Skocz do zawartości

agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chroń rzepak!

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#2661 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 09:17

Rzepak

Bi 58 ani jego zamiennik czyli Danadim nie mają rejestracji w rzepaku. Także zastanówcie się co robicie, zwłaszcza ty milanreal ze względu na swoje wykształcenie nie powinieneś aprobować stosowania tych srodków w rzepaku bo jest to po prostu łamanie prawa....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 04:49
  •  

#2662 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 09:42

Rzepak Co ty nie powiesz? Naprawdę nie mają? I co z tym fantem zrobimy?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

#2663 Share marcinn998

marcinn998

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 09:43

Rzepak

z tym przesiewaniem to raczej można zaryzykować.W tamtym roku celowo opóźniłem siew.Siałem mieszanca,punktowo,8 września ,wysiew około 1,9kg/ha.Jak na złość posiałem na 1 cm bo było trochę wilgoci.Oczywiscie przyszły wiatry i 2 tyg bez deszczu.Na zime mimo wszystko rzepak wzorowy.Wszyscy wiemy ze wszystko zrobi jesien.Ale fakt,ryzyko. 

Powiedz jak przeziomował tak pozno siany,  czy przyspieszales go czyms na jesieni, jak polonowanie? Sam przesiewam i zastanawiam się czy dobrze zrobiłem.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2664 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 11:10

Rzepak

Co ty nie powiesz? Naprawdę nie mają? I co z tym fantem zrobimy?

Może spytamy w PIORiN???

Edytowany przez lukejro, 13 wrzesień 2014 - 11:11.

#2665 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 957 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 11:22

Rzepak

No widzicie a inne środki z tej samej grupy chemicznej mają??? co do póżnego siania rzepaku ja w tamtym roku siałem 22-23.08 i dosiewałem 2.09. mimo ciepłej jesieni słabo rósł plon to 3.9t/ha a ten z sierpnia 4,7

#2666 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 12:37

Rzepak

I co dalej będzie?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#2667 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 12:51

Rzepak

Masz taki bufoniasto-bohaterski avatar, więc idz tam to Ci powiedzą co dalej będzie...

#2668 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 12:56

Rzepak

Ale ja juz ślimakom mówiłem ze nie mają prawa jeść mojego rzepaku ale chamy wypieły sie na mnie i żrą dalej ;[ . Tak ze skoro nikt nawet slimaki nie przestrzegają moich praw to dalczego ja mam przestrzegać prawa  PIORINu. :P

#2669 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 13:03

Rzepak

Masz taki bufoniasto-bohaterski avatar, więc idz tam to Ci powiedzą co dalej będzie...

Ale ja właśnie chodzę z kubełkiem po polu i zbieram ślimaki razem z pchełką. Może masz przepis na marynatę do ślimaków bo w PIORINie nie chcieli się podzielić.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#2670 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 13:26

Rzepak

Ale za to bardzo chętnie nakładają kary za stosowanie środów nie zgodnie z etykietą lub nie wykazywanie zabiegów.... Ludzie się naczytają w internecie jak to można w rzepaku Bi stosować, jak można zakombinować i nie wykazać tego zabiegu a potem jest płacz i tłumaczenie, że przecież wszyscy tak robią... To jak z jazdą po pijaku, uda się kilka razy ale jak spowodujesz wypadek to jesteś pozamiatany...  Ludzie, żyją mitami, dziasiaj od tego wielkiego Bi 58 czy Danadimu to nawet mszyce i skrzypionki nie chcą z pszenicy spaść...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2671 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 14:29

Rzepak A znasz taki przykład jak PIORIN dowalił karę czy też się naczytałeś w internecie jak to będą surowo karać?

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#2672 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 17:39

Rzepak

panowie a powiem tak zasialismy rzepak mieszancowy dk extorm mialo sie go wysiac 2,2 kg na ha ale wyszlo 2,1 kg i teraz takie pytanie slabo powschodzil siany byl 21 sierpnia u nas taki jest termin siewu sasiedzi posiali zwykle rzepaki liniowe po 4 5 kg i maja piekne rzepaki a u nas taki drogi i jakos taki slaby a nawozy wszystko poszlo czy to tak musi byc taki mieszaniec bo po raz pierwszy mieszaniec jest u nas siany

#2673 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 18:24

Rzepak Już nic na to nie poradzisz. Czepiaj pług i pod pszenicę szykuj pole.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#2674 Share Michal225

Michal225

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, rolnictwo , off road:)

Napisany 13 wrzesień 2014 - 19:03

Rzepak

Jaka obsada ci wyszła ?? na pług masz jeszcze czas . Jak będzie obsada min 25szt to ja bym zostawił , jak będzie długa jesien i dobrze przezimuje to będzie ok ...

#2675 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 19:12

Rzepak

Widzisz Krassus tak się składa, że znam. Można powiedzieć, że na polu w mojej wiosce pewien obszarowiec [2000ha] potrół pszczoły. Udowodnili mu, że zastosował środek nie dopuszczony do stosowania w Polsce, którego oczywiście nie wykazał, sprawa ciągneła się dwa lata, razem z odszkodowaniami dla pszczelarzy gość zapłacił ponad 100tys złotych... Moja żona pracuje w ARiMR i jak mówi za stosowanie środków niezgodnie z etykietą bardzo często lecą punkciki i co zatym idzie sankcje

Warchest jak masz ponad  20 roślin na metrze kwadratowym to będzie dobrze, jak mniej to trzeba się zastanowić nad sensem trzymania tego rzepaku...

#2676 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 19:15

Rzepak

nieno z 20 roslin to powinno byc a co do tego co ma 2000 tys ha to te 100 tys kary dla niego to jest smieszne nawet nie poczul to tak jak dla nas by bylo ze 100 zł

a to jak siac taki rzepak jak gadalem z jednym to mowi ze 1,8 sial to w koncu jak takie mieszance siac by bylo dorbze czy po orce walowac pole bo po siewie walowac nie zabardzo bo skorupa moze sie zrobic i wtedy nie powschodzi bylo tak jednego roku ale z populacyjna

Edytowany przez warchest, 13 wrzesień 2014 - 19:17.

#2677 Share Krassus

Krassus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 717 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 19:17

Rzepak Na 1,5 mln gospodarstw znasz tylko jeden przypadek? Jestem pod wrażeniem.

BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

#2678 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 19:23

Rzepak

a to na zime go jakos zasilac jeszcze na jesieni a i pewnie nie warto caryxem go pryskac bo nie ma co skracac ? i jak kiedy siac mieszance by wschody byly ok bo tam gdzie kupowalem nie kazala siac za gesto

#2679 Share lukejro

lukejro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 590 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 19:32

Rzepak

Znam jeden przypadek z mojej wioski, czyli na 10 gospodarsw jeden. Poza tym jak Ci pisałem żona mówi, że bardzo często nakłdają sankcje za taki proceder... Jak to z sankcjami bywa mały zapłaci 500zł a duży 50000zł...

Warchest jak jest tylko za rzadki wg Ciebie to nie rób nic, jak jest za mały i nie ma wigoru to do końca września możesz go spokojnie azotem podgonić. Wierzcie mi poczuł  te 100 tys kary. Zresztą wiosną tego roku sprzedał całe gospodarstwo...

Edytowany przez lukejro, 13 wrzesień 2014 - 19:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2680 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1411 postów

Napisany 13 wrzesień 2014 - 20:33

Rzepak

azotem opryskac ale to do konca wrzesnia ? pod korzen dostal po 150 kg soli i fosforanu oraz na rzycho kredy nawozowej co szybko dziala po 300 kg wedlug zalecen a ziemia nie kwasna tylko w dobrej kulturze a zasilic azotem to tylko do konca wrzesnia to mozna prysnac mocznikiem z siarczanem magnezu czy czym innym ?i jakie proporcje dac najlepeij bo za bardzo ine mozna rzepaku zeby urrosl bo zeby nie wymarzl i czy koniecznie trzeba caryxem go skracac czy tez nie trzeba ?