Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#3321 Share ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1628 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 12:22

Rzepak

To samo mogę powiedzieć o @Cihu że ma 100% racji. Firmy nasienne idą nam na rękę i ułatwiają nam życie, i nie trzeba kombinować jak koń pod górę. Jak jest podane na paczce że ma 1.5 mln żywych nasion i waży tyle a tyle, to wystarczy podzielić tą wagę przez ilość ha (najczęściej 3) aby uzyskać żądaną obsadę.

@thug najpierw sam podałeś obsade 50szt a potem zaczołeś kombinacje.

Nie trzeba na siłę sobie utrudniać, ale może nie wszyscy lubią jak jest łatwo i prosto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 17:57
  •  

#3322 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 12:23

Rzepak

Widzisz Ja się z brakiem zk i mtn na etykiecie nie spotkałem odkąd siejemy raps (zawsze kwalifikat) także problemu takiego nie miałem, ale dobrze wiedzieć.

@ptaszyna ja tu nie widzę utrudnienia żadnego jeśli mam wszystkie dane, ba nawet jest prościej bo moja obsada dla mieszanca to 30-40sz a nie 50szt (co jest za dużo na mieszanca w optymalnych warunkach) 

Edytowany przez Tomek90, 25 styczeń 2016 - 12:29.

#3323 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 12:33

Rzepak

Spokojnie ten "mój" wzór może być użyty przy każdej obsadzie. Swoją drogą Pamela do tego roku miała obsadę zalecaną 75sztuk. Jednostka wychodziła na 2 hektary. W tym sezonie zalecają już 50sztuk.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chroń rzepak! zobacz »

•  

#3324 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 25 styczeń 2016 - 15:05

Rzepak

Widzisz Ja się z brakiem zk i mtn na etykiecie nie spotkałem odkąd siejemy raps (zawsze kwalifikat) także problemu takiego nie miałem, ale dobrze wiedzieć.

@ptaszyna ja tu nie widzę utrudnienia żadnego jeśli mam wszystkie dane, ba nawet jest prościej bo moja obsada dla mieszanca to 30-40sz a nie 50szt (co jest za dużo na mieszanca w optymalnych warunkach) 

Tomek  tak jak napisałeś popieram

ale nich każdy robi jak sobie uważa

Thug

#3325 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1038 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:22

Rzepak

e tam każdy swoje. Chciałbym zobaczyć wasze etykiety. Wtedy moglibyśmy podyskutować. Być może oba sposoby są dobre. Na pewno nie przy nasionach LG bo tam podawana jest tylko ilość nasion w paczce. Thug wylicz ile kilo mam siać Pameli z etykiety, którą wrzuciłem wcześniej.

#3326 Share Renault85-15TX

Renault85-15TX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1212 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 18:35

Rzepak

Co wy się czepiliście ilości nasion na m2 jak i tak jak zrobicie obsadę 50 sztuk to w tym roku przy tej suszy wzeszła połowa. A najczęściej ilość nasion w paczce wychodzi na 3ha przy obsadzie jaką zaleca producent więc nie ma się co męczyć i kombinować bo żeby w tym roku był w miarę rzepak trzeba było siać tą paczkę na 2ha a nie na 3ha bo i tak były straty związane z suszą. 

"Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali to się obali" Polak musi mieć łeb i d*pę ze stali !!!

#3327 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 25 styczeń 2016 - 19:21

Rzepak

e tam każdy swoje. Chciałbym zobaczyć wasze etykiety. Wtedy moglibyśmy podyskutować. Być może oba sposoby są dobre. Na pewno nie przy nasionach LG bo tam podawana jest tylko ilość nasion w paczce. Thug wylicz ile kilo mam siać Pameli z etykiety, którą wrzuciłem wcześniej.

to że limagrian nie wrzuca sk  do etykiety  to dziwna sprawa pierwszy raz się spotykam z takim czymś że podają  mtn bez sk bez masy worka no masz rację tu trzeba skorzystać z Twojej wersji

Thug

#3328 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 luty 2016 - 20:49

Rzepak

Witam czy rzepak z obsadą 10-15 roślin na m ma szanse plonować 1.5,2t na ha odmiana populacyjna ? 

#3329 Share magnum123

magnum123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1041 postów

Napisany 19 luty 2016 - 21:04

Rzepak

Ma szansę plonować 2 razy tyle ale trzeba się postarać też troche

Edytowany przez magnum123, 19 luty 2016 - 21:07.

#3330 Share Wojteslaw

Wojteslaw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 21 luty 2016 - 23:00

Rzepak

Pod warunkiem, że te 10- 15 roślin ma 10-12 liści i generalnie roślina jest oki. Bo jak 6-8 liści to cudów nie będzie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3331 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 27 luty 2016 - 18:37

Rzepak

Czy ktoś miał odwagę posiać rzepak F1 z własnego rozmnożenia.

#3332 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów

Napisany 27 luty 2016 - 20:33

Rzepak

kolego skąd jesteś dokładnie znajome tereny?

co do rzepaku zobaczymy co będzie dalej  z tym rzepakiem jak będzie się rozwijał i jak plonował ciekawe doświadczenie  u Ciebie na polu informuj na bieżąco co i jak

Thug

#3333 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 27 luty 2016 - 20:39

Rzepak

A teraz następne foto dla spostrzegawczych.

#3334 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 27 luty 2016 - 20:48

Rzepak

Samosiew F1

#3335 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 27 luty 2016 - 21:00

Rzepak

BRAWO siane kombajnem uprawiane gruberem pole 6 ha  wziąłem w grudniu .Polifoska 21 rozsiana 2 tygodnie temu w tym tygodniu poszedł RSM .Co z tego będzie nie wiem najwyżej QQ.Dodam że nie było jakiejkolwiek ochrony.j jak będzie wyglądał po kwitnieniu,może ktoś robił takie doświadczenie.

#3336 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 27 luty 2016 - 22:33

Rzepak

Lat temu ze 25 , kolega zostawił samosiew rzepaku . Z całą pewnością nie prowadził ochrony przeciwgrzybowej , a i nawożenie, oraz ochrona przed szkodnikami robiona była na odpie....ol . Ukosiłem mu tego coś koło 2 ton , może niecałe .

Cieszył się jak dziecko.

W tym roku mam u siebie takie coś na próbę. Co ciekawe jesienia wydawał się gęsty jak szczotka , a na dzien dzisiejszy ma wzorcową obsadę .Mam nadzieję uzyskać 2,5 t/ha , choć dostanie papu na 3,5t , Może i ja będe się cieszył jak dziecko , tyle że ćwierć wieku póżniej .

#3337 Share scoffer

scoffer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 237 postów

Napisany 27 luty 2016 - 22:33

Rzepak

Lat temu ze 25 , kolega zostawił samosiew rzepaku . Z całą pewnością nie prowadził ochrony przeciwgrzybowej , a i nawożenie, oraz ochrona przed szkodnikami robiona była na odpie....ol . Ukosiłem mu tego coś koło 2 ton , może niecałe .

Cieszył się jak dziecko.

W tym roku mam u siebie takie coś na próbę. Co ciekawe jesienia wydawał się gęsty jak szczotka , a na dzien dzisiejszy ma wzorcową obsadę .Mam nadzieję uzyskać 2,5 t/ha , choć dostanie papu na 3,5t , Może i ja będe się cieszył jak dziecko , tyle że ćwierć wieku póżniej .

#3338 Share Lider19

Lider19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 27 luty 2016 - 23:35

Rzepak

No tak też z dziesięć lat temu zostawiłem samosiejkę i było podobnie ,potem tego nigdy nie robiłem ale nie był to F1 i tego się obawiam.

#3339 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 28 luty 2016 - 10:20

Rzepak Znajomy brał kiedyś świadomie 50 kg nasion visbiego f1 na siew ode mnie.Twierdzil ze nie widział znacznego spadku plonu

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3340 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7791 postów

Napisany 28 luty 2016 - 12:08

Rzepak

Chodzi o to że F1  w odsiewie to zwykły rzepak, traci swoje właściwości hybrydowe. Tak mówią.

Ja raz miałem pszenicę to siałem 90 kg/ha i ukosiłem z 7 ton, obok miałem  niecałe 6 na zwykłej, na drugi rok normalnie z 6 plonowała i już taka ładna nie była jak oryginał. Ale koszt nasion pszenicy  na 1 ha to był 850 zł.

W tamtym roku koła mnie na polu agencyjnym  była samosiewka rzepaku,  bez niczego, nic nie dostała, spryskali tylko na płatka, agencja  ukosiła 1,2 t z hektara średnio. Rzepak źla nie wyglądał a jeszcze jak u nas kosili max 3,5 tony to super im wyszło.

Kolega zostawił tak w tym roku 15 ha,  ale ładnie go prowadzi.