę, żyto i mieszankę (jęczmień-owies) , plony były na poziomie 4-5t/ha. Także trudno mówić w twoim przypadku o monokulturze... Ja bym na Twoim miejscu zdecydował się jednak na zboże jare(jeśli masz nasiona), Sam rzepaku jarego nie siałem, ale przez kilkadziesiąt lat swojego życia nie spotkałem z ani jedną pozytywną opinią na temat jarej formy rzepaku. Wręcz przeciwnie- wszyscy którzy mieli z nim do czynienia wystrzegają się go jak diabeł święconej wody. Mój wujaszek ma podobny problem i przesiewa zbożem jarym a na co mu braknie zboża będzie przesiewał gorczycą pod przeoranie. Nie chce się pchać w zbędne koszty a rok i tak jest jest już stracony...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#884 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 21:40

Rzepak źle się wyraziłem rzepak miał obsadę 10-15 sztuk ponieważ po siewie poszła ulewa i tak powschodził, tam gdzie tyle roślin zostało zywych nie zgnitych od mrozu zostawiam ale to 1/4 pola 2,8 ha, drugie pole jest w monokulturze zbożowej 2 razy ozime raz jare tam zostało poniżej 10 sztuk zywych i nadal gnije, mało tego ten co przezył ma zdrowy korzeń i nie rozwija się. nie siałem pszenicy ponieważ na paszę było przeznaczone pszenżyto, pszenicy już miałem i tak za dużo nasiane a zazwyczaj sprzedaję nawdwyżkę. ziemia była podkwaszona dlatego nie ryzkowalem pszenicy. teraz już sam nie wiem co zrobić. jakbym miał na całym polu 10 sztuk żywych na m2 to bym sie nie zastanawiał i zostawił ale na połowi epola praktycznie nie ma nic
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#885 Share luki19903

luki19903

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 20:01

Rzepak Chłopaki mam problem;/ Zgłoziłem szkode 1 marca w P.. i do tej pory nikogo nie było;/ dzwonie codziennie do nich i cały czas zwodzą, że sprawa jest w toku i w ciągu kilku dni ktoś przyjdzie. Co robić?;/

#886 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 21:12

Rzepak W jakiej firmie?
Po za tym jak się nie mylę mają 14 dni na przyjechanie i oględziny
U mnie ubezpieczyciel był tydzień po zgłoszeniu sprawy a dzisiaj przyszło pisemko że mają dużo zgłoszeń, i jeżeli terminy wymagają siewu czegoś innego to siać ale trzeba zostawic na polu poletko o jakiś tam wymiarach aby mogli na jego podstawie szkodę oszacować.

Concordia

#887 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 26 marzec 2012 - 21:55

Rzepak W HDI podobnie. Minął dopiero niecały tydzień od zgłoszenia szkody, a ubezpieczyciel zezwala na przesiew po zostawieniu małego poletka.
luki19903

Jeśli masz w PZU to jeszcze poczekasz...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#888 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 27 marzec 2012 - 07:23

Rzepak

W jakiej firmie?
Po za tym jak się nie mylę mają 14 dni na przyjechanie i oględziny
U mnie ubezpieczyciel był tydzień po zgłoszeniu sprawy a dzisiaj przyszło pisemko że mają dużo zgłoszeń, i jeżeli terminy wymagają siewu czegoś innego to siać ale trzeba zostawic na polu poletko o jakiś tam wymiarach aby mogli na jego podstawie szkodę oszacować.

Concordia

tak samo u mnie likwidator był po 5 dniach od zgłoszenia teraz dostałem pismo o możliwości likwidacji z pozostawieniem poletek

Thug

#889 Share luki19903

luki19903

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 08:13

Rzepak Tak w PZU. Mało tego najlepsze jest to, że ja zgłosiłem pierwszy bo na początku marca, a inni tydzień temu i w tą niedzielę wszystkich był likwidator, a tylko u mnie nie;/ masakra. Zostawiam te poletka, ale mam nadzieję, że dostane odszkodowanie...bo z nimi to niewiadomo...

#890 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 27 marzec 2012 - 18:35

Rzepak u mnie w dwóch tygodniach HDI się zmieściło, przyjechali miałem 4 działki 2 do zaorania 2 zostawiłem już pszenica zasiana. Niewiem chyba 33% wypłacą.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#891 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 21:25

Rzepak Tydzień temu do PZU w niedziele zgłosiłem i gość przyjechał w piątek. Dużo do likwidacji.

#892 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 19:08

Rzepak najbliższe dni pogodowe zapowiadają się nieciekawie... czy oby takie przymrozki do -4 nad ranem nie zniszczą plantacji rzepaku w obecnej fazie ?

#893 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 12:12

Rzepak Jeśli rzepak miał już uszkodzony korzeń i szyjke korzeniową, to napewno mróz pogorszy kondycję uprawy. Jeśli jednak rzepak nie zostal wcześniej uszkodzony przez mróz, w obecnej fazie nie powinno mu zaszkodzić o ile jest to rzepak ozimy.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#894 Share fan64

fan64

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 18:54

Rzepak Ja dziś zgłosiłem szkodę do PZU.
Straty rzepaku oceniam na 30%, nie są równomierne lecz występują placowo.
Jak likwidują tego typu uszkodzenie plantacji?

#895 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 20:55

Rzepak nic nie dadzą

#896 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 29 marzec 2012 - 21:26

Rzepak w innej firmie część pola zostałaby wyłączona i cos byś dostał napewno

Thug

#897 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 30 marzec 2012 - 17:56

Rzepak tata mnie dzis poinformował że HDI przelało 33% za zaorany rzepak.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#898 Share LeF

LeF

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 20:54

Rzepak PZU właśnie u mnie tak zrobiło. Sporządzili mapkę z częściami pola gdzie rzepak jest gorszy i tam oszacowali szkodę całkowitą. Wypłacają tylko 25 % sumy ubezpieczenia... Ja już podziękuję temu ubezpieczycielowi!!
Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

#899 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 07:45

Rzepak

tata mnie dzis poinformował że HDI przelało 33% za zaorany rzepak.

jesteś poewny ze jest to 33% ja w innej firmie mam tylko 27% i nie wiem jak z wkładem własnym jeszcze zadne pismo nie przyszło a o tej firmie na P to szkoda klawiatury

Ja pryskałem Metazanex 1,5l+Kilof 0,1l ,cały rzepak wymarzł,będe siał pszenice,konieczna jest orka czy mogę jechać gruberem?

I na samosiewy pryskałem Targa 0,5l+ Biopolan 1l.

co do targi to środek na samosiewy więc 6 tygodni już dawno mineło więc możesz zboże siać
co do metazchloru który zawiera metazanex tak samo możesz siać zboża
co do kilofa który zawiera jak wiemy chlomazon tu sprawa sie trochę komplikuje on rozkłada sie dość długo w ziemi około 6-8 miesięcy pszenica jara to przezyje z jęczmieniem może być trochę gorzej tak czy siak u nas robią róznie głęboko gruberują albo orzą ja jednak po chlomazonie jestem zwolennikiem orki takiej około 15 -20cm chlomazon znajduje sie w wierzchniej warstwie gleby tak do około 5 cm więc gruber napewno jej nie odwróci a jak siejesz jęczmien to tylko orka według mnie napewno będzie lepsza niż agregat

Edytowany przez thug, 31 marzec 2012 - 07:37.

Thug

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#900 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 10:46

Rzepak HDI- oszacowanie strat maksymalne, tj. 33%, bez jakichkolwiek wątpliwości czy chodzenia po polu i znajdywania żywych roślin (tak było z poprzednim ubezpieczycielem). Nie namawiam, lecz radzę spróbować zmienić firmę PE. Zobaczycie różnicę w postaci zaoszczędenia nerwów oraz ewentualnie grubszego portfela...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl