witek

Rzepak

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
suzuki21l    5

ja się terz boje że rzepak nie przezimuje, dobrze że śnieg przykrył, chciałbym już wiosne, wiedział bym na czym stoje, a tak całą zime będe myślało rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

To gdzie ty mieszkasz że w jeden dzień spadło 30cm? Od niedzieli w polsce spadło średnio 5cm śniegu.

Chyba że ty mierzysz w zaspie przy płocie.

Wiesz jak sie mierzy opady śniegu?

 

 

30cm to jak byś po polu chodził i wszędzie śnieg by ci do kolan sięgał, a jest tyle że miejscami widać rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas21    3

To gdzie ty mieszkasz że w jeden dzień spadło 30cm? Od niedzieli w polsce spadło średnio 5cm śniegu.

Chyba że ty mierzysz w zaspie przy płocie.

Wiesz jak sie mierzy opady śniegu?

 

 

30cm to jak byś po polu chodził i wszędzie śnieg by ci do kolan sięgał, a jest tyle że miejscami widać rzepak.

tv nie oglądasz?


Trend is your friend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

stary las gmina glucholazy ok 15 km od gor opawskich i u mnie zwsze jest duzo sniegu i dlugo sie trzyma i wszystko jest pozniej o 2 tygodnie nawet od okolic nysy oddalonych 15 km

a dzis w ciagu godziny spadlo ok 10 cm i nadal pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Cześć. Niedaleko jedna z spółek rolniczych dzisiaj wyjechała w pole i bronuje rzepak.... Co Wy na to ? W jakim celu ten zabieg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pestka5465    0

Też bronowaliście ? bo ja nie wiem co zrobic. Ale tak sobie myśle ze jak sie uszkodzi rzepak bronami to wymarzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam. W zeszłym roku tak jeden zrobił, to miał najgorszy rzepak w okolicy. Przecież były już gorsze zimy i przyroda sobie radziła sama. Według mnie to zrobi więcej złego niż dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

ja w tym roku nie mam rzepaku, tyle że nawet gdybym miał to pewnie nie mógł bym na pole wjechać, bo mokro, ostatnio byłem przy pszenicy to okropna skorupa była, tyle że żadka i mała to może nie wypszeje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marek1977    1273

U mnie śnieg topnieje tak więc rzepak będzie miał trochę powietrza,bo jeszcze pare dni i mogło by być słabo :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pOngO88    4

z tego co gdziec tam przeczytalem to pod skorupa sniezna moze przebywac od 6-8tygodni (moge sie mylic) mysle ze zapasu tlenu jest w sam raz. Lepsze to niz by nie bylo sniegu a przyszedl by mroz po -20C i wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Od dłuższego czasu jest ciepło i sporo pada deszczu. Boję się że rzepak zacznie się już pobudzać. Co o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam obok domu pole sąsiada, który siał późno pszenicę. W ciągu 4 dni urósł 1 liść. A więc na pewno rośliny się pobudziły. Ale znów ma przyjść ochłodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silva    19

Z tego co słyszałem gdzieś w radiu to w niektórych rejonach kraju ruszyła wegetacja. U mnie dziś był słoneczny dzień i temperatura dochodziła do 8 stopni. To temperatura gleby na powierzchni napewno więcej.

Edytowano przez silva

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ladaci1025    0

Witam forumowiczów:)posialem jesienia 4ha rzepaku pierwszy raz odmiana califorium 3,7kg/ha. pojechalem dzisiaj na pole i zobaczylem ze ruszyla wegetacja liscie sie unosza do gory a jak sie nie myle to za wczesnie. mam pytanie do was jaki nawoz siejecie jako pierwszy w jakim okresie(miesiacy) ile kg/ha i kiedy sie pryska pierwszy raz na wiosne?? ale dawek nawozu stosujecie? z gory wszystkim bardzo dziekuje:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście rzepaku nie mam, ale nawożenie to z 2 dawki. Wiosną 1 dawka - część w postaci siarczanu amonu(siarka) ok. 200kg, część w postaci saletry amonowej ok. 200kg/ha, w drugiej dawce(ok 2 tygodnie później w postaci saletry amonowej ok. 200-250 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

przede wszystkim na początek siarka w postaci siarczanu jak kolega pisał albo (ja osobiście robię) polifoska S. A tak przy okazji kontraktujecie z ceną już rzepak? U mnie 1700 netto.

Edytowano przez wyrebski1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez paolek
      Witajcie. Zajmuję się badaniem reklam środków ochrony roślin - takich jakie zapewne stosujecie. Czy moglibyście przyjrzeć się ulotce i podzielić refleksjami?
       
      Jakie wywołuje w Was wrażenia? Czy Wam się podoba, czy nie (dlaczego tak, dlaczego nie - a może w ogóle Was drażni)? Czy jest wiarygodna? Co byście ewentualnie w niej zmienili?
       
      Bardzo serdecznie dziękuję za wszystkie opinie. Paweł

    • Przez wojtek8244
      Witam wszystkich forumowiczów, jeżeli jest taki temat to proszę o przeniesienie do właściwego tematu, ale jak narazie nie znalazłem takiego. Do rzeczy, a więc posiadam siewnik Nordsten clg 250 współpracuje z agregatem uprawowo siewnym 2.5m firma Awemak oraz Farmer 8244, chciałbym się dowiedzieć użytkowników tego siewnika ile może ważyć ten siewnik, mój agregat waży 800kg, czy ten Nordsten jest cięższy od poznaniaka 2,7m? mam często problemy z podniesieniem tego zestawu, siewnik jest już wyeksploatowany i muszę go na coś zamienić, myślałem o Agro-Masz 2,5m, pytam dlatego że mam obawy że Agro-Masz będzie w podobnej wadze, a nawet cięższy od Nordstena i Farmerek nie podoła podczas podnoszenia Awemaka i Agro-Maszu, dodam że podnośnik był naprawiany w tym roku (uszczelniacz przepuszczał oraz złej jakości uszczelnienie na głównym tłoczysku) i po naprawie widać dużą różnicę w podnoszeniu, oczywiście na plus. Jak myślicie ile może ten siewnik ważyć? bo Agro-Masz waży wiecej jak 500kg. Prosiłbym też o wypowiedzenie się na temat siewnika Agro-Masz i siewnika Bomet który jest lepiej wykonany. Bomet na plus ma to że waży mniej jak 500kg.
    • Przez CowBoy
      Pytanie jak w temacie. Ja do tej pory stosowałem mieszankę soi z rzepakiem plus dodatki ale zastanawiam się nad przejściem na koncentrat. Jeśli polecacie koncentrat to jakiej firmy ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj