Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#681 Share miniek

miniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 luty 2012 - 21:04

Rzepak nie da sie zaprzeczyc, ze masz racje. A wykopy z czystej ciekawosci:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 04:06
  •  

#682 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 09 luty 2012 - 21:05

Rzepak ja dzisiaj też byłem troche po kopać, i ziemia juz nie jest taka zmarznieta jak była, i rośliny inaczej wyglądają, jak nie było śniegu to łamały się jak dotykałem a teraz już się nie łamią i są takie bardziej żywe pod tym śniegiem, myślę że będzie ok.
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#683 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 09 luty 2012 - 22:29

Rzepak Widzę że niektórym zaczyna się nudzić bo kują zamarznięta glebę. Naprawdę ludzka ciekawość nie zna granic. Wczoraj wracając autobusem do domu tak z lotu kilka pół rzepaku zauważyłem i wyglądały dobrze, a niektóre nawet bardzo dobrze. Dla ciekawostki dodam ze w 1 miejscu rzepak super, obok pszenica, tzn to co z niej zostało... Ogólnie polecam po odpoczywać jeszcze, bo za ok miesiąc będziemy siać nawozy, i wolny czas się skończy.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#684 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 09 luty 2012 - 22:47

Rzepak koledze milanreal1 chyba też się nudzi bo chodzi po polach :D u mnie też rzepak siedzi w słoiku na parapecie :lol: żeby była już połowa marca :D

#685 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 09 luty 2012 - 22:49

Rzepak Nie chodzi o ciekawość, lecz zaplanowanie przyszłych prac tj. zamówienie materiału siewnego czy niepotrzebne sypanie nawozu jeszcze na zamarzniętą glebę. Podczas ostatnich szkoleń, eksperci w tym fachu stwierdzili, iż połowa rzepaku na zachodzie jest do przeorania, a przyszłošć zbóż stoi pod znakiem zapytania...
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#686 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 09 luty 2012 - 23:35

Rzepak co wy z tym termosem macie :) to co lepiej jak spadnie śnieg a potem zamarznie ?? nie wydaje mi się, najlepiej jest jak jest lekki mróz a potem śnieg... ale wiadomo nie zawsze jest idealnie, dzisiejszej nocy było -7 i przy tej temperaturze spadł śnieg, wiec wydaje mi się że przyda się na zapowiadanych na jutro i pojutrze -17..-18 niż jakby go nie było,

na dziś dzień wydaje mi się że rzepak przynajmniej u nas się jakoś trzyma i jeszcze żyje, za parę dni zobaczymy bo od 4 dni mam jednego na oknie... nie było lekko ale jakoś go wykopałem w całości z ziemią :rolleyes:

Edytowany przez BARABUS, 09 luty 2012 - 23:36.

#687 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 10 luty 2012 - 08:06

Rzepak powrót mrozów i dzisiaj - 21 i 4 cm śniegu ,wcześniej było wiecej ale zwiało

#688 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 10 luty 2012 - 08:26

Rzepak u mnie -18 o 8 rano najnizsza temperatura bo mam stację pogodową
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#689 Share majranjd

majranjd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 10 luty 2012 - 09:53

Rzepak

Widzę że niektórym zaczyna się nudzić bo kują zamarznięta glebę. Naprawdę ludzka ciekawość nie zna granic. Wczoraj wracając autobusem do domu tak z lotu kilka pół rzepaku zauważyłem i wyglądały dobrze, a niektóre nawet bardzo dobrze. Dla ciekawostki dodam ze w 1 miejscu rzepak super, obok pszenica, tzn to co z niej zostało... Ogólnie polecam po odpoczywać jeszcze, bo za ok miesiąc będziemy siać nawozy, i wolny czas się skończy.

Zaczniesz życie na swój rachunek to skończysz te wywody filozoficzne.
Kojarzysz coś takiego jak "wartość produkcji w toku"?
Nie każdy ma pare ha żyta/pszenżyta bez NPK, i mowi co będzie to będzie.

A metoda oceniania rzepaku "z lotu z autobusu" nadaje się jak najbardziej do jakiejś ubezpieczalni.
DEZERTER

#690 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 10 luty 2012 - 10:20

Rzepak kiedyś był taki minister rolnictwa co oglądał pola ze śmigłowca i żle się to skończyło dla rolników i dla niego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#691 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 11 luty 2012 - 19:49

Rzepak wiadomo nawozy się sieje przed ruszeniem wegetacji lub krótko po, ale wykopanie jednej czy trzech roślin z pola to żaden odnośnik, kiedy sieje się obsadę 40-60 roślin na m2, a taka granica minimum odorania to 20 roślin na m2, tak więc kucie gleby jak najbardziej bez sensu, chyba że z działki np. 10 ha ze sto roślin trzeba by było wykopac żeby w miarę obiektywnie ocenic, ale nikt nikomu niczego zabronic nie może a napewno lustrowania pól.

Edytowany przez pawelek98, 12 luty 2012 - 11:56.

#692 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 12 luty 2012 - 10:36

Rzepak kolego @pawel rpsoiłbym o wyedytowanie ortografii bo Twoje "rze" wali po oczach jak neony w Las Vegas. W zeszłym roku ludzie pozostawiali rzepaki gdzie było i 15 roślin na m2 i sypały przy dobrym nawożeniu 2,5 t. Myślę że decyzja o zaoraniu jest w wielu przypadkach zbyt pochopna, lepiej zostawić rzadka plantację i o nią dbać niż wypakować kasę na nowe nasiona i uprawę, która przy dobrych wiatrach ekonomicznie wyjdzie gorzej
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#693 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 12 luty 2012 - 12:02

Rzepak nie masz czego to się czepiasz, pisząc komputerem czasem trafi się mi błąd , długopisem raczej nie, a ponieważ możesz oślepnąc edytuję i poprawię
a co do rzepaku kucie kilofem jednej czy dwóch roślin w środku zimy z całego kawałka, to dla mnie bez sensu i tu się chyba zgodzimy, tyle że u mnie minimum to 20 roślin a uciebie 15

#694 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 13 luty 2012 - 13:14

Rzepak http://www.agrofoto....zepak-visby-f1/

#695 Share Grzenio

Grzenio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 14 luty 2012 - 13:45

Rzepak u mnie dzisiaj auto pokazuje -2, a na 3 metrach w cieniu jest już +4, jak wracałem dzisiaj z miasta i przejeżdzałem koło pól z rzepakiem to czuć już kapustke.
ale innymi laty też było czuć i było ok, mam nadzieje że nie będzie źle :) trzeba czekać
Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

#696 Share TOREZ

TOREZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 610 postów

Napisany 14 luty 2012 - 20:51

Rzepak

. Wczoraj wracając autobusem do domu tak z lotu kilka pół rzepaku zauważyłem i wyglądały dobrze, a niektóre nawet bardzo dobrze. Dla ciekawostki dodam ze w 1 miejscu rzepak super, obok pszenica, tzn to co z niej zostało...

To tzw. złudzenie.
Pojedź w to samo miejsce jutro.
Za dwa tygodnie również.
Sam zrozumiesz o co mi chodzi.

#697 Share Piotrek1206

Piotrek1206

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 15 luty 2012 - 09:54

Rzepak Ja dziś oglądałem swój rzepak i chyba nie powinno być źle :)
Aj kiedy ta wiosna przyjdzie <_<

#698 Share Wicherek

Wicherek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 15 luty 2012 - 10:17

Rzepak A ile miałeś śniegu w czasie mrozów ?

#699 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 15 luty 2012 - 10:27

Rzepak on narazie jest jeszcze zielony, ale tak jak napisał Torez, złudzenie optyczne, trzeba poczekać by zobaczyć szkody wyrządzone przez mróz, myśle że jak przezimował, to tylko stożek wzrostu będzie zielony a reszta bedzie sucha, o ile przeźimował, a zapach to z procesu gnicia,kiszenia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#700 Share proxy8441

proxy8441

Włościanin

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 15 luty 2012 - 19:03

Rzepak @piotrek ile sniegu miałeś w czasie mrozów i jak wysokie mrozy były w Twoim rejonie? Osobiście też stosowałem Toprex, niestety mrozy siegały -30st a okrywa snieżna była ok. 3cm :(

My siejemy, a Bóg daje plony.