Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#281 Share murtek

murtek

John Deere

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2150 postów

Napisany 02 maj 2011 - 22:25

Rzepak W zeszłym roku zasiałem dokładnie 1,3 ha i miałem piękny. W tym ( już zeszłym) roku ustaliłem dawkę na 2,5 kg/ha i popłynąłem, ale tylko dlatego, że siałem bardzo późno (od 8 do 19 września) i w bardzo trudnych, mokrych warunkach. Kilka ha na piaskach się utrzymało... ale na dużo nie liczę.
CZĘŚCI ZAMIENNE, OLEJE, FILTRY JOHN DEERE, CASE, STEYR, NEW HOLLAND, MANITOU, VADERSTAD, HORSCH, LEMKEN, KOCKERLING, POTTINGER, HARDI, MASCHIO GASPARDO, FARMET. NISKIE CENY ORAZ SZYBKA WYSYŁKA (18 ZŁ) TEL. 697 970 169 e-mail: m_martka@osadkowski-cebulski.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 01:17
  •  

#282 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 03 maj 2011 - 09:27

Rzepak W mojej okolicy rzepak wymarzł niemal w 100%, a te zasiewy które pozostały są tak mizerne, że nie warto już w nie inwestować. Te rośliny rzepaku zaczynają się PRZEWRACAĆ, tak dosłownie. Niebawem pozostaną puste pola. Do tego jeszcze od ponad miesiąca nie spadła kropla deszczu, a niektórzy wysiali drugą dawkę azotu kierując się prognozami pogody- będzie padać, a tu nawet się nie zachmurzyło.
Dzisiaj dowalił jeszcze 3-4 stopniowy mróz na próbujący kwitnąć rzepak...... KRACH ;[ ;[
kto sieje ten zbiera....

#283 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 03 maj 2011 - 11:05

Rzepak SIEWCA a u mnie spadło dzisiaj około 20cm śniegu
Więc to jest dopiero tragedia gdzie rzepak był po klatke piersiową a jest po kolana
Nie wiem co z nim będzie bo na razie nie widać jest powyginany ale nie połamany a tak ładnie sie zapowiadały

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 03 maj 2011 - 12:01

Rzepak

SIEWCA a u mnie spadło dzisiaj około 20cm śniegu
Więc to jest dopiero tragedia gdzie rzepak był po klatke piersiową a jest po kolana
Nie wiem co z nim będzie bo na razie nie widać jest powyginany ale nie połamany a tak ładnie sie zapowiadały

u nas tez cały czas pada i dodatkowo temperatura waha się koło zera ciekawe co z tego bedzie dodamze pada snieg

Edytowany przez thug, 03 maj 2011 - 12:03.

Thug

#285 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 03 maj 2011 - 12:09

Rzepak http://www10.speedys...ad/DSC00093.JPG
tragedia :(

#286 Share BartoszGorskiGorsk

BartoszGorskiGorsk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 03 maj 2011 - 14:15

Rzepak U mnie po dzisiejszej nocy rzepak zaczął zginać się w łuk , tak jakby bylo mu za zimno ( zimny wiatr wiał w nocy ) lub za gorąco ( około 20 stopni przez ostatni tydzień ) .
Czy u Was też takie coś wystąpiło ? Czy jest jeszcze jakaś szansa na uratowanie plonu ?

#287 Share ralf3635

ralf3635

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 03 maj 2011 - 19:09

Rzepak U mnie tez pada snieg ,jest okolo 6 cm i temperatura -1 .Pewnie bedzie po rzepaku a prognozy nie sa dobre snieg i spadek temperatury do -5 w najbliszych dniach.Wczesniej brak deszczu a teraz zima.

#288 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 03 maj 2011 - 20:33

Rzepak U mnie też ale ok 10 cm śniegu Rzepak jak przywałowany a ja
wyciągałem samochody z rowu.

Z tego wszystkiego ulepiłem bałwana i psa takiego z 2 metry długiego, a dzieci gąsienice i wulkan. Potem zrobiliśmy grilla między nimi.

#289 Share golab

golab

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 03 maj 2011 - 20:54

Rzepak BartoszGorskiGorsk u mnie wystapiły podobne objawy, nie mam pojęcia dlaczego tak sie dzieje i nie wiem jakie mogą być tego skutki. Nie na całym polu tak jest jedynie na górce nie występuje, roślin są dosłownie wygięte o 90 stopni. Choć na górce były najpierw tak wygięte ale się wyprostowały, a teraz jest w dołku skrzywiony. Może ktoś inny wie czym jest to wywołane i jakie mogą być tego skutki????

#290 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 04 maj 2011 - 05:51

Rzepak Lukaszjarm u mnie tu gdzie był siany gęściej to leży wałem jak pszenica po nawałnicy, to u ciebie jest jeszcze dobrze.
a tam gdzie był rzadszy to niby stoi ale jak wejdziesz w łan to widać ze 30%jest już połamanego,
a do tego dzisiaj w nocy było -4-5 stopni to nie wiem co z tym będzie ale sądze ze już po kwiatkach,
jedyny ratunek to to ze dzisiaj będzie BARDZO MOCNO grzać stopi pokrywe sniegu i rzepak jeszcze sie podniesie, zacznie odbijać ale plonów nie będzie.
Ciekawe z kąd tego roku wezmą rzepak i jaka będzie cena.

Ogólnie to to co sie stało to jest klęska żywiołowa dla rolnictwa.

Edytowany przez lukaszz110, 04 maj 2011 - 05:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 maj 2011 - 06:47

Rzepak podlaskie,śniegu na dachu to 5cm, rzepak pogięty, ale jeszcze jakby nie złamany. Następna noc z większym przymrozkiem nie pozwoli się szybko podnieść.

Edytowany przez farmermf, 04 maj 2011 - 06:47.

#292 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 04 maj 2011 - 06:48

Rzepak W Wielkopolsce dzisiaj a przynajmniej u mnie było dzisiaj -4! Do tego panuje od kilku tygodni susza a więc nie wiem co będzie z tymi plonami! U Was jeszcze śnieg zrobił swoje, zima wysmoliła rzepak-szkoda gadać!

#293 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 04 maj 2011 - 09:21

Rzepak masakra woj opolskie powiat nyski gmina gluchołazy na rzepaku sople lodu .
teraz nie wiem czy oplaca sie juz pryskac na grzyba i moze dodac kelpak lub asashi czy juz dac sobie spokuj i w koszty sie wieksze nie pchac

#294 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 maj 2011 - 13:36

Rzepak dać se spokój, a przynajmniej z asahi w tej fazie.

#295 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 04 maj 2011 - 13:58

Rzepak

podlaskie,śniegu na dachu to 5cm, rzepak pogięty, ale jeszcze jakby nie złamany. Następna noc z większym przymrozkiem nie pozwoli się szybko podnieść.

Farmi@ Ty znowu panikujesz :P

#296 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 04 maj 2011 - 14:17

Rzepak Ty Hubert na pewno cwaniak na noc popodpierałeś rzepak i teraz się ze mnie śmiejesz. :lol:

#297 Share silva

silva

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1498 postów

Napisany 04 maj 2011 - 18:17

Rzepak A w Lubelskim nawet mrozu nie było. Troche popadał deszcz tylko dziś zimno koło 5 stopni w dzień. Bardziej obawiam się tej nocy mrozu. Zobaczymy.

#298 Share Klepk995

Klepk995

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 976 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze :D

Napisany 04 maj 2011 - 18:32

Rzepak aha dzięki koledzy Dodany obrazekDodany obrazekpozdrawiam

#299 Share ls11

ls11

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 maj 2011 - 18:35

Rzepak U mnie rzepak leży i się raczej nie podniesie jak by walcem przejechali.Z PZU nic nie dostane bo nie obity nie zmarznięty a mam ubezpieczone na 5000 za ha 11ha poszło w p...u.Tyle nawozu tyle oprysku normalnie rzygać sie chce jak to zacznie gnić to będzie smród jak cholera :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share rkuban

rkuban

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 04 maj 2011 - 18:59

Rzepak

U mnie rzepak leży i się raczej nie podniesie jak by walcem przejechali.Z PZU nic nie dostane bo nie obity nie zmarznięty a mam ubezpieczone na 5000 za ha 11ha poszło w p...u.Tyle nawozu tyle oprysku normalnie rzygać sie chce jak to zacznie gnić to będzie smród jak cholera :(

11h ... cho...ra to może wk...wić mówią że co nas nie zabije to nas wzmocni ale marna to pociecha w przypadku takiej straty
Zetor Team
Posiadacze Zetorów zapisujcie się do naszego klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50791-klub-posiadaczy-zetorow