Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#661 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 luty 2012 - 15:09

Rzepak Barabus@ jak masz możliwość do weź jakąś gałązkę młodą na drzewie złam, albo najlepiej młode pędy na świerku albo sosnie. Zobaczysz jak fajnie strzelają i pękają... to jest normalne

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 05:23
  •  

#662 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 02 luty 2012 - 21:53

Rzepak Niby masz rację ale warto pomyśleć wcześniej czym wrazie w to obsiać.
The Truth Is Out There

#663 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 05 luty 2012 - 20:38

Rzepak wczoraj jeden ziomek z dużej firmy rolnej twierdził że wiekszość rzepaków na których nie było śniegu będzie do zaorania prawie 1/3 zasiewów mało tego twierdzi że pszenice siane póżno też ne wytrzymają oby nie miał racji z tego co wiem w firmach ubezpieczeniowych pełne poruszenie jak to nazwał ten koleś

Thug

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chroń rzepak! zobacz »

•  

#664 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 luty 2012 - 20:54

Rzepak No właśnie, bo firmy ubezpieczeniowe bardzo ale to bardzo nie lubią wypłacać odszkodowań, no co innego pobierać składki - łatwe, miłe i przyjemne.

#665 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 05 luty 2012 - 21:10

Rzepak jeszcze mrozy nie puściły a wy już wiecie ile będzie trzeba zaorać, ludzie wyluzujcie trochę !!! każdy się martwi, no ale nie można siać paniki <_<

taki przykład poniżej, trochę jest poturbowany bo nie było go lekko wydostać z ziemi, i zmrożone liście po prostu w rękach się kruszyły :rolleyes:
http://www.agrofoto....-po-mrozach-18/

#666 Share radi103

radi103

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 07 luty 2012 - 23:14

Rzepak Może mi ktoś wytłumaczy, następujące zjawisko.W zeszłym roku przy -15,tylko że mocniej wiało,rzepak zniknął z pola, była goła ziemia.Rzepak przeżył.W tym roku przy -20 liście się zachowały, tylko że wszysko sztywne,lód. Czym to jest spowodowane?

#667 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 07 luty 2012 - 23:36

Rzepak po pierwsz póki co były silne mrozy ale bez wiatru, w zeszłym roku było dużo mrozu w marcu ale porywisty wiatr który jest dużo gorszy i wzmaga poczucie zimna. Ani w tym ani w poprzednim roku stan plantacji wielu nie był ok, w zeszłym roku był słabo rozwiniety a w tym przygwozdziłą go jesienna susza (głód wielu składników), nadmierna wybujałość (szyjka gruba ale wysoko nad ziemią, rozeta nie siedzi przy ziemi tylko wystaje w górę) po drugie rzepak z tego co obserwuję gorzej znosi wiosenne przymrozki niż zimowy mróz po trzecie odpowiednia szyjka korzeniowa i faza rozwoju powoduje że przy bezwietrznej pogodzie mróz -20 nie wykończy jeszcze na 100% takiego rzepaku. Straty pewnie będą ale jeżeli nic się nie wydarzy uważam że stan plantacji powinien być lepszy jak w zeszłym roku. Z kolei jest dopiero 7 luty połowa zimy więc jeszcze może być -30 bez sniegu i z wiatrem a wtedy i żyto będzie nadawać się pod skibę :) póki co lepiej się opić i niech od tego głowa boli bo przynajmniej jakaś przjemność krótko będzie
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#668 Share pawelek98

pawelek98

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:produkcja roślinna, wędkarstwo

Napisany 08 luty 2012 - 08:38

Rzepak no bo to jest tak jak teraz się krzyczy że straty ogromne będą to ci co mają rzepak w magazynach ręce będą zacierać bo cena powinna rosnąć. a jak się okarze że przezimował w porządku to cena może spaść. a tak na razie to tylko spekulacje bądźmy dobrej myśli :)

#669 Share kazik8888

kazik8888

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 08 luty 2012 - 21:34

Rzepak w łódzkim jest dopiero masakra.. zero śniegu, mróz przez caly tydzien nocami -20 pare, a w ciągu dnia -15,-10..... jakos czarno to widze...

#670 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 09 luty 2012 - 00:20

Rzepak tez jestem z łódzkiego
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#671 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 09 luty 2012 - 07:16

Rzepak wow.... spadł śnieg, z 5cm , u nas dziś w nocy -7, w dzień było -5

#672 Share crystalzts

crystalzts

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 206 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa Zetor Team

Napisany 09 luty 2012 - 08:13

Rzepak Wczoraj wykułem kilka roślin , przyniosłem do domu rozmroziłem i włożyłem w wodę , jak narazie korzenie białe i wygląda jakby nie zmarzł , moim zdaniem będzie git.

#673 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 09 luty 2012 - 10:47

Rzepak jeszcze w do konca tygodania ma być - 18 stopni spokojnie czekamy
http://www.mojapogod...da-lokalna.html

Edytowany przez thug, 09 luty 2012 - 10:48.

Thug

#674 Share DonPedro

DonPedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 09 luty 2012 - 10:54

Rzepak Same mrozy da się wytrzymac najgorszy zabójca to wiatr ktory powoduje tzw. wysmalenie roslin, Puki co źle nie było zobaczymy jak będzie za miesiąc;)

#675 Share Famer21

Famer21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Rolnictwo, Informatyka, Kino, Muzyka

Napisany 09 luty 2012 - 11:16

Rzepak tak śnieg spadł i pada dalej, pola są pozakrywany równo szkoda, że dopiero teraz.. W sumie w następnym tygodniu mrozy dalej, ale max -15 więcej już nie będzie i teraz się śniegi mają zaczać do końca lutego mają być śnieżyce, w marcu odwilż stopniowa, a od kwietnia wiosna..
Co do fotki to unas (woj, opolskie) w duże lepszy stanie są, ziemia oczywiście jak kamień, ale liście, łodygi ładne.

#676 Share rafto

rafto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 711 postów

Napisany 09 luty 2012 - 11:31

Rzepak w łódzkim też troszkę śniegu sypło ale na tym koniec a tak to w polu sucho jak pieprz :unsure:

#677 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 09 luty 2012 - 15:56

Rzepak Wczoraj udało mi się wykopać dwie sztuki. Pierwsza leży w doniczce, a drugą prześwietliłem i zauważyłem pęknięcie na korzeniu. Czy to oznacza, że przemarzł ?
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

#678 Share miniek

miniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 luty 2012 - 16:39

Rzepak ja tez jestem z łódzkiego. Wykopałem dzis kilka roslin i zobaczymy co sie bedzie z nim działo. A co do śniegu to u mnie roślin nie zdołał przykryc.

#679 Share BARABUS

BARABUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 643 postów

Napisany 09 luty 2012 - 16:46

Rzepak u mnie przykryło, może nie jakoś mega ale są pod śniegiem :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#680 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 09 luty 2012 - 20:49

Rzepak po co już kujecie w ziemii zima sie nie skończyła poza tym na weekend ma być solidny mróz nawet u nas na dolnym -15t st moim zdaniem trzeba jeszcze poczekać aż mrozy chociaz trochę odpuszczą co do śniegu to i tak musztarda po obiedzie dodatkowo po takich mrozach śnieg będzie skutecznie trzymał chłód przy ziemii

Edytowany przez thug, 09 luty 2012 - 20:51.

Thug