witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

witam, jesli mial ktos kile na polu to pewnie mi podpowie czy jest to wlasnie kila czy chowacz galasówekattachicon.gifDSC_1327.jpgattachicon.gifDSC_1322.jpg

jeżeli nie ma larw to kiła zresztą galasy przy chowaczu trochę inne 

rzepak siany 02.09, ma 4liscie zakupiłem Graminis 05 ec

Bultisan star 416 SC, jakie dawki dać aby mu nie zaszkodzić a skutecznie zniszczyć chwasty i samosiewy pszenicy?

na dwuliścienne samym starem chcesz jechać ?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

jeżeli nie ma larw to kiła zresztą galasy przy chowaczu trochę inne

 

na dwuliścienne samym starem chcesz jechać ?

@thug do jakiej fazy rozwojowej mozna w rzepaku pryskac mezatanexem500sc( nie mam na tym polu problemu z przytulia ,jedyne co to komosa i rumiany)? Rzepak mam nie równy miejscami jest 2 para liści a a gdzieniegdzie jeszcze liscienie sa Edytowano przez lonoh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar0711    1

Witam. Zasiałem rzepak 2 września bezorkowo na stależowane rżysko. Wschody bardzo ładne i równe ale, ze ostatni dobry deszcz popadał ok 4 września to po wschowskich wszystko stanęło, popryskałem na jedno listne (Graminis) po tygodniu powinno być widać efekty działania, zobaczyłem po trzech tygodniach chyba za sprawą porannych ros bo deszczu brak. Czekałem aby popryskać na dwulistne (Naspar/Nawigator) najpierw żeby pojawił się 4 liść właściwy a potem żeby popadało.

Jak się pojawił liść to pojawiły się przymorski i zimno. 

Co robić??????

Chyba będzie wtopa i po kieszeni. :( :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

@thug do jakiej fazy rozwojowej mozna w rzepaku pryskac mezatanexem500sc( nie mam na tym polu problemu z przytulia ,jedyne co to komosa i rumiany)? Rzepak mam nie równy miejscami jest 2 para liści a a gdzieniegdzie jeszcze liscienie sa

bardziej patrzyłbym na fazę rozwojową chwastów najlepiej  metazachlor radzi sobie z chwastami w fazie do dwóch liści rzepak od pierwszej pary liści także patrz na chwasty 

napiszę cCi tak ja pryskałem w tym roku mieszniną navigator +butisan star + fusilade i rzepak nierówny był o dziwo temu małemu nic się nie stało był na pierwszym liściu właściwym 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

bardziej patrzyłbym na fazę rozwojową chwastów najlepiej metazachlor radzi sobie z chwastami w fazie do dwóch liści rzepak od pierwszej pary liści także patrz na chwasty

napiszę cCi tak ja pryskałem w tym roku mieszniną navigator +butisan star + fusilade i irzepak nierówny był o dziwo temu małemu nic się nie stało był na pierwszym liściu właściwym

chwastów nie ma jakiś wyrosnietych jeszcze gdzieniegdzie trafiają się samosiewy i tutaj moje drugie pytanie czy mogę do tego metazanexu dodać eleganta 0.5ec bo mam na stanie i ile jak coś ? Czekam na deszcz i wtedy mam zamiar prsykac bo sucho jak cholera zresztą u Ciebie pew ie to samo jest ,a i do jakich temeperatur minimalnych można pryskac metazenexem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

eleganta jakieś 0.8 litra powinno wystarczyć temp średnia dobowa minimalna około 5-8st ale bez przymrozków

u nas tragicznie sucho

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

eleganta jakieś 0.8 litra powinno wystarczyć temp średnia dobowa minimalna około 5-8st ale bez przymrozków

u nas tragicznie sucho

czyli mozna mezatanex zmieszać z elegantem ? Pytam bo nigdy nie stosowałem tej mieszaniny , u nas to samo z wilgocią jest rzepaki to tragedia , aż strach patrzeć na nie które pola, ci więksi sieją u nas pszenice ale taka zadyma na polu ze świata nie widać ;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1116

witam, jesli mial ktos kile na polu to pewnie mi podpowie czy jest to wlasnie kila czy chowacz galasówekattachicon.gifDSC_1327.jpgattachicon.gifDSC_1322.jpg

 

Tak jak koledzy piszą to jest prawdopodobnie kiła, do swojej galerii wrzuciłem zdjęcie jak wyglądają korzenie z kiłą wiosną (czekam na zatwierdzenie zdjęcia),


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czyli mozna mezatanex zmieszać z elegantem ? Pytam bo nigdy nie stosowałem tej mieszaniny , u nas to samo z wilgocią jest rzepaki to tragedia , aż strach patrzeć na nie które pola, ci więksi sieją u nas pszenice ale taka zadyma na polu ze świata nie widać ;d

można tylko patrz na temperatury  czasami po metazachlorze następują deformacje liści ale to nie ma wpływu na rozwój


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dagmarka    24

witam, jesli mial ktos kile na polu to pewnie mi podpowie czy jest to wlasnie kila czy chowacz galasówekattachicon.gifDSC_1327.jpgattachicon.gifDSC_1322.jpg

W tamtym roku mieliśmy na jednym kawałku miejscami takie same objawy jak u ciebie,rzepak przezimował dobrze,podczas zbiorów nie było różnicy więc to raczej nie jest kiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

to jest kiła teraz przyjrzałem się zdjęciom i patrząc nawet na łan rzepaku robi się różnokolorowo później będzie biało to że w pierwszym roku jakoś zaplonował to tylko pozory


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

witam mam pytanie ? jak jesienią dokarmić rzepak myślałem nad mocznikiem  do opryskiwacza 50 kg na10 ha i siarczan magnezu z borem co wy na to

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

mocznik rozpuszcza sie w wodzie  to jak  dobry pomysł ? czy może coś innego aby podrósł?

 

Edytowano przez mario504

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

50 kg na 10ha to wyjdzie ze 2kg azotu... szkoda raczej zachodu dla takiej dawki. Ja dawałem 50 czy nawet 70kg na 4ha, a można i więcej do tego Tebukonazol siaraczan i bor. Rzepak coś się niebieskawy po tym zrobił i widac, że nieźle go przycisło do ziemi. Nie wiem czy to brak opadów to spowodował czy mocznik zadziałał jak adiuwant

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

witam mam pytanie ? jak jesienią dokarmić rzepak myślałem nad mocznikiem  do opryskiwacza 50 kg na10 ha i siarczan magnezu z borem co wy na to

W jakiej fazie masz rzepak? proponuje 3 zabiegi

1. Nawóz NPK + nawóz mikroelementowy

2. Mocznik + siarczan magnezu

3. Bor + mangan + siarczan magnezu

Pierwszy zabieg nawet na  2-3 liście - chodzi o to żeby wspomóc ukorzenienie roślin. Reszta od 4-5 liści


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj