witek

Rzepak

Polecane posty

losktos    356

ja dzisiaj posiałem Polifoske 21 na nie całe 3 ha i jutro ruszam na reszte ;) dawka ok. 200 kg/ha ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

No i posiane byle prognozy się sprawdziły i te 20 stopni było w przyszłym tygodniu:-)

http://www.agrofoto.pl...ny,34908,1.html

Edytowano przez Grześ

The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

I żeby później nie było dużych mrozów :unsure: tydz temu posiałem saletrosan 150 kg/ha teraz lepiej dać saletrosanu 300 kg czy 200 kg saletry a później z 200 kg saletrosanu ?? nie ciekawie wygląda rzepak ale żyje i miejmy nadzieję że cenowo będzie w żniwa dobrze :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Jak narazie zakłady kupią cały rzepak w Polsce. Bunge importuje ok. 25% swojej produkcji. Więc jak plonu nie będzie to zmusi ich do zapłacenia. A matif też będzie widział co się dzieje w Polsce. Jak nasi zaczną szukać rzepaku to kontrakty podrożeją.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

saletra chyba zawiera więcej formy szybko działającej więc lepiej będzie najpierw posiać saletre.. ale może jeszcze poczekaj z saletrą? nie wiem jak z pogodą u Ciebie..


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

niby od 14 marca powyżej 15 stopni a w nocy bez przymrozków a ostatni większy przymrozek 9 marca czyli teraz w piątek to jak byście zrobili ??? pierwszy rok uprawiam wiec proszę o wyrozumiałość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

no to posiej saletre po niedzieli na początku tygodnia.. tylko że wiesz z tą pogodą którą podaj w różnych mediach bywa różnie :mellow:

ale gdyby faktycznie tak było to byłoby fajnie ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goodkat    2

kolego nie czekaj, ruszaj z nawozem jak najszybciej

ja sieje od 1 marca, co noc rura w pole, dzisiaj w nocy bylo -4, ciagnik ponad 6t, plus 1,5t zasypany siewnik i idzie bez kolein po takich polach, gdzie zawsze byly niespodzianki:)

Edytowano przez goodkat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

jeżeli za pare dni zrobi się wiosna to wygrasz z sianiem saletry tak wcześnie.. ale jeżeli przyjdą duże przymrozki to może być nie ciekawie :mellow:


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

co to znaczy duże mrozy kolego?


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

chodzi o to ze jeżeli w dzień będzie dodatnia temperatura (jak juz ruszy wegetacja) i jeżeli teraz sypniemy azot to roslina go szybko pobierze, wystartuje i szubko się rozhartuje, a jeżeli w nocy temperatura będzie spadać sporo na minus to może być nie ciekawie.. :mellow:


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja tam skromnie w porównaniu do innych własnie namieszaliśmy po 100kg Saletry z 100kg Siarczanu Amonu/ha i jutro w pole, na początek 55kg N/ha zobaczymy bo źle to wygląda, dziś zgłosiłem do HDI, tata planuje również jutro dać na jeden kawałek Pszenicy bo mokre pole później na 100% nie dałbym rady wjechać.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

jak uważacie - jak lepiej przesiac rzepak oz. - jęczmieniem jarym czy rzepakiem jarym . gleba mozaika 4 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

Rzepaku jarego nie polecam- słabo plonuje, późno zchodzi z pola, niektórzy kupujący kręcą nosem na rzepak jary i nie chcą go kupować. Jeśli planujesz przesiewać rzepak to sprawdź "następstwo roślin" na etykietach herbicydów które stosowałeś jesienią bo np. po Commandzie nie można siać jęczmienia jarego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U nas w zesżłym roku po rzepakach sialiśmy, ja pszenice jarą po zaoraniu rzepaku, sąsiad też pszenice ale tylko po agregacie a inny sąsiad siał jęczmień tylko po agregacie, plon miał nie zły tylko z żniwa miał duzo zielonego jeczmienia. Oczywiscie wszyscy pryskalismy rzepak na jesień Commandem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja siałem po tytoniu i pszenice i jęczmień jary po chlomazonie (command)w dawce 0.6 litra gdzie na rzpak idzie 1/3 dawki jakoś wszystko było ok także nie przesadzałbym z tym chlomazonem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daras77    1

Też będę musiał przesiać 4ha rzepaku,pryskałem PRONAPEM,na etykiecie w następstwach roślin nic nie pisze o jęczmieniu jarym a nim chciałem przesiać.Napisane jest że po uprzednim zaoraniu można min.siać pszenice jarą,niewolno siać buraków.Co radzicie,może ktoś już przerabiał ten temat na własnej "skórze"?nie chciałbym drugi raz umoczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

może posiej groch albo grykę na pewno lepiej wyjdzie od rzepaku jarego a i stanowisko pod pszenice bedzie dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

jęczmień jest bardzo wrażliwy, więc musisz się zastanowić czy zaryzykujesz. W ubiegłym roku kolega przesiał rzepak jęczmieniem, a rzepak był pryskany commandem, i plon jęczmienia wyszedł ok 1 tony, więc lepiej uważać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

ja stosowałem Command Top 375 CS

 

Środek rozkłada się w okresie wegetacji nie stwarzając zagrożenia dla roślin uprawianych następczo. W przypadku konieczności wcześniejszego zaorania plantacji traktowanej środkiem w wyniku uszkodzenia roślin przez mrozy, szkodniki lub choroby na polu tym, po wykonaniu głębokiej orki, można uprawiać: rzepak jary, kapustę, ziemniak, pomidor, groch, słonecznik, tytoń, jęczmień jary, pszenicę jarą, pszenżyto jare lub kukurydzę. Na zbożach jarych i kukurydzy mogą początkowo wystąpić przemijające przebarwienia liści nie mające istotnego wpływu na plon.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryko    35

Ja pryskałem Metazanex 1,5l+Kilof 0,1l ,cały rzepak wymarzł,będe siał pszenice,konieczna jest orka czy mogę jechać gruberem?

 

I na samosiewy pryskałem Targa 0,5l+ Biopolan 1l.

Edytowano przez Eryko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a1980    1

mi mówili że wystarczy gruberem (zadzwoń do przedstawicieli regionalnych

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
predator    0

W BASF powiedzieli mi ze po Butisanie Star 416SC lepiej orka 15cm bo jest pewna.co do grubera to stwierdzili ze nie odwroci ziemi bo herbicyd jest w warstwie 5cm.najlepiej zadzwon do producenta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Trochę to dziwna informacja. Ten sam Butisan jest dopuszczony do stosowania w kapuście i rzepaku jarym a ulotka wspomina o rozkładzie preparatu w okresie wegetacyjnym, który dla tych roślin to ok 100-max 150 dni. Ulotka wspomina o konieczności orki ale w przypadku np zniszczenia świeżo pryskanej plantacji rzepaku i przesiewu zbożem we wrześniu.

Od oprysku rzepaku ozimego minęło ponad 200 dni więc coś tu śmierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj