Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#2381 Share rafciu

rafciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnik, spec. ds BHP

Napisany 18 lipiec 2014 - 21:21

Rzepak Rzepak sprzedany - miałem Visby na IV-V klasie. Pierwszy raz hybryd, trochę ucierpiał na przymrozkach - ubezpieczyciel oszacował na 12%. A pomimo tego z 6ha zebrałem 28 ton (wszystko odstawiłem, wiec ważone). 11 ton na kontrakt, reszta cena dnia (wczoraj po 1270 netto, dziś już po 1180 netto). Jestem bardzo zadowolony - mój rekord jeśli chodzi o wydajność, co rekompensuje niską cenę. @ Roxer, odpowiadajac na Twoje pytanie - z całej zabawy na czysto zostało mi ok. 4 - 4,5 tys. zł z hektara. Na zbożu na pewno tak nie wyjdę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 07:07
  •  

#2382 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 21:40

Rzepak tyle z ha to lekka przesada - wszysko policzyłeś?

#2383 Share farmerss34

farmerss34

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 22:01

Rzepak

Rzepak sprzedany - miałem Visby na IV-V klasie. Pierwszy raz hybryd, trochę ucierpiał na przymrozkach - ubezpieczyciel oszacował na 12%. A pomimo tego z 6ha zebrałem 28 ton (wszystko odstawiłem, wiec ważone). 11 ton na kontrakt, reszta cena dnia (wczoraj po 1270 netto, dziś już po 1180 netto). Jestem bardzo zadowolony - mój rekord jeśli chodzi o wydajność, co rekompensuje niską cenę. @ Roxer, odpowiadajac na Twoje pytanie - z całej zabawy na czysto zostało mi ok. 4 - 4,5 tys. zł z hektara. Na zbożu na pewno tak nie wyjdę.

nic.. tylko siać rzepak
nie mam rzepaku ale co się orientuje jak u znajomych to koszt na 1ha w granicach 3 tys. zł lub więcej zależy od stanowiska..chyba że miałeś bardzo niskie koszty

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2384 Share Gieru

Gieru

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 22:40

Rzepak 4 tysiące zysku z 1 hektara?
Biznes, szok, niedowierzanie.

Ja sieje zawsze koło 2ha, ziemia klasa 1 i 2. W tym roku już rezygnuje z siewu, przerzucam się na jęczmień ozimy ;)

#2385 Share glicer

glicer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 22:47

Rzepak skąd te zachwyty!?ja mam jeszcze na polu a wiem ze będę do wiosny trzymał i jestem dość spokojny,ale zachwycać się ze sprzedałem?Radze raczej hamulce włączyć z tymi wyliczeniami,buhaha,przejdz na monokulturę i se siej rzepak rok w rok,bedziesz bogaty-rafciu

#2386 Share JD1188

JD1188

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 181 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 23:08

Rzepak Ja żniwa rzepakowe już zakończyłem średni plon wyniósł 4.45 t/ha. Najlepszy plon dała mieszanka Saveo z jakąś resztką innych nasion 5 t/ha, najgorzej znowu sypał ten rzepak który wyglądał najlepiej czyli Kolumb wyglądał, że da przynajmniej 4,5 t a tu niestety 4 tony :P Myślę że jakby nie lekkie gradobicie które przeszło przez połowę areału to średnia była by jeszcze większa ale i tak nie ma na co narzekać w końcu średnia o 0,7t wyższa niż w tamtym roku :)

#2387 Share rafciu

rafciu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:rolnik, spec. ds BHP

Napisany 18 lipiec 2014 - 23:13

Rzepak Koło malkontentów? Prosty rachunek - za 28 ton dostałem 40 tysiecy brutto (kontrakt miałem na 1530 brutto). 4500zł odszkodowanie - porównywalną kwotę dostałbym, gdybym sprzątnął o 12% wiecej na ile wyszacowali szkody. A wiec brutto za hektar 7400zł. Koszt uprawy hektara liczę ok. 3-3,5 tys. - na pewno nie przekroczyłem górnej granicy.
W mojej okolicy, mimo, ze mamy słabe gleby, w tym roku świetnie rzepaki sypią, Wczoraj kosiłem znajomemu monolita, położył się, z chemią też nie szalał, a 3,5 tony sypnął. Ludzie pod elewatorem również chwalili ten rok - i nie opowiadali bajek, bo wiem ile ha mieli posiane i ile przywieźli na skup.
@glicer - pytasz skad ten zachwyt - z prostego powodu - wiem, że ponad 4,5 tony z ha nie zbiorę przez najbliższe lata, taki rok zdarza sie raz na 10 lat na naszej glebie.

#2388 Share glicer

glicer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 18 lipiec 2014 - 23:31

Rzepak hmmmm,może i tak,dla mnie takie plony ta takie minimm ale jestem obiektywny,sam w tym roku pewnie więcej nie wyciągnę z braku wody,wk... mnie to ze chłopy za chwile oddawadz będą pewnie po 1100

#2389 Share szarywilk

szarywilk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Mocne i szybkie maszyny, duze i ciezkie tez :)

Napisany 19 lipiec 2014 - 06:00

Rzepak Ja nie powiem jakie plony miejscami na polu pokazuje kombajn - bo to jest rzecz nie do powtórzenia nie ma co się cieszyć - bo taki rok jeszcze się przez 15 lat mojego doświadczenia nie zdarzył. tym bardziej że na wiosnę - wyglądał bardzo kiepsko. średnia wieloletnia to 3,4-3,6 tony z ha - ziemia 3-4 klasa - a w tym roku najgorsze pole 12 ha było ponad 50 ton - ważone aby sprawdzić kalibracje kombajnu. Ale jak to mówi klasyk - taki mamy klimat (zmienny - raz na 20 lat idealnie pasują warunki pogodowe - mimo silnych przymrozków w trakcie kwitnienia ) i nie sądzę aby te plony były w najbliższej historii do powtórzenia.

#2390 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 08:14

Rzepak No prawie skończyłem koszenie. I też dziwne, na gorszych ziemiach plon ponad 5 t spokojnie, na lepszych 4,5, jedna odmiana Poznaniak.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2391 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 19 lipiec 2014 - 10:20

Rzepak z tymi tonami to sie mozna przeliczyć na zbiorniki ani przyczepy sie nie liczy tylko waga jest wiarygodna nic wiecej
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#2392 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 13:54

Rzepak ale kto już tyle lat pracuje w zawodzie to już mniej więcej wie ile ma na przyczepie.

#2393 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 19 lipiec 2014 - 15:14

Rzepak dużo od roku zależy przyczepa przyczepie nie równa
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#2394 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 18:52

Rzepak Visby sypnął 4,5 tony a Da vinci 4,3 z hektara na klasie III i IV gdyby nie przymrozki, grad i powalone łany na pewno było by dużo więcej

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#2395 Share grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1910 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 20:38

Rzepak noo 6t albo i 7t by pewno było gdyby nie te grad przymrozki... , ja juz żniwa rzepakowe zakończyłem szacunkowy plon 3,5t z ha odmiana monolit III IV połozona równo z ziemią i już go zaczęło przerastać. Jeszcze tylko kilkanaście godzin stania w kolejce

#2396 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 19 lipiec 2014 - 21:31

Rzepak U mnie Wallery dał 3,4t ,pole dostało gradu- 30% uznane,wczoraj wilgotnośc 6,9,dzisiaj 5,2.Cały plon do magazynu i czekam.

Edytowany przez marek1977, 19 lipiec 2014 - 21:32.

#2397 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 19 lipiec 2014 - 21:43

Rzepak Dokładnie 4,6 wyszło, i tam mniej niż w tamtym roku.

#2398 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 00:00

Rzepak ja miałem karłowca z pioniera, sypnął po przymrozkach (część łuszczyn odpadła) i podaniu 150kg azotu 4tony z ha (wilgotnośc 5%), niestety był trochę za gęsty, ale jestem bardzo zadowolony z plonu i bardzo niezadowolony z ceny, poszedł po 1250 netto

#2399 Share panczo1922

panczo1922

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 956 postów
  • Zainteresowania:sport, muzyka, wszystko związane z rolnictwem

Napisany 20 lipiec 2014 - 07:15

Rzepak Wczoraj skosiłem rzepak Monolit... W dużej części polegniety... Wyglądał o wiele lepiej niż sypał. Dzisiaj jadę na skup ale średnio poniżej 4t będzie... Najgorszy wynik od 4 lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2400 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 20 lipiec 2014 - 08:21

Rzepak mam też tego monolita, ale już go nie chce, jakiś taki nierówny i lubi wylegnąć!