Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#841 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 11:23

Rzepak stosuje tylko jedna dawke azotu w formie granulatu, czyli ten mocznik:) plus odzywki do kazdego przejazdu. Jesienia staram sie dawac co 2lata maczke kostna, choc o ta coraz trudniej:/ co do mocznika, to tez nie wierzylem puki 3 lata temu nie kosilem u znajomego na usludze, wg komputera w kombajnie plon wynosil 5,2t/ha, gdzie na moich polach w tym samym roku, przy tych samych odmianach, odzywkach bylo 4,6

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 18:01
  •  

#842 Share parada

parada

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 13:05

Rzepak jeśli masz rzeczywiście takie plony to nic sobie nie rób z takiej krytyki. ALE w tedy przypomina mi się mój profesor CIEŚLAK KTÓRY MÓWIŁ nie pozwól by rzepak czekał wiosną na [pokarm]czyli nawóz/ to nawóz ma czekać na rzepak.JA połowę tej dawki zamienił bym na saletrę w tedy by to jakoś jeszcze wyglądało bo przy jednorazowej tak wysokiej dawce mocznika to nawet PH zadrżało

#843 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 14:20

Rzepak jak to mowia, kto nie ryzykuje ten nie zyskuje:) znam profesorskie powiedzonka;) podziwiam ich za wiedze ksiazkowa i chwala im za to, jednak wg mnie metoda prob i bledow jest 100 razy lepsza niz tomy przeczytanych lektur. oczywiscie praktyke trzeba uzupelniac wiedza pisana:)
sasiedzi smiali sie w listopadzie jak latalem z polifoska 5 po rzepakach (przebarwienia spowodowane 'glodem') a ja sie smieje teraz gdy ich rzepaki po pociagnieciu wychodza z ziemi bez oporu a moj nozem trzeba wykrajac, maja 2 razy grubsza szyke korzeniowa
potencjal plonowania rzepaku jest duzy a plon rzeczywisty to jest suma bledow odjeta od tego potencjalu:)
co do krytyki, to po to jest forum, zeby wymianiac sie pogladami:)
nawozy juz posiane?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#844 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 15:30

Rzepak Na zachodzie sie saletry nie stosuje przecierz

#845 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 15:37

Rzepak silva jak mozesz to rozwin swoje stwierdzenie:)

#846 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 marzec 2012 - 17:02

Rzepak koledzy sytuacja na plantacjach rzepaku zmienia się jak w kalejdoskopie. Mój rzepak który jeszcze 1,5 tyg temu dobrze rokował zmienia się z dnia na dzień, jedne rośliny gniją, przeważnie placami występuje wymarznięcie jak równiez zgryzienie przez zwierzynę, jutro głosze do ubezpieczalni.
nie chcę Was straszyć ale dobrze zlustrójcie swoje plantacje, ja jeszcze poczekam może 100kg saletry dam w weekend zobaczymy :(

My siejemy, a Bóg daje plony.

#847 Share anto

anto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 148 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:07

Rzepak u mnie to samo. masakra

Edytowany przez milanreal1, 05 marzec 2012 - 18:31.
cytowanie poprzedniego posta

#848 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:13

Rzepak ja narazie rekonesans robię saletrosanem nie napisze jaką dawką bo się wstydzę. Przy dawkach które daje całe agrofoto to moje dawki są kuriozalnie śmieszne. Ale i średnie plony nie powalają 3.1t za rok 2011 rozpiętość od 2.2 do 4 ( susza plus majowy śnieg i mróz) średni plon za rok 2010 3,7t Najważniejsze że na chleb zostaje i jakąś szynkę od czasu do czasu

#849 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:16

Rzepak nie da się ukryć że szału nie ma... ale jest zdecydowanie lepszy od tego co miałem w zeszłym roku, w zeszłym roku jak zajechałem na pole to było puste :huh: i tak posiałem nawóz.... pewnie gdyby nie 2 miesięczna susza i majowy przymrozek to by coś było.. a tak dał tylko 800kg, dziś posiałem sól potasowa, jutro jadę z saletrosanem... i po jutrze pewnie rzepaki skończę, mam ich 45 ha i nie wyobrażam sobie ich przesiewać, bo prawdopodobnie 50ha pszenicy (całość) będzie trzeba przesiać

#850 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1254 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 05 marzec 2012 - 18:30

Rzepak ja w zeszłym roku równiez miałem gołe pole. Tylko serca zostały liscie wysmalone w brózdach sąsiadów, szyjka korzeniowa średnicy max. <1cm ale za to był wciągnięty pięknie do ziemi i przetrwał praktycznie każda roślina choc nie było ich wiele bo 20-25/m2, wschody były marne wiadomo lało jak z cebra a chlomazon dopełnił swego. Dałem na I dawkę 200kg Saletry + 100kg Siarczanu na II 100kg Saletry zero ochrony grzybowej i raz oprysk na słodyszka na luźny kwatostan Proteusem, pryszczarek dużą szkode wyrządził bo wahaliśmy się z tata czy wjeżdżac w taki łan trzydziestką z Pilmetem. Dodam że rósł na IV i V klasie wzmogła go susza, dał średnio 1950kg/ha. Byłem bardzo zadowolony.

Także dla mnie ten rok jest o wiele gorszy niz ubiegły :(

My siejemy, a Bóg daje plony.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#851 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 05 marzec 2012 - 18:54

Rzepak ja dzisiaj posiałem Polifoske 21 na nie całe 3 ha i jutro ruszam na reszte ;) dawka ok. 200 kg/ha ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#852 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 18:55

Rzepak No i posiane byle prognozy się sprawdziły i te 20 stopni było w przyszłym tygodniu:-)
http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/aktualnosci/azot-musi-czekac-na-rosliny,34908,1.html

Edytowany przez Grześ, 05 marzec 2012 - 19:04.

The Truth Is Out There

#853 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 19:03

Rzepak I żeby później nie było dużych mrozów :unsure: tydz temu posiałem saletrosan 150 kg/ha teraz lepiej dać saletrosanu 300 kg czy 200 kg saletry a później z 200 kg saletrosanu ?? nie ciekawie wygląda rzepak ale żyje i miejmy nadzieję że cenowo będzie w żniwa dobrze :rolleyes:

#854 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 19:07

Rzepak Jak narazie zakłady kupią cały rzepak w Polsce. Bunge importuje ok. 25% swojej produkcji. Więc jak plonu nie będzie to zmusi ich do zapłacenia. A matif też będzie widział co się dzieje w Polsce. Jak nasi zaczną szukać rzepaku to kontrakty podrożeją.
The Truth Is Out There

#855 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 19:09

Rzepak saletra chyba zawiera więcej formy szybko działającej więc lepiej będzie najpierw posiać saletre.. ale może jeszcze poczekaj z saletrą? nie wiem jak z pogodą u Ciebie..
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#856 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 05 marzec 2012 - 22:14

Rzepak niby od 14 marca powyżej 15 stopni a w nocy bez przymrozków a ostatni większy przymrozek 9 marca czyli teraz w piątek to jak byście zrobili ??? pierwszy rok uprawiam wiec proszę o wyrozumiałość ;)

#857 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 09:33

Rzepak no to posiej saletre po niedzieli na początku tygodnia.. tylko że wiesz z tą pogodą którą podaj w różnych mediach bywa różnie :mellow:
ale gdyby faktycznie tak było to byłoby fajnie ;)
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#858 Share goodkat

goodkat

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 10:10

Rzepak kolego nie czekaj, ruszaj z nawozem jak najszybciej
ja sieje od 1 marca, co noc rura w pole, dzisiaj w nocy bylo -4, ciagnik ponad 6t, plus 1,5t zasypany siewnik i idzie bez kolein po takich polach, gdzie zawsze byly niespodzianki:)

Edytowany przez goodkat, 06 marzec 2012 - 10:13.

#859 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 12:08

Rzepak jeżeli za pare dni zrobi się wiosna to wygrasz z sianiem saletry tak wcześnie.. ale jeżeli przyjdą duże przymrozki to może być nie ciekawie :mellow:
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#860 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 06 marzec 2012 - 13:21

Rzepak co to znaczy duże mrozy kolego?
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!