witek

Rzepak

Polecane posty

damian9871    1

u mnie ta polska wahadłowa to dawno stoi w pokrzywach=), pewnie w końcu na złom ją wywioze bo nikt paru stówek nie da

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

TEBU najtaniej wyjdzie na rzepak bo już muszę pryskać ten rzepak co pierwszy posiałem ma już 5 liści i z 25 cm wysokości ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0
daliście już oprysk na rzepak?

na chwasty butisan star 2,5 l/ha po siewie i jutro orius

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsc924   
Gość xsc924

a pryskacie teraz borem czy dopiero wionsną???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

ja opryskałem zaraz po siewie lasso + kalif. w zeszłym tygodniu opryskałem ale tylko pas 12metrów skrajny na rolnice bo zjadły mi troszke rzpeaku i to dziwne sianego pozniej i nie po oborniku dałem Nurelle. napewno w tym tyg opryskam na suchą zgnilizne kapustnych Caramba albo Horizonem odrazu regulacja wzrostu. hmm raczej nie bede stosował mikrelementów na jesien bo wyglada dobrze nie ma oznak braków chociażby boru. u mnie pola sa conajmniej co 4 lata nawozone obornikiem wiec narazie dam sobie z tym spokuj bynajmniej do wiosny.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xsc924   
Gość xsc924

a jak rozpoznac objawy braku boru??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

U mnie tak się rozpadało że rzepak rośnie jak szalony a pryskać nie zabardzo. Objawy niedoboru B to czerwono-fioletowe przebarwienia brzegów liści, chloroza i zwijanie się młodych brzegów liści.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

no racja Grzes pada rzepak rosnie jak tylko przestanie wychamuje go horizonem albo caramba.


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

A nie będzie taniej Oriusem Osadkowski chce za 10 l koło 700 zł.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3828

u mnie poszla riza, wyszlo jakos 46zl na ha, ciekawe jak ona zadziala, niby to samo co horizon ale jednak generyk wiec zawsze strach jest :P


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

Orius tez podziała jak regulator wzrostu?


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grześ    4

Horizon był na początku potem zrobili generyki t.j. Orius, Riza, Tebu i wszystkie mają tubekonazol. Jest też Caramba tylko że ona zawiera metkonazol ale ma takie samo działanie. Wszystkie należą do grupy triazoli. Moim zdaniem o wyborze może decydować cena lub ewentualnie przekonanie do danego średka.


The Truth Is Out There

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

ile można uzyskać rzepaku z hektara przy dobrym plonie?


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

rzepak to dosc wdzięczna i ciekawa roslina i ile go uzyskasz zalezy od tego gdzie go posiejesz.

u nas na glebach III i iV klasy max to 28-30q (mowimy o odmiana "00" bo starych odmian to bedziesz mial więcej), ziemie dosc lekkie w uprawie.

a ile będzie po tej zimie to nie wiem <_<


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sambao    2

Czym pryskacie i w jakich dawkach przy opadaniu pierwszych płatków.


GMO jest ok!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bpiotr    0

My w tym roku uzyskaliśmy plon 4,5t na III i IV klasie. To wydaje mi sie żę nie tak żle :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2
My w tym roku
KURDE ludzie to mają, już w tym roku młócić. To kiedyś ty go siał ? :huh:

<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
My w tym roku uzyskaliśmy plon 4,5t na III i IV klasie. To wydaje mi sie żę nie tak żle biggrin.gif

 

tak samo zawsze mowi moj sasiad, on mial w tym roku kolo 200ha, w tym 50 samosiejki i jemu tez zawsze wychodzi ponad 40q, tylko ze chwalac sie nigdy nie bierze wilgotnosci pod uwage:) poprostu wjezdza na wage z 15% i wiecej, a pozniej pod suszarnie ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bpiotr    0

My kosiliśmy z pnia, bez desykacji i miał poniżej 7% możesz sobie nie wierzyć @brzozak2 :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj