witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafto    32

w łódzkim też troszkę śniegu sypło ale na tym koniec a tak to w polu sucho jak pieprz :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Wczoraj udało mi się wykopać dwie sztuki. Pierwsza leży w doniczce, a drugą prześwietliłem i zauważyłem pęknięcie na korzeniu. Czy to oznacza, że przemarzł ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniek    0

ja tez jestem z łódzkiego. Wykopałem dzis kilka roslin i zobaczymy co sie bedzie z nim działo. A co do śniegu to u mnie roślin nie zdołał przykryc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236
Napisano (edytowany)

po co już kujecie w ziemii zima sie nie skończyła poza tym na weekend ma być solidny mróz nawet u nas na dolnym -15t st moim zdaniem trzeba jeszcze poczekać aż mrozy chociaz trochę odpuszczą co do śniegu to i tak musztarda po obiedzie dodatkowo po takich mrozach śnieg będzie skutecznie trzymał chłód przy ziemii

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miniek    0

nie da sie zaprzeczyc, ze masz racje. A wykopy z czystej ciekawosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

ja dzisiaj też byłem troche po kopać, i ziemia juz nie jest taka zmarznieta jak była, i rośliny inaczej wyglądają, jak nie było śniegu to łamały się jak dotykałem a teraz już się nie łamią i są takie bardziej żywe pod tym śniegiem, myślę że będzie ok.


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Widzę że niektórym zaczyna się nudzić bo kują zamarznięta glebę. Naprawdę ludzka ciekawość nie zna granic. Wczoraj wracając autobusem do domu tak z lotu kilka pół rzepaku zauważyłem i wyglądały dobrze, a niektóre nawet bardzo dobrze. Dla ciekawostki dodam ze w 1 miejscu rzepak super, obok pszenica, tzn to co z niej zostało... Ogólnie polecam po odpoczywać jeszcze, bo za ok miesiąc będziemy siać nawozy, i wolny czas się skończy.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafto    32

koledze milanreal1 chyba też się nudzi bo chodzi po polach :D u mnie też rzepak siedzi w słoiku na parapecie :lol: żeby była już połowa marca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość murtek   
Gość murtek

Nie chodzi o ciekawość, lecz zaplanowanie przyszłych prac tj. zamówienie materiału siewnego czy niepotrzebne sypanie nawozu jeszcze na zamarzniętą glebę. Podczas ostatnich szkoleń, eksperci w tym fachu stwierdzili, iż połowa rzepaku na zachodzie jest do przeorania, a przyszłošć zbóż stoi pod znakiem zapytania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6
Napisano (edytowany)

co wy z tym termosem macie :) to co lepiej jak spadnie śnieg a potem zamarznie ?? nie wydaje mi się, najlepiej jest jak jest lekki mróz a potem śnieg... ale wiadomo nie zawsze jest idealnie, dzisiejszej nocy było -7 i przy tej temperaturze spadł śnieg, wiec wydaje mi się że przyda się na zapowiadanych na jutro i pojutrze -17..-18 niż jakby go nie było,

 

na dziś dzień wydaje mi się że rzepak przynajmniej u nas się jakoś trzyma i jeszcze żyje, za parę dni zobaczymy bo od 4 dni mam jednego na oknie... nie było lekko ale jakoś go wykopałem w całości z ziemią :rolleyes:

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

powrót mrozów i dzisiaj - 21 i 4 cm śniegu ,wcześniej było wiecej ale zwiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

u mnie -18 o 8 rano najnizsza temperatura bo mam stację pogodową


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

Widzę że niektórym zaczyna się nudzić bo kują zamarznięta glebę. Naprawdę ludzka ciekawość nie zna granic. Wczoraj wracając autobusem do domu tak z lotu kilka pół rzepaku zauważyłem i wyglądały dobrze, a niektóre nawet bardzo dobrze. Dla ciekawostki dodam ze w 1 miejscu rzepak super, obok pszenica, tzn to co z niej zostało... Ogólnie polecam po odpoczywać jeszcze, bo za ok miesiąc będziemy siać nawozy, i wolny czas się skończy.

 

Zaczniesz życie na swój rachunek to skończysz te wywody filozoficzne.

Kojarzysz coś takiego jak "wartość produkcji w toku"?

Nie każdy ma pare ha żyta/pszenżyta bez NPK, i mowi co będzie to będzie.

 

A metoda oceniania rzepaku "z lotu z autobusu" nadaje się jak najbardziej do jakiejś ubezpieczalni.


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4030

kiedyś był taki minister rolnictwa co oglądał pola ze śmigłowca i żle się to skończyło dla rolników i dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

wiadomo nawozy się sieje przed ruszeniem wegetacji lub krótko po, ale wykopanie jednej czy trzech roślin z pola to żaden odnośnik, kiedy sieje się obsadę 40-60 roślin na m2, a taka granica minimum odorania to 20 roślin na m2, tak więc kucie gleby jak najbardziej bez sensu, chyba że z działki np. 10 ha ze sto roślin trzeba by było wykopac żeby w miarę obiektywnie ocenic, ale nikt nikomu niczego zabronic nie może a napewno lustrowania pól.

Edytowano przez pawelek98

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

kolego @pawel rpsoiłbym o wyedytowanie ortografii bo Twoje "rze" wali po oczach jak neony w Las Vegas. W zeszłym roku ludzie pozostawiali rzepaki gdzie było i 15 roślin na m2 i sypały przy dobrym nawożeniu 2,5 t. Myślę że decyzja o zaoraniu jest w wielu przypadkach zbyt pochopna, lepiej zostawić rzadka plantację i o nią dbać niż wypakować kasę na nowe nasiona i uprawę, która przy dobrych wiatrach ekonomicznie wyjdzie gorzej


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek98    1175

nie masz czego to się czepiasz, pisząc komputerem czasem trafi się mi błąd , długopisem raczej nie, a ponieważ możesz oślepnąc edytuję i poprawię

a co do rzepaku kucie kilofem jednej czy dwóch roślin w środku zimy z całego kawałka, to dla mnie bez sensu i tu się chyba zgodzimy, tyle że u mnie minimum to 20 roślin a uciebie 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

u mnie dzisiaj auto pokazuje -2, a na 3 metrach w cieniu jest już +4, jak wracałem dzisiaj z miasta i przejeżdzałem koło pól z rzepakiem to czuć już kapustke.

ale innymi laty też było czuć i było ok, mam nadzieje że nie będzie źle :) trzeba czekać


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TOREZ    35

. Wczoraj wracając autobusem do domu tak z lotu kilka pół rzepaku zauważyłem i wyglądały dobrze, a niektóre nawet bardzo dobrze. Dla ciekawostki dodam ze w 1 miejscu rzepak super, obok pszenica, tzn to co z niej zostało...

To tzw. złudzenie.

Pojedź w to samo miejsce jutro.

Za dwa tygodnie również.

Sam zrozumiesz o co mi chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

on narazie jest jeszcze zielony, ale tak jak napisał Torez, złudzenie optyczne, trzeba poczekać by zobaczyć szkody wyrządzone przez mróz, myśle że jak przezimował, to tylko stożek wzrostu będzie zielony a reszta bedzie sucha, o ile przeźimował, a zapach to z procesu gnicia,kiszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

@piotrek ile sniegu miałeś w czasie mrozów i jak wysokie mrozy były w Twoim rejonie? Osobiście też stosowałem Toprex, niestety mrozy siegały -30st a okrywa snieżna była ok. 3cm :(


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj