Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#2501 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 16:49

Rzepak quarc 478zl na 3 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 23:34
  •  

#2502 Share Patryk3802

Patryk3802

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 20:41

Rzepak Mi wczoraj przywieźli Sherlocka 480zł brutto na 3ha.
Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

#2503 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 sierpień 2014 - 20:46

Rzepak a ja wczoraj kupiłem rzepak lochane na 4ha i nawóż w big bagach

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chroń rzepak! zobacz »

•  

#2504 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 14:25

Rzepak a czy pod rzepak to dobrze by bylo dac przykladowo soli potasowej 1,5 metra i fosforan amonu tez 1,5 starczylo by a i magnez jakby chcial dokladac to w jakiej formie i kiedy dawac magnez

#2505 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 14:29

Rzepak Ja daję tylko 100kg soli i 100 fosforanu i jest ok. przynajmniej u mnie.

#2506 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 14:31

Rzepak a jak magnez by chcial to wtedy jak bo kizeryt mozna tylko kizeryt kiedy dac czy na wiosne czy keidy ? ? i drugie pytanie po pszenzycie sie slabo zaoralo bo sloma byla pocieta i troche na wierzchu lezy to jakby bronami rozciagnac to nie powinno rzepakowi przeszkadzac? jakim plug musi miec odstep korpusu jeden od drugiego i wysokosc pod plugiem zeby dobrze sie oralo po slomie ?

#2507 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 18:23

Rzepak no w tym roku z tą słomą to masakra, gruberem nie szło zrobić bo zabijało i przed orką bronami musiałem rozwlekać najgorzej tam gdzie położone.
Widzę że z nawożeniem różne szkoły są ja w tym roku chcę dać polifoske co prawda na składzie mają białoruską ale tylko kilkadziesiąt zł tańsza 1680zł za tone :blink: więc raczej dam polską. Tylko zastanawiam się którą 8 czy 6, w normalnym przypadku dałbym 6 bo niby odpowiedniejsza pod rzepak ale ja od wielu wielu lat tnę słomę i w badaniach wyszło mi, fosforu mam niski poziom, a średnio do wysoki potasu. Więc może kosztem potasu dać więcej fosforu i dać ze 300-350 Polifoskę 8? Z tego co czytałem to z przyoraną słomą 5t na ha otrzymujemy jakieś 60-100kg Potasu i jakieś 10kg fosforu więc potasu nie powinno brakować

Edytowany przez grego, 16 sierpień 2014 - 18:26.

#2508 Share warchest

warchest

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1405 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 19:57

Rzepak no jak slome tniesz od dawna to dobrze ci sie rozklada to mocznikiem pryskasz czy co a u nas to sie wyoruje sloma taka lekko zgnita to hyba dobrze w palcach sie rozklada ? bo tez czesto sie tnie slome co jakis rok sie sprzedaje

#2509 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 16 sierpień 2014 - 22:39

Rzepak

no w tym roku z tą słomą to masakra, gruberem nie szło zrobić bo zabijało i przed orką bronami musiałem rozwlekać najgorzej tam gdzie położone.
Widzę że z nawożeniem różne szkoły są ja w tym roku chcę dać polifoske co prawda na składzie mają białoruską ale tylko kilkadziesiąt zł tańsza 1680zł za tone :blink: więc raczej dam polską. Tylko zastanawiam się którą 8 czy 6, w normalnym przypadku dałbym 6 bo niby odpowiedniejsza pod rzepak ale ja od wielu wielu lat tnę słomę i w badaniach wyszło mi, fosforu mam niski poziom, a średnio do wysoki potasu. Więc może kosztem potasu dać więcej fosforu i dać ze 300-350 Polifoskę 8? Z tego co czytałem to z przyoraną słomą 5t na ha otrzymujemy jakieś 60-100kg Potasu i jakieś 10kg fosforu więc potasu nie powinno brakować

W takim wypadku powinieneś się zainteresować solą potasową i fosforanem amonu. Tyle że z tą solą to oszczędnie, lub wczesną wiosną dać ze 100kg soli i wystarczy. A fosforan w dawce 150% niż na polu ze średnia zasobnością.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2510 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 16 sierpień 2014 - 23:04

Rzepak też bym się skłaniał ku takiemu rozwiązaniu gdybym miał większy rozsiewacz, a 2 razy jeździć po orce to ciężka sprawa w moim wypadku o mieszaniu nie myślę raczej zresztą z big baga i tak nie da rady i chyba tą 8 wezmę może tylko dosypie superfosfat 100 kg na 500kg polifoski . Ja na słomę zawsze saletre dawałem ze 100kg, a tym roku na części pól pod rzepak dałem polidap 100kg pod grubera. Dałbym ten polidap na całość ale na składzie więcej nie mieli..., a szkoda bo bym ładnie zasilił fosforem bo i tak jeździłem z azotem po ściernisku.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2511 Share Farmkeen

Farmkeen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 10:15

Rzepak Mam do Was pytanko. Czy dobrym stanowiskiem pod rzepak będzie działka, na której od x lat, były siane tylko zboża, w tym roku przenżyto ? Ziemia klasy 3b/4a.

#2512 Share koszos1

koszos1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 11:02

Rzepak jakie stosujecie środki po siewie rzepaku?? mi przywieźli już razem z nasionami środke RAPSAN 500SC oraz reactor 480 EC. miał ktoś do czynienia z tymi środkami, czy dobrze działają i są bezpieczne dla roślin?? dodam ze po raz pierwszy sieję rzepak

#2513 Share case-jxu-95

case-jxu-95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 14:14

Rzepak Nasiona rzepaku które kupiliście są zaprawione a jeśli nie czy będziecie je zaprawiać i czym,

#2514 Share Kenu84

Kenu84

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 18:58

Rzepak @Farmkeen

Moim zdaniem działka jak najbardziej ok pod rzepak

Ile nasion rzepaku jest w jednostce?

#2515 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 17 sierpień 2014 - 19:00

Rzepak

też bym się skłaniał ku takiemu rozwiązaniu gdybym miał większy rozsiewacz, a 2 razy jeździć po orce to ciężka sprawa w moim wypadku o mieszaniu nie myślę raczej zresztą z big baga i tak nie da rady i chyba tą 8 wezmę może tylko dosypie superfosfat 100 kg na 500kg polifoski . Ja na słomę zawsze saletre dawałem ze 100kg, a tym roku na części pól pod rzepak dałem polidap 100kg pod grubera. Dałbym ten polidap na całość ale na składzie więcej nie mieli..., a szkoda bo bym ładnie zasilił fosforem bo i tak jeździłem z azotem po ściernisku.

Ile dajesz pod korzeń w czystym składnikt NPK?

#2516 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 17 sierpień 2014 - 20:51

Rzepak ile wyjdzie ;), a tak na poważnie zawsze dawałem Lubofos pod rzepak i do dość skromnie bo jakieś 350kg ale muszę zmienić bo na moje pola się on nie nadaje.dodatkowo tylko rozchwiał zasobność między P, a K którego ze słomy mam dużo. W tym roku głównie nawożę fosforem myślę, że te 90 kg P muszę dać, K wyjdzie gdzieś też w podobnych ilościach, chociaż rzepak potrzebuje 2 razy więcej potasu jak fosforu, teoretycznie przy mojej zasobności w potas i ściętej słomię mógłbym nawet pominąć nawożenie Potasem ale trochę strach coś tam jednak dam.
Książkowo to przy plonie 3,5t i średniej zasobności powinno się dać 60kg P i 140 kg K i jakieś 40 kg N o ile nie była cięta słoma bo jak cięta to trzeba dodatkowo dać z 50kgN przynajmniej u mnie jest taka konieczność. Pamiętajcie, że ze ściętej słomy średnio mamy 30kg N, 12 kg P i 70kg K. Oczywiście składniki te będą dostępne później ale takie iloci już można uwzględnić w nawożeniu.

Edytowany przez grego, 17 sierpień 2014 - 20:54.

#2517 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 18 sierpień 2014 - 08:09

Rzepak jaki w tym roku macie koszt nawozu zastosowanego pod korzeń?
Ja wprowadzając do gleby 36N 80P 120K będę ponosił koszt ok 650zł/ha, jest to ok 80-100zł taniej niż w roku ubiegłym.

#2518 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1909 postów

Napisany 19 sierpień 2014 - 09:12

Rzepak Mam do obsiania 15 ha rzepakiem i sie zastanawiam ile jednostek na to kupić liniówki, gdybym obsiał to 4 jednostkami czyli nieco mniej od normy to by wyszło 50szt na metr. Nie będzie to mało?

#2519 Share losktos

losktos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2421 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, muzyka

Napisany 19 sierpień 2014 - 19:14

Rzepak w tym roku nalezałoby minimalnie zwiększyć normę wysiewu ze względu na to że nie m już zapraw insektycydowych więc mogą wystąpić jakieś straty. 50 szt na metr będzie optymalnie
Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2520 Share Zenonim

Zenonim

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip