witek

Rzepak

Polecane posty

proxy8441    245

aha wielka szkoda, jezeli ktoś stosował Toprex niech opisze jego działanie.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
total    0

Witam serdecznie użytkowników tego forum.

 

Proszę o wskazówki i pomoc w następującym temacie:

Ze względów losowych nie mogłem zasiać przenicy na stanowisku po tegorocznym rzepaku.

Po kombajnie , zostało wykonane talerzowanie. W miarę równomiernie powschodził rzepak z samosiewu.

Noszę się z zamiarem pozostawić go po raz drugi do zbioru.

Jaką w tym przypadku agrotechnikę zastosować?. Proszę o wskazówki co do nawożenia i oprysków.

Czy pomysł ma rację bytu?

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Likwiduj jak najszybciej. Pszenicę jeszcze można siać. W zależności do regionu do 1 pazdziernika mozesz siac spokojnie, nawet na podlasiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmermf    80

Chwila chwila Hubert, jak do tej pory samosiewy ssały wilgoć to może być problem z oraniem, no chyba że jakieś znaczne opady go nawiedziły. Druga sprawa że z tego rzepaku nic nie bedzie bo jakoś nie wierzy mi się że wzeszło tylko 4kg a nie 40.

Hubert i co pryskasz na skracanie? Ja waham się bo rzepak jest od 4 do 8 liści i co dziennie zaczyna marnieć, zasychać z powodu braku wody i teraz pytanie czy tak zestresowany rzepak potrzebuje jeszcze dostać tebukonazolu? Jak by spadł deszcz to co innego, ale we wrześniu jeszcze u mnie nic nie spadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No i u mnie też pustynia. Mimo wszystko dziś skończyłem dziś skracanie + Dursbana dałem 0,5l /ha . Strasznie robactwo go wpierdziela- w sumie liscie zimą i tak ,,zdechną'' ale jesienią niech jeszcze powalczy.

 

U mnie ma po 8 liści wiec wolałem wbić go w ziemię, deszcz w końcu spadnie :P jak to do ojca zawsze mówie ,, jak zacznie sie koszenie qq''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Ja bym likwidował i siał w sumie zboże. Deszcze prędzej czy później spadnie napewno. Zasiałbym w świeżą role puki wilgoć. No z tym skracaniem też bym się w sumie wstrzymał. Choć oczywiście zależy jak wygląda rzepak. Jak głęboko sie zakorzenił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u1212    5

@total

Jeśli nie jest przesadnie duży to zostaw, ma szanse bytu. Widziałem taki rzepak, wyglądał bardzo dobrze.Pewnie będzie trzeba go dwa razy skracać i bacznie obserwować.

Edytowano przez u1212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

słuchajcie mam rzepak w fazie 4-5, miejscami 6 liści, no i nie wiem czy skarcać go, sięję pierwszy raz. dodam że u mnie jest mokro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
total    0

@total

Jeśli nie jest przesadnie duży to zostaw, ma szanse bytu. Widziałem taki rzepak, wyglądał bardzo dobrze.Pewnie będzie trzeba go dwa razy skracać i bacznie obserwować.

 

Proszę o wyjaśnienie -" dwa razy skracać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Chodzi o to, że podasz mu regulator na skrócenie teraz- jesienią, a drugi zabieg wykonasz wiosną.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

u nas ładnie popadało poniedziałek/wtorek, rzepak ma już do 7 lisci, czy czas juz go skracać ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

tak to czas skracać bo do zimy daleko u mnie też podało poniedziałek i wtorek do obiadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Witam. Zasiałem rzepak 17 sierpnia i od tamtej pory nie bylo deszczu. Na jeden m.kw. jest średnio 4-5 szt roślin.Czy jest szansa że coś jeszcze urośnie czy zasiać pszenice na tym miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

u nas ładnie popadało poniedziałek/wtorek, rzepak ma już do 7 lisci, czy czas juz go skracać ??

 

Jesli masz taki zamiar to skracaj... im więcej niż 6 liści w zależnosci od srodka jakim pryskasz nalezałoby zwiekszyc dawkę środka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

rozumiem, jeszcze jedno pytanie, bo mam 25ha rzepaku który zasiałem 20 sierpnia i od poniedziałku będę go skracał jak tylko skończę siać pszenicę, mam jeszcze 20ha rzepaku zasianego 27 sierpnia, jest dość sporo mniejszy, ma dopiero 4 liście własciwe, i teraz pytanie czy będzie sens go skracać gdy osiągnie te 6-7 liści ?? czy nie bedzie juz za póżno ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

trzeba poczekać i obserwowac, jeśli osiągnie 6 liści na początku pażdziernika, to skracać, a gdyby przyszły chłody i rósł wolno, to raczej opryskać jakimś fungicydem, który nie dziala jak regulator wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Niektórzy mówią, żeby skracać nawet w fazie 4 liści. Wpłynie to pozytywnie na przyrost masy korzeniowej, obniżenie stożka wzrostu "wciągnięcie go w ziemię" oraz przyrost szyjki na grubości. Poprawia się zimotrwałość. Jedyny minus to koszty... Bo na hektar to już 70-100 zł a zwykły fungicyd jest tańszy.

 

Jako amator jadę lada dzień Caryxem plus odżywka mikro, rzepak ma po 5-6 liści.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Prosty fungicyd zawierający tebukonazol typu Orius, Riza itp kosztuke ok 60 zl/l. Preparaty te stosuje się w ilości 100g/liśc/ha więc koszt zabiegu nie przekroczy 30-40zł, a w zupełności wystarczy jesienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karols21    0

A gdyby tak do skrócenia rzepaku w fazie 7 liści zastosować 0,5l antywylegacza płnnego ???

Co wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

We wtorek popryskałem mój rzepak foxem, i dostał strasznie dużo plam. Niby na opakowaniu pisze że jeżeli liscie nie bendą dostatecznie pokryte kotykula to moga wystąpić plamy, ale tego jest strasznie dużo i bardzo groźnie to wygląda.

Tu macie fotkę, sory za jakość, ale pod ręką tylko telefon był

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/92335f3b75856d78.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Ursus szczerze ? to przyjarałeś go za mocno, za wcześnie dostał ten preparat, było poczekć do 6 liści, teraz tylko jak troszkę odżyje daj siarczan magnezu i odżywke najlepiej OSD, pozdrawiam Jerzy,

PS. Jak się ma wątpliwości to sie pyta kolegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1991    10

no właśnie i się pytałem, i powiedzieli żeby pryskać i nie czekac. A tak dokładniej to co to za odżywka ta OSD, i ile najlepiej dać tego siarczanu i odżywki

Edytowano przez ursus1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

OSD to odżywka produkowana przez Pana Osadkowskiego. Najlepiej sobie zgoogluj i poczytaj o niej.

Ile dałeś tego Foxa na ha?

Edytowano przez LeF

Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj