witek

Rzepak

Polecane posty

aro1975    324

Coś nie mogę napisać nic pod tym cytowanym. Aro1975 przy jakim nawożeniu taki plon? Mi wyszło z 1.53ha 5.640kg to około 3.7ha. Tylko jakieś 15 arów z tego pola było puste bo rzepak nie zszedł w tym miejscu. Przyczyna nie znana. Odmiany nie pamiętam dokładnie. Wilgotność 7.7 na skupie. Po obtrąceniach poszedł po 1400. (kontraktowany)

Bratu wyszło 3.1t/ha. Oczywiście ważone i szczere :)

 

zważone będzie jutro w Łukowie - naczepa zarazie stoi u mnie na placu - jak nie wierzysz to zapraszam do przemierzenia pól i naczepy.

to co podałem to jest waga szacunkowa - znając pojemność zbiornika (4,6m3) w kombajnie mnożąc przez gęstość (przyjąłem 650) = ilość ton x ilość zbiorników.

pamiętam naszą konwersacje chyba z tamtego roku i wierz mi rzepak jest rośliną która nie lubi skrótów, a wydajność nigdy mi nie spadła poniżej 4,6t/ha.

w RSP Konstantynów średni polon rzepaku wyszedł 1,5t/ha, a oziminy sypią na poziomie 3t/ha - dla mnie ich poziom tak jak i Twój nie jest wyrocznią - powodzenia :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a na slabszych glebach typu 4 5 klasa c ostosujesz by wydalo te 4,6 bo u nas wydal 4100 a chcialbym powoli podciagac plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

zważone będzie jutro w Łukowie - naczepa zarazie stoi u mnie na placu - jak nie wierzysz to zapraszam do przemierzenia pól i naczepy.

to co podałem to jest waga szacunkowa - znając pojemność zbiornika (4,6m3) w kombajnie mnożąc przez gęstość (przyjąłem 650) = ilość ton x ilość zbiorników.

pamiętam naszą konwersacje chyba z tamtego roku i wierz mi rzepak jest rośliną która nie lubi skrótów, a wydajność nigdy mi nie spadła poniżej 4,6t/ha.

w RSP Konstantynów średni polon rzepaku wyszedł 1,5t/ha, a oziminy sypią na poziomie 3t/ha - dla mnie ich poziom tak jak i Twój nie jest wyrocznią - powodzenia :)

 

 

Kolego nie rób sobie jaj. Wydajność na zbiorniki albo na przyczepy to podają chłopaki przy piwie pod sklepem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

4 klasa to w moich rejonach to klasa dominująca, ziemia musi być w dobrej kondycji, na ściernisko kreda, pod pług 350kg/ha polifoski 6, wczesny siew (początek terminu), doglebówka chwasty dwuliścienne, chwasty jednoliścienne, jak trzeba mocznik na jesieni. wiosna kizeryt saletrosan sól potasowa itd (zgodnie z technologia uprawy). chyba kluczem są pszczoły, opadów było nie za dużo w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Kolego nie rób sobie jaj. Wydajność na zbiorniki albo na przyczepy to podają chłopaki przy piwie pod sklepem.

 

założenia jakieś trzeba mieć - gęstość rzepaku waha się w przedziale 600-710, przyjąłem 650 - nie pierwszy rok mam ten kombajn i rzepak więc daruj sobie tych chłopaków spod sklepu  - a nauka i wiedza nie boli

 

 

nie zna odmiany, od 2 lat sieje Fightera z syngenty i się sprawdza, w tamtym roku 5,2t/ha, w tym mniej tak jak pisałem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

będzie kierowca wieczorem, jak skończy kręcić pauzę auto LBI39L2 - chociaż jak się nie nawale jutro to podjadę (odpust we wsi) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukejro   
Gość lukejro

założenia jakieś trzeba mieć - gęstość rzepaku waha się w przedziale 600-710, przyjąłem 650 - nie pierwszy rok mam ten kombajn i rzepak więc daruj sobie tych chłopaków spod sklepu  - a nauka i wiedza nie boli

 

 

 

 

Założenia założeniami, jak sam napisałeś na metrze sześciennym możesz mieć 110 kg różnicy, czyli na twoim zbiorniku +/- 0.5 t... Oczywiście masz taki świetny kombajn, że za każdym razem napełnisz go w 100% nie zostawiając ani jednego decymetra sześciennego wolnej przestrzeni... Nie wspomnę już o wilgotności czy zanieczyszczeniach ;-)  Mam taką sąsiadkę która kiedyś na oko ważyła świnie z dokładnością 0.5 kg... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

zważone będzie jutro w Łukowie - naczepa zarazie stoi u mnie na placu - jak nie wierzysz to zapraszam do przemierzenia pól i naczepy.

to co podałem to jest waga szacunkowa - znając pojemność zbiornika (4,6m3) w kombajnie mnożąc przez gęstość (przyjąłem 650) = ilość ton x ilość zbiorników.

pamiętam naszą konwersacje chyba z tamtego roku i wierz mi rzepak jest rośliną która nie lubi skrótów, a wydajność nigdy mi nie spadła poniżej 4,6t/ha.

w RSP Konstantynów średni polon rzepaku wyszedł 1,5t/ha, a oziminy sypią na poziomie 3t/ha - dla mnie ich poziom tak jak i Twój nie jest wyrocznią - powodzenia :)

 

 

Coś z tym cytowaniem pomieszane jest. Czy tylko ja nie mogę pisać pod cytowanym tekstem??Kolego aro1975 ja w żaden sposób nie podważam tego czy masz taki plon czy nie. W rzepaku dopiero raczkuje i jak dobrze pamiętasz pytałem Ciebie o porady w tamtym roku. Mój plon tegoroczny jest dla mnie jako tako zadowalający. Bratu się nie udał. Z 6 ha 19t. Trochę wymiekło trochę ślimaki zjadły trochę sąsiad wyrandapował na jesieni. I jest jak piszę. I napewno nie twierdzę że nie osiągnełeś takiego plonu. Napisz po zważeniu jak wyszło dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ok :)

tu masz fajny artykuł:

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/zboza-zebrane-czas-nawozic-rzepak,58714.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slonju77    56

Czy jesli opryskam rzepak do 3 dni po siewie na chwasty i oprysk spadnie na nasionko rzepaku nie przykryte ziemią to ono wzejdzie czy nie? Widzę Aro że w tym roku nie siałeś monolita ,sieję rzepak w tym roku pierwszy raz ,byłem przekonany do monolita bo mamy taki sam rodzaj gleby ale może jakas inna odmiana? Jakieś sugestie?

Edytowano przez slonju77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Witam

czy siał ktoś swój rzepak , w ubiegłym roku brany z centrali, w tym roku kolega sprzedał swój do centrali ??? miał ktoś takie doświadczenia

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

Stosowal ktos zaraz po siewie glifosat solo lub z commandem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

4 klasa to w moich rejonach to klasa dominująca, ziemia musi być w dobrej kondycji, na ściernisko kreda, pod pług 350kg/ha polifoski 6, wczesny siew (początek terminu), doglebówka chwasty dwuliścienne, chwasty jednoliścienne, jak trzeba mocznik na jesieni. wiosna kizeryt saletrosan sól potasowa itd (zgodnie z technologia uprawy). chyba kluczem są pszczoły, opadów było nie za dużo w tym roku.

 

Czyli jak dobrze rozumiem to najpierw dajesz kredę na ściernisko mieszasz to, po pewnym czasie polifoska i to orzesz ?? Czy po orce polifoska ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a rzepak visby sialiscie on na slabsze gelby etz jest jak z plonowaniem czy lepiej wziasc z kws hybrirock ponoc koledze 5,200 oddal ten rzepak czy jaki inny polecacie ? bo gleby sa rozne 3 4 i 5 troche sie trafia noi troche  dfzierzawy kawalek to mniej nawozona byla bo teraz dostaje warunki jak trzeba ale wiadomo to jaka odmiane polecacie mieszancowa i nastawione na plon najbardziej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Witam

czy siał ktoś swój rzepak , w ubiegłym roku brany z centrali, w tym roku kolega sprzedał swój do centrali ??? miał ktoś takie doświadczenia

Ja swój siałem ,nasiona dałem zaprawić i do otoczkowania , żadnej różnicy w plonie ,Tylko jaki ty siejesz populacje pewnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Ja swój siałem ,nasiona dałem zaprawić i do otoczkowania , żadnej różnicy w plonie ,Tylko jaki ty siejesz populacje pewnie?

 

Nie liniówkę siałem , jesli można gdzie otoczkowałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

My juz 3 rok posialismy swoj rzepak (nie kupywalismy z centrali itp.) Jedynie co to zaprawilismy go specjalnym preparatem, ktory zostal z 2 lat xD

W zeszlym roku, gdy posialismy swoj rzepak plon mielismy 4,5t/ha (czyli nie jest zle, nieraz bywalo gorzej jak bralismy z centrali). Zobaczymy co w tym roku bedzie, ale na wiosne jelenie stratowaly nam cala uprawe ponad 10ha... Ladnie odrósł i zobaczymy jaki plon bedzie, ale mysle, że w granicach 4, przez te jelenie... Kosic bedziemy go po weekendzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ale masey mowisz o rzepaku populacyjnym bo mieszancami nie mozna siac drugi rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Założenia założeniami, jak sam napisałeś na metrze sześciennym możesz mieć 110 kg różnicy, czyli na twoim zbiorniku +/- 0.5 t... Oczywiście masz taki świetny kombajn, że za każdym razem napełnisz go w 100% nie zostawiając ani jednego decymetra sześciennego wolnej przestrzeni... Nie wspomnę już o wilgotności czy zanieczyszczeniach ;-)  Mam taką sąsiadkę która kiedyś na oko ważyła świnie z dokładnością 0.5 kg... Pozdrawiam

 

miałeś rację średnia plonu odmian Fighter i monolit wyszła 4,3t/ha - ostatni raz przeliczałem dziwnymi metodami - nie ma to odzwierciedlenia w rzeczywistej wadze

 

Czy jesli opryskam rzepak do 3 dni po siewie na chwasty i oprysk spadnie na nasionko rzepaku nie przykryte ziemią to ono wzejdzie czy nie? Widzę Aro że w tym roku nie siałeś monolita ,sieję rzepak w tym roku pierwszy raz ,byłem przekonany do monolita bo mamy taki sam rodzaj gleby ale może jakas inna odmiana? Jakieś sugestie?

 

miałem monolita (nasiona miałem 2 lata temu kupione na zapas), ale już więcej go nie posieję - dam znać jak znajdę jakąś nową odmianę

 

Czyli jak dobrze rozumiem to najpierw dajesz kredę na ściernisko mieszasz to, po pewnym czasie polifoska i to orzesz ?? Czy po orce polifoska ?

 

 

zgadza się kreda na ściernisko, agregat talerzowy lub podorywkowy, polifoska pod orkę siewną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Jeszcze nigdy nie siałem nawozu pod pług chyba że kreda albo mocznik na ściętą słomę ! Ciekawi mnie czy takie rozwiązanie jest lepsze ??? Tylko że jak orka idzie na 25cm to ten nawóz działał by dopiero za rok jak bym go znowu wyorał czyli przy zmianie nawożenia w tym roku musiał bym dać i pod pług i pod agregat żeby roślina nie została bez nawozu a w przyszły roku i w kolejnych już bym pod pług tylko dawał ? Dobrze kombinuje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

ale hybrydy juz nie mozna siac drugi ro kz tego co wiem ?

 Raz posialiśmy hybrydę drugi raz i nie było spadku plonu w porównaniu z innymi odmianami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jeszcze nigdy nie siałem nawozu pod pług chyba że kreda albo mocznik na ściętą słomę ! Ciekawi mnie czy takie rozwiązanie jest lepsze ??? Tylko że jak orka idzie na 25cm to ten nawóz działał by dopiero za rok jak bym go znowu wyorał czyli przy zmianie nawożenia w tym roku musiał bym dać i pod pług i pod agregat żeby roślina nie została bez nawozu a w przyszły roku i w kolejnych już bym pod pług tylko dawał ? Dobrze kombinuje ??

Rzepak jaki długi  korzeń wytwarza przed zimą? spokojnie pobierze te składniki. Zresztą zboża też... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj