Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#2941 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 24 lipiec 2015 - 18:25

Rzepak

część rzepaku wykoszona, wilgotność 6-8 %, plon nie za wesoły - ok. 3,5-3,7 t/ha. 2,5 ha najładniejszego rzepaku wymłócił grad, reszta czeka na pogodę

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 09:24
  •  

#2942 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 20:00

Rzepak

uu to kiepsko ale hyba ubezpieczony rzepak a wilgotnosc taka mala miales to byl desekowany ?

#2943 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2425 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 24 lipiec 2015 - 21:32

Rzepak

desykowany i na szczęście ubezpieczony

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2944 Share ogar118

ogar118

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1307 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 21:56

Rzepak

A jak wygląda kwestia wywiązywania się ubezpieczyciela? Nie mieliście problemów z wypłatą?

#2945 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 24 lipiec 2015 - 22:00

Rzepak

dzisiaj zacząłem kosić plon 4,8-5t/ha odmiana fighter

#2946 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3928 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 08:09

Rzepak

A jak wygląda kwestia wywiązywania się ubezpieczyciela? Nie mieliście problemów z wypłatą?

Jeżeli szkoda była uznana to nie było problemu, co fakt tylko 2 razy, raz źle przezimował a drugi raz sąsiad przypalił i gotówka szybko była na koncie.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#2947 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 25 lipiec 2015 - 14:06

Rzepak

dzisiaj zacząłem kosić plon 4,8-5t/ha odmiana fighter

Coś nie mogę napisać nic pod tym cytowanym. Aro1975 przy jakim nawożeniu taki plon? Mi wyszło z 1.53ha 5.640kg to około 3.7ha. Tylko jakieś 15 arów z tego pola było puste bo rzepak nie zszedł w tym miejscu. Przyczyna nie znana. Odmiany nie pamiętam dokładnie. Wilgotność 7.7 na skupie. Po obtrąceniach poszedł po 1400. (kontraktowany)
Bratu wyszło 3.1t/ha. Oczywiście ważone i szczere :)

#2948 Share Robertkujawy

Robertkujawy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 17:15

Rzepak Panowie 5 lat nie siałem rzepaku Jakie odmiany polecacie na 2-3 klase ziemi Musze przesiać po pszenicy

#2949 Share choinek.pawel

choinek.pawel

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 18:34

Rzepak

Dziś ostatni kurs rzepaku odstawiłem, średnia z 6,5ha na IV-V klasie wyszła 4,15 t/ha przy średniej wilgotności 9,9%, średnia cena netto 1496 zł po potrąceniach za wilgotność. Odmiana Alabaster

#2950 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 19:46

Rzepak

Jeżeli szkoda była uznana to nie było problemu, co fakt tylko 2 razy, raz źle przezimował a drugi raz sąsiad przypalił i gotówka szybko była na koncie.

a jaka firma ubezpieczajaca ?

a i panowie piszecie takie niskie wilgotnosci to rozumiem ze reglonowaliscie rzepaki bo u  nas 11 - 12 % byl to niewiem czemu czy trzeba reglonowac czy jakis inny blad byl popelnony

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2951 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 20:01

Rzepak

Coś nie mogę napisać nic pod tym cytowanym. Aro1975 przy jakim nawożeniu taki plon? Mi wyszło z 1.53ha 5.640kg to około 3.7ha. Tylko jakieś 15 arów z tego pola było puste bo rzepak nie zszedł w tym miejscu. Przyczyna nie znana. Odmiany nie pamiętam dokładnie. Wilgotność 7.7 na skupie. Po obtrąceniach poszedł po 1400. (kontraktowany)
Bratu wyszło 3.1t/ha. Oczywiście ważone i szczere :)

zważone będzie jutro w Łukowie - naczepa zarazie stoi u mnie na placu - jak nie wierzysz to zapraszam do przemierzenia pól i naczepy.

to co podałem to jest waga szacunkowa - znając pojemność zbiornika (4,6m3) w kombajnie mnożąc przez gęstość (przyjąłem 650) = ilość ton x ilość zbiorników.

pamiętam naszą konwersacje chyba z tamtego roku i wierz mi rzepak jest rośliną która nie lubi skrótów, a wydajność nigdy mi nie spadła poniżej 4,6t/ha.

w RSP Konstantynów średni polon rzepaku wyszedł 1,5t/ha, a oziminy sypią na poziomie 3t/ha - dla mnie ich poziom tak jak i Twój nie jest wyrocznią - powodzenia :)

#2952 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 20:08

Rzepak

a na slabszych glebach typu 4 5 klasa c ostosujesz by wydalo te 4,6 bo u nas wydal 4100 a chcialbym powoli podciagac plon

#2953 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 20:27

Rzepak

zważone będzie jutro w Łukowie - naczepa zarazie stoi u mnie na placu - jak nie wierzysz to zapraszam do przemierzenia pól i naczepy.

to co podałem to jest waga szacunkowa - znając pojemność zbiornika (4,6m3) w kombajnie mnożąc przez gęstość (przyjąłem 650) = ilość ton x ilość zbiorników.

pamiętam naszą konwersacje chyba z tamtego roku i wierz mi rzepak jest rośliną która nie lubi skrótów, a wydajność nigdy mi nie spadła poniżej 4,6t/ha.

w RSP Konstantynów średni polon rzepaku wyszedł 1,5t/ha, a oziminy sypią na poziomie 3t/ha - dla mnie ich poziom tak jak i Twój nie jest wyrocznią - powodzenia :)

Kolego nie rób sobie jaj. Wydajność na zbiorniki albo na przyczepy to podają chłopaki przy piwie pod sklepem.

#2954 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 20:29

Rzepak

4 klasa to w moich rejonach to klasa dominująca, ziemia musi być w dobrej kondycji, na ściernisko kreda, pod pług 350kg/ha polifoski 6, wczesny siew (początek terminu), doglebówka chwasty dwuliścienne, chwasty jednoliścienne, jak trzeba mocznik na jesieni. wiosna kizeryt saletrosan sól potasowa itd (zgodnie z technologia uprawy). chyba kluczem są pszczoły, opadów było nie za dużo w tym roku.

#2955 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 20:32

Rzepak

a co powiecie na to heh http://www.monsanto....xception-nowosc

#2956 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 20:35

Rzepak

Kolego nie rób sobie jaj. Wydajność na zbiorniki albo na przyczepy to podają chłopaki przy piwie pod sklepem.

założenia jakieś trzeba mieć - gęstość rzepaku waha się w przedziale 600-710, przyjąłem 650 - nie pierwszy rok mam ten kombajn i rzepak więc daruj sobie tych chłopaków spod sklepu  - a nauka i wiedza nie boli

a co powiecie na to heh http://www.monsanto....xception-nowosc

nie zna odmiany, od 2 lat sieje Fightera z syngenty i się sprawdza, w tamtym roku 5,2t/ha, w tym mniej tak jak pisałem

#2957 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 20:38

Rzepak

Będziesz jutro u nas? To się spotkamy.

#2958 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 21:14

Rzepak

będzie kierowca wieczorem, jak skończy kręcić pauzę auto LBI39L2 - chociaż jak się nie nawale jutro to podjadę (odpust we wsi) :)

#2959 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 591 postów

Napisany 25 lipiec 2015 - 21:16

Rzepak

założenia jakieś trzeba mieć - gęstość rzepaku waha się w przedziale 600-710, przyjąłem 650 - nie pierwszy rok mam ten kombajn i rzepak więc daruj sobie tych chłopaków spod sklepu  - a nauka i wiedza nie boli

Założenia założeniami, jak sam napisałeś na metrze sześciennym możesz mieć 110 kg różnicy, czyli na twoim zbiorniku +/- 0.5 t... Oczywiście masz taki świetny kombajn, że za każdym razem napełnisz go w 100% nie zostawiając ani jednego decymetra sześciennego wolnej przestrzeni... Nie wspomnę już o wilgotności czy zanieczyszczeniach ;-)  Mam taką sąsiadkę która kiedyś na oko ważyła świnie z dokładnością 0.5 kg... Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2960 Share xyz88

xyz88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Zainteresowania:Części samochodowe.

Napisany 25 lipiec 2015 - 22:13

Rzepak

Coś z tym cytowaniem pomieszane jest. Czy tylko ja nie mogę pisać pod cytowanym tekstem?? Kolego aro1975 ja w żaden sposób nie podważam tego czy masz taki plon czy nie. W rzepaku dopiero raczkuje i jak dobrze pamiętasz pytałem Ciebie o porady w tamtym roku. Mój plon tegoroczny jest dla mnie jako tako zadowalający. Bratu się nie udał. Z 6 ha 19t. Trochę wymiekło trochę ślimaki zjadły trochę sąsiad wyrandapował na jesieni. I jest jak piszę. I napewno nie twierdzę że nie osiągnełeś takiego plonu. Napisz po zważeniu jak wyszło dokładnie.