Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#2961 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 07:54

Rzepak

ok :)

tu masz fajny artykuł:

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/zboza-zebrane-czas-nawozic-rzepak,58714.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 19:32
  •  

#2962 Share slonju77

slonju77

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 08:21

Rzepak

Czy jesli opryskam rzepak do 3 dni po siewie na chwasty i oprysk spadnie na nasionko rzepaku nie przykryte ziemią to ono wzejdzie czy nie? Widzę Aro że w tym roku nie siałeś monolita ,sieję rzepak w tym roku pierwszy raz ,byłem przekonany do monolita bo mamy taki sam rodzaj gleby ale może jakas inna odmiana? Jakieś sugestie?

Edytowany przez slonju77, 26 lipiec 2015 - 08:29.

#2963 Share CEZAR76

CEZAR76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 10:25

Rzepak

Witam

czy siał ktoś swój rzepak , w ubiegłym roku brany z centrali, w tym roku kolega sprzedał swój do centrali ??? miał ktoś takie doświadczenia

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2964 Share Sunf

Sunf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 14:21

Rzepak Stosowal ktos zaraz po siewie glifosat solo lub z commandem?

#2965 Share kamils

kamils

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 22:24

Rzepak

4 klasa to w moich rejonach to klasa dominująca, ziemia musi być w dobrej kondycji, na ściernisko kreda, pod pług 350kg/ha polifoski 6, wczesny siew (początek terminu), doglebówka chwasty dwuliścienne, chwasty jednoliścienne, jak trzeba mocznik na jesieni. wiosna kizeryt saletrosan sól potasowa itd (zgodnie z technologia uprawy). chyba kluczem są pszczoły, opadów było nie za dużo w tym roku.

Czyli jak dobrze rozumiem to najpierw dajesz kredę na ściernisko mieszasz to, po pewnym czasie polifoska i to orzesz ?? Czy po orce polifoska ?

#2966 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1410 postów

Napisany 26 lipiec 2015 - 22:58

Rzepak

a rzepak visby sialiscie on na slabsze gelby etz jest jak z plonowaniem czy lepiej wziasc z kws hybrirock ponoc koledze 5,200 oddal ten rzepak czy jaki inny polecacie ? bo gleby sa rozne 3 4 i 5 troche sie trafia noi troche  dfzierzawy kawalek to mniej nawozona byla bo teraz dostaje warunki jak trzeba ale wiadomo to jaka odmiane polecacie mieszancowa i nastawione na plon najbardziej ?

#2967 Share magik0578

magik0578

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 247 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 04:39

Rzepak

Witam

czy siał ktoś swój rzepak , w ubiegłym roku brany z centrali, w tym roku kolega sprzedał swój do centrali ??? miał ktoś takie doświadczenia

Ja swój siałem ,nasiona dałem zaprawić i do otoczkowania , żadnej różnicy w plonie ,Tylko jaki ty siejesz populacje pewnie?

#2968 Share CEZAR76

CEZAR76

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 07:00

Rzepak

Ja swój siałem ,nasiona dałem zaprawić i do otoczkowania , żadnej różnicy w plonie ,Tylko jaki ty siejesz populacje pewnie?

Nie liniówkę siałem , jesli można gdzie otoczkowałeś

#2969 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1410 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 09:51

Rzepak

ale hybrydy juz nie mozna siac drugi ro kz tego co wiem ?

#2970 Share MasseyXXXX

MasseyXXXX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 16:55

Rzepak

My juz 3 rok posialismy swoj rzepak (nie kupywalismy z centrali itp.) Jedynie co to zaprawilismy go specjalnym preparatem, ktory zostal z 2 lat xd

W zeszlym roku, gdy posialismy swoj rzepak plon mielismy 4,5t/ha (czyli nie jest zle, nieraz bywalo gorzej jak bralismy z centrali). Zobaczymy co w tym roku bedzie, ale na wiosne jelenie stratowaly nam cala uprawe ponad 10ha... Ladnie odrósł i zobaczymy jaki plon bedzie, ale mysle, że w granicach 4, przez te jelenie... Kosic bedziemy go po weekendzie ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2971 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1410 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 19:55

Rzepak

ale masey mowisz o rzepaku populacyjnym bo mieszancami nie mozna siac drugi rok

#2972 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 21:29

Rzepak

Założenia założeniami, jak sam napisałeś na metrze sześciennym możesz mieć 110 kg różnicy, czyli na twoim zbiorniku +/- 0.5 t... Oczywiście masz taki świetny kombajn, że za każdym razem napełnisz go w 100% nie zostawiając ani jednego decymetra sześciennego wolnej przestrzeni... Nie wspomnę już o wilgotności czy zanieczyszczeniach ;-)  Mam taką sąsiadkę która kiedyś na oko ważyła świnie z dokładnością 0.5 kg... Pozdrawiam

miałeś rację średnia plonu odmian Fighter i monolit wyszła 4,3t/ha - ostatni raz przeliczałem dziwnymi metodami - nie ma to odzwierciedlenia w rzeczywistej wadze

Czy jesli opryskam rzepak do 3 dni po siewie na chwasty i oprysk spadnie na nasionko rzepaku nie przykryte ziemią to ono wzejdzie czy nie? Widzę Aro że w tym roku nie siałeś monolita ,sieję rzepak w tym roku pierwszy raz ,byłem przekonany do monolita bo mamy taki sam rodzaj gleby ale może jakas inna odmiana? Jakieś sugestie?

miałem monolita (nasiona miałem 2 lata temu kupione na zapas), ale już więcej go nie posieję - dam znać jak znajdę jakąś nową odmianę

Czyli jak dobrze rozumiem to najpierw dajesz kredę na ściernisko mieszasz to, po pewnym czasie polifoska i to orzesz ?? Czy po orce polifoska ?

zgadza się kreda na ściernisko, agregat talerzowy lub podorywkowy, polifoska pod orkę siewną

#2973 Share kamils

kamils

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 22:07

Rzepak

Jeszcze nigdy nie siałem nawozu pod pług chyba że kreda albo mocznik na ściętą słomę ! Ciekawi mnie czy takie rozwiązanie jest lepsze ??? Tylko że jak orka idzie na 25cm to ten nawóz działał by dopiero za rok jak bym go znowu wyorał czyli przy zmianie nawożenia w tym roku musiał bym dać i pod pług i pod agregat żeby roślina nie została bez nawozu a w przyszły roku i w kolejnych już bym pod pług tylko dawał ? Dobrze kombinuje ??

#2974 Share RYZYNH

RYZYNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów

Napisany 27 lipiec 2015 - 23:08

Rzepak

ale hybrydy juz nie mozna siac drugi ro kz tego co wiem ?

Raz posialiśmy hybrydę drugi raz i nie było spadku plonu w porównaniu z innymi odmianami

#2975 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1304 postów

Napisany 28 lipiec 2015 - 08:52

Rzepak

Jeszcze nigdy nie siałem nawozu pod pług chyba że kreda albo mocznik na ściętą słomę ! Ciekawi mnie czy takie rozwiązanie jest lepsze ??? Tylko że jak orka idzie na 25cm to ten nawóz działał by dopiero za rok jak bym go znowu wyorał czyli przy zmianie nawożenia w tym roku musiał bym dać i pod pług i pod agregat żeby roślina nie została bez nawozu a w przyszły roku i w kolejnych już bym pod pług tylko dawał ? Dobrze kombinuje ??

Rzepak jaki długi  korzeń wytwarza przed zimą? spokojnie pobierze te składniki. Zresztą zboża też... 

#2976 Share Przemek2203

Przemek2203

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, F1,Rolnictwo i wiele innych...

Napisany 28 lipiec 2015 - 13:38

Rzepak

Jaką polecacie odmianę na rędzinę ciężka ziemia? Będę siał pierwszy raz i chciałbym się rozeznać w odmianach

#2977 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 29 lipiec 2015 - 15:06

Rzepak

witam stosował może ktoś z was środek TILMOR 240 EC? 

#2978 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 29 lipiec 2015 - 22:06

Rzepak

ja stosowałem super działa grzybowo słabiej regulująco dodaj do niego ccc 0.4 litra i będzie ok tilmor ze względu na protiokonazol to górna półka

Thug

#2979 Share szymon91

szymon91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 30 lipiec 2015 - 07:14

Rzepak

witam a nie wiesz jaka jest tego cena ? 

a ten tilmor stosowałeś na jesieni i na wiosne czy tylko nim na jesieni a na wiosne czym innym ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2980 Share Kenu

Kenu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 lipiec 2015 - 12:03

Rzepak

A ja mam pytanie odnośnie uprawy pod rzepak.

Uprawa na jęczmienisku. Planuję ściąć słomę, potem przejechać kultywatorem, zrobić podorywkę na 5-8 cm. Czy nie będzie problemu z odwróceniem pod siew? Słoma przez te 3 tygodnie nie ma szans zgnić.