Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#2741 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:50

Rzepak

Takie białe rośliny?

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 15:17
  •  

#2742 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 17 październik 2014 - 19:56

Rzepak

zielone kwitnące na żółto

#2743 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 17 październik 2014 - 21:33

Rzepak

http://www.zch.sarzy...w_swirzepa.html

takie coś mam na polu

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2744 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 19 październik 2014 - 14:37

Rzepak

platki powinny być żółte (może zdjecie tak zrobione) - wymarźnie, miałem to w tamtym roku i na wiosnę nie było śladu, w tym roku rownież jest

#2745 Share mcpenza

mcpenza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 październik 2014 - 10:25

Rzepak

potrzebuje pomocy z powodu pogody przesiewałem rzepak od drogi bardzo ładny idąc dalej widzę że od miedzy zjada go ślimak i to bardzo wcześniej stosowałem B58 ale chyba ślimaki się go nie boją w miejscach gdzie jest najgorzej rozsypałem PEŁZAKOL czy mogę zastosować coś żeby pozbyć się tego dziadostwa. ??????????

#2746 Share Mateo33

Mateo33

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 20 październik 2014 - 18:38

Rzepak

Mam takie pytanie czym  można zaprawic na insekty rzepak zakupiony z centrali nasiennej  , czy jest jakiś środek i czy może ktoś stosował w tym roku, ja w tym sezonie mimo dwóch zabiegów Dursban, Hunter nie poradziłem sobie ze śmietka.  Pytanie na przyszłosc.

#2747 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 20 październik 2014 - 19:29

Rzepak

W zaprawie cruiser była ta sama substancja co w insektycydzie actara.

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2748 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 20 październik 2014 - 19:43

Rzepak

ja zaprawiałem nasiona z centrali eksperymentalnie na 0,5 ha actarą i nie pojadły go robaki tj ten niezaprawiany ( efekt podobny jak w dawnych latach z cruiserem) tu gdzie nie zaprawiałem 3 razy pryskałem od robactwa...

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#2749 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 20 październik 2014 - 19:54

Rzepak

a jak stosujecie actarę? pryskacie doglebowo przed siewem, czy jakoś mieszacie z nasionami (betoniarka)

#2750 Share mcpenza

mcpenza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 20 październik 2014 - 20:33

Rzepak

przepraszam że ponawiam pytanie ale czy pomoże ktoś czym zwalczyć ślimaki w rzepaku ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2751 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 953 postów

Napisany 20 październik 2014 - 20:38

Rzepak

Ja rozpuszczałem Actare i mieszałem w betoniarce, a za rok zrobię dursbanem

#2752 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 20 październik 2014 - 21:32

Rzepak

ja nie mieszałem w betoniarce bo bałem się że popękają otoczki, nasiona rozsypałem na długiej fali blachy cynkowanej rozyspałem nasiona i opryskiwaczem je spryskiwałem i przemieszczałem żeby w miarę równo sie pokryły

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#2753 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 21 październik 2014 - 07:43

Rzepak

hmm ja też actarą chciałem zaprawiać ale nie dało się zrobić odpowiedniej konsystencji, tzn. jak odmierzyłem odpowiednią ilość granulatu i wlałem zalecaną ilość wody do zaprawiania (powinno być jakieś 20ml zaprawy na 1 kg nasion) to konsystencja była gipsu do tynkowania.... więc trochę nie bardzo się to nadawało na zaprawę trzeba by wlać wielokrotnie więcej wody ale to by wyszło z 1 litr na 1 kg i nasiona by pływały. Ciekawi mnie jak to zrobiliście, albo poszło mniej actary albo dużo więcej wody bo nie ma możliwości aby zrobić to tak jak powinno być. Ja opryskałem razem z tebukonazolem ale rośliny były już trochę pogryzione. Może faktycznie z dursbanem spróbować za rok.

Nawiasem mówiąc w okolicy nikt zbytnio nie zawracał sobie głowy tymi szkodnikami u małych, dużych i w spółdzielni liście są podziurawione. Jeśli już ktoś pryskał to tylko 1 raz jesienią na skracanie, a czy dodawał ktoś coś na robaka to nie wiem zresztą wtedy i tak już rzepaki są pogryzione

#2754 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 21 październik 2014 - 11:03

Rzepak

panowie na jednym kawałku rzepaku pojawiają sie fioletowe plamy na lisciach, czasem żółte, roślina nie jest takze tak wyrośnięta jak powinna, pewnie niedobór fosforu, azotu. Czy coś działac w tym celu jesienią? Czy już tylko czekac do wiosny?

#2755 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 21 październik 2014 - 11:32

Rzepak

miałem to samo kolego przez ostatnie 2 lata mimo dodatkowego jesiennego nawożenia azotem, po badaniach wyszło, że jest bardzo niska zawartość fosforu w glebie, a potasu wysoka i w tym roku pod rzepak dałem 250 kg polifoski 8 rzepak wygląda tak jak powinien, ładnie wyrośnięty bez fioletowych przebarwień i żółtych liści. Sypanie fosforu nic ci raczej już nie da, a szczególnie wiosną bo on musi być wymieszany w glebie (sam się nie przemieści i dopiero za rok coś z niego będzie). Jedyne co możesz zrobić to dać fosfor nalistnie jesienią ew wiosną ale mniejszy pożytek wtedy będzie (odżywka lub nawóz jest taki do rozpuszczania) choć to i tak tylko półśrodek. Ja jechałem w tamtym roku z odżywką fosforową ale objawy i tak nie ustąpiły, ale zawsze coś tam pomogło

#2756 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 887 postów

Napisany 21 październik 2014 - 11:39

Rzepak Najlepiej na moje to wziąć tą actare razem z dursbanem zrobić taką konstyntencję nie za gęstą nie za rzadką, następnie wsypać do worka od nawozu 5 kg nasion rzepaku dolać mieszaniny i potrząsać przez chwilę. Pokrycie jest dobre i co najważniejsze bez połówek, betoniarka u nas obijała otoczkę dość mocno.

#2757 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 21 październik 2014 - 11:58

Rzepak

tylko czy się nie posklejają nasiona jak sie taką mazią je wymiesza

#2758 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 21 październik 2014 - 18:03

Rzepak

panowie na jednym kawałku rzepaku pojawiają sie fioletowe plamy na lisciach, czasem żółte, roślina nie jest takze tak wyrośnięta jak powinna, pewnie niedobór fosforu, azotu. Czy coś działac w tym celu jesienią? Czy już tylko czekac do wiosny?

jeżeli w Twojej okolicy mają teraz miejsca duże wahania temperatur to zbytnio nie przejmuj się przebarwieniami..

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

#2759 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 21 październik 2014 - 18:11

Rzepak

fakt, w dzien jest bardzo ciepło a w nocy spada temperatura do 6-7 stopni. 

Ale na pewno cos brakuje na tym kawałku bo na innym jest o niebo lepszy. Cóż na wiosne pójdzie większa dawka azotu+dolistne i myślę ze nie będzie tak źle ;) Grunt to pozytywne myślenie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2760 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 21 październik 2014 - 20:54

Rzepak

no bez przesady jeszcze nie jest az tak zimno, pozatym jak rzepak jest nie wyrośnięty w tych miejscach to ewidentnie mu coś brakuje, ja też miałem kawałki gdzie rzepak był normalny przy tej samej temperaturze, a na innych fioletowy i 2 razy mniejszy. Ja tam juz jesienią widziałem, że w tych miejscach/kawałkach będzie słabo rokował bo pomimo że jesienią dostał ze 60-70 KGN i odżywkę z mocznikiem to nie umiał się rozrosnąć jak pozostałe i w niego najzwyczajniej w świecie nie inwestowałem tyle dobrze że był dość gęsto posiany (znaczy 1jedn na 3h czyli w normie) to dał 3-3,5 t ale już do końca był słabszy, mniejszy i miał mniej rozgałęzień. Rzepak plon buduje już jesienią