Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#861 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 06 marzec 2012 - 13:33

Rzepak chodzi o to ze jeżeli w dzień będzie dodatnia temperatura (jak juz ruszy wegetacja) i jeżeli teraz sypniemy azot to roslina go szybko pobierze, wystartuje i szubko się rozhartuje, a jeżeli w nocy temperatura będzie spadać sporo na minus to może być nie ciekawie.. :mellow:
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 15:02
  •  

#862 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1250 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 06 marzec 2012 - 17:32

Rzepak ja tam skromnie w porównaniu do innych własnie namieszaliśmy po 100kg Saletry z 100kg Siarczanu Amonu/ha i jutro w pole, na początek 55kg N/ha zobaczymy bo źle to wygląda, dziś zgłosiłem do HDI, tata planuje również jutro dać na jeden kawałek Pszenicy bo mokre pole później na 100% nie dałbym rady wjechać.

My siejemy, a Bóg daje plony.

#863 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 10:43

Rzepak jak uważacie - jak lepiej przesiac rzepak oz. - jęczmieniem jarym czy rzepakiem jarym . gleba mozaika 4 klasa

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chroń rzepak! zobacz »

•  

#864 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 12:20

Rzepak Rzepaku jarego nie polecam- słabo plonuje, późno zchodzi z pola, niektórzy kupujący kręcą nosem na rzepak jary i nie chcą go kupować. Jeśli planujesz przesiewać rzepak to sprawdź "następstwo roślin" na etykietach herbicydów które stosowałeś jesienią bo np. po Commandzie nie można siać jęczmienia jarego...

#865 Share poosa21

poosa21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 963 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 13:56

Rzepak U nas w zesżłym roku po rzepakach sialiśmy, ja pszenice jarą po zaoraniu rzepaku, sąsiad też pszenice ale tylko po agregacie a inny sąsiad siał jęczmień tylko po agregacie, plon miał nie zły tylko z żniwa miał duzo zielonego jeczmienia. Oczywiscie wszyscy pryskalismy rzepak na jesień Commandem.

#866 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 11 marzec 2012 - 14:10

Rzepak ja siałem po tytoniu i pszenice i jęczmień jary po chlomazonie (command)w dawce 0.6 litra gdzie na rzpak idzie 1/3 dawki jakoś wszystko było ok także nie przesadzałbym z tym chlomazonem

Thug

#867 Share daras77

daras77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,sport

Napisany 11 marzec 2012 - 14:57

Rzepak Też będę musiał przesiać 4ha rzepaku,pryskałem PRONAPEM,na etykiecie w następstwach roślin nic nie pisze o jęczmieniu jarym a nim chciałem przesiać.Napisane jest że po uprzednim zaoraniu można min.siać pszenice jarą,niewolno siać buraków.Co radzicie,może ktoś już przerabiał ten temat na własnej "skórze"?nie chciałbym drugi raz umoczyć...

#868 Share iron

iron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1397 postów

Napisany 11 marzec 2012 - 15:04

Rzepak może posiej groch albo grykę na pewno lepiej wyjdzie od rzepaku jarego a i stanowisko pod pszenice bedzie dobre

#869 Share ursus1991

ursus1991

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, komputery, muzyka, motoryzacja

Napisany 11 marzec 2012 - 15:17

Rzepak jęczmień jest bardzo wrażliwy, więc musisz się zastanowić czy zaryzykujesz. W ubiegłym roku kolega przesiał rzepak jęczmieniem, a rzepak był pryskany commandem, i plon jęczmienia wyszedł ok 1 tony, więc lepiej uważać

#870 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1250 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 marzec 2012 - 18:47

Rzepak ja stosowałem Command Top 375 CS

Środek rozkłada się w okresie wegetacji nie stwarzając zagrożenia dla roślin uprawianych następczo. W przypadku konieczności wcześniejszego zaorania plantacji traktowanej środkiem w wyniku uszkodzenia roślin przez mrozy, szkodniki lub choroby na polu tym, po wykonaniu głębokiej orki, można uprawiać: rzepak jary, kapustę, ziemniak, pomidor, groch, słonecznik, tytoń, jęczmień jary, pszenicę jarą, pszenżyto jare lub kukurydzę. Na zbożach jarych i kukurydzy mogą początkowo wystąpić przemijające przebarwienia liści nie mające istotnego wpływu na plon.

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#871 Share BASF

BASF

Zaawansowany

• FIRMA
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 15:56

Rzepak Polecam odwiedzenie strony http://www.agro.basf..._main_page.html na której znajdziecie Państwo najświeższe raporty z pól doświadczalnych, w różnych rejonach Polski.
BASF Polska Crop Protection

Aleje Jerozolimskie 154
02-326 Warszawa
tel. +48 22 570 99 90

www.agro.basf.pl

#872 Share Eryko

Eryko

Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 898 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 19:02

Rzepak Ja pryskałem Metazanex 1,5l+Kilof 0,1l ,cały rzepak wymarzł,będe siał pszenice,konieczna jest orka czy mogę jechać gruberem?

I na samosiewy pryskałem Targa 0,5l+ Biopolan 1l.

Edytowany przez Eryko, 22 marzec 2012 - 19:02.

#873 Share a1980

a1980

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 21:36

Rzepak mi mówili że wystarczy gruberem (zadzwoń do przedstawicieli regionalnych

Edytowany przez milanreal1, 22 marzec 2012 - 22:48.
cytowanie poprzedniego posta

#874 Share predator

predator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 22:46

Rzepak W BASF powiedzieli mi ze po Butisanie Star 416SC lepiej orka 15cm bo jest pewna.co do grubera to stwierdzili ze nie odwroci ziemi bo herbicyd jest w warstwie 5cm.najlepiej zadzwon do producenta.

#875 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 marzec 2012 - 22:42

Rzepak Trochę to dziwna informacja. Ten sam Butisan jest dopuszczony do stosowania w kapuście i rzepaku jarym a ulotka wspomina o rozkładzie preparatu w okresie wegetacyjnym, który dla tych roślin to ok 100-max 150 dni. Ulotka wspomina o konieczności orki ale w przypadku np zniszczenia świeżo pryskanej plantacji rzepaku i przesiewu zbożem we wrześniu.
Od oprysku rzepaku ozimego minęło ponad 200 dni więc coś tu śmierdzi.

#876 Share predator

predator

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 00:14

Rzepak rozmowy sa nagrywane w BASF i moze dlatego tak mowi jak w etykiecie jest napisane czyli to 15cm.pod pszenice wykonuje orke bo sie troche boje. pod rzepak jary talerzowka i uprawowo siewny

#877 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 24 marzec 2012 - 20:05

Rzepak siejąc rzepak jary nie tracisz zmianowania ;) fakt plony nie są za wysokie ale jeżeli miałbym wybierac pomiędzy jęczmieniem a rzepakiem jarym to wybrałbym rzepak ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#878 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 16:36

Rzepak czy przymrozki rzędu do -2..-3 nad ranem mają w obecnej fazie rozwojowej rzepaku jakiś negatywny wpływ ?? do ilu wytrzymuje stopni wytrzymuje rzepak wiosenne przymrozki jakie zapowiadają na najbliższy wekend no i choćby na dzisiejsza noc :) ??

#879 Share szymon170696

szymon170696

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 25 marzec 2012 - 17:25

Rzepak napewno nie pójdzie mu na zdrowie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#880 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 25 marzec 2012 - 17:27

Rzepak dobra mam do przesiania ozimy więc chyba pierwszy raz zdecyduje się na jary, rzepak miał przerwać monokulturę zbożową więc niech tak zostanie i tak zarobku już nie będzie chyba. Teraz mam pytanie dałem wapno na jesieni latem pod orkę siewną, potem lubofos pod rzepak 350 kg i 100 kg polifoski 6, przed wschodami metazanex, w październiku leopard i sparta, na wiosnę 220 kg saletrzaku 14 dni temu moje pytanie jest takie:
- czy to przeorać ( ze zwględu na ochornę herbicydową jaka była) czy wystarczy gruber głębiej, obsada 10-15 sztuk ale gruby korzeń ozimego
- jaki jest termin siewu rzepaku jarego
- lepiej mieszańca czy liniówka gleba 4 a i b lekka i średnia
- czy dawać jeszcze jakieś nawożenie ?
przed plonem było pszenżyto(tzn. przed ozimym rzepakiem ktory jest do przesiania, a wcześniej trawa z koniczyną przez 5 lat
proszę o pomoc na jesieni wyglądał tak teraz 1/4 pola żyje tam gdzie bylo najbardziej mokro jedynie reszta obgniła korzeniem i nie startuje http://www.agrofoto....k-pionieer-w31/

Edytowany przez atomik, 25 marzec 2012 - 17:29.

wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)