Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzepak

3558 odpowiedzi na ten temat

#1 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 11 sierpień 2006 - 15:41

Rzepak witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
-czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
-jak odmiany ??
-jak opryski nawozy i jakie dawki ??
-jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
-nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rzepak Dzisiaj, 06:47
  •  

#2 Share tomek

tomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 12 sierpień 2006 - 07:25

Rzepak rzepak na tej klasie ziemi Ci urośnie. Co do domian to się nie znam bo rzepak mam 1 rok a siałem californium.
Opłacalność w miarę tylko nakłady duże.Nawozu sypie ok 400 kg/ha tylko nie wiem jaki ale można 600 i 200kg. Proponuje ciąć z pnia taniej wychodzi.A moja cena 976 za zanieczyszczenia 2 % i wilg 7%.

#3 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów
  • Zainteresowania:Kazda porażka jest nawozem sukcesu!

Napisany 12 sierpień 2006 - 07:43

Rzepak ja tez sieje pierwszy raz w tym roku. na hektar daje 300kg soli potasowej, 150 fosforanu amonu i 200kg lubofoski 4 (ma w skladzie 29 siarki) zobacze co z tego bedzie. Nakłady sa wysokie ja sie je na gglebach 3 i 4 klasy u mnie tak dobrych ziemi nie ma.
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)
szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Chroń rzepak! zobacz »

•  

#4 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 sierpień 2006 - 13:38

Rzepak Nakłady może i są duże, ale jest bardziej opłacalny od pszenicy.

#5 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 12 sierpień 2006 - 18:53

Rzepak to na pewno! jeszcze w zeszłym roku mógł z nim konkurowac burak cukrowy ale teraz rzepak bedzie wiódł prym
Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

#6 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 sierpień 2006 - 19:40

Rzepak A sądzisz, że buraki cukrowe są nieopłacalne?

#7 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 12 sierpień 2006 - 19:50

Rzepak co raz mniej, a jesli zjada do 26E za tone to juz moze to zupelnie inaczej wygladac, 4x1000 co prawda odpowiada 40x100, ale wydaje mi sie ze rzepak pochlonie mniej nakladow niz burak

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#8 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 sierpień 2006 - 20:44

Rzepak Owszem na buraki są większe nakłady, ale jak na razie będzie dopłata która refunduje cenę i cena nadal jest ona jak dobrze pamiętam 47 euro.

#9 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 12 sierpień 2006 - 20:53

Rzepak no co ty,
na ten rok jest juz cos kolo 120zl :( chyba ze sie cos przeslyszalem

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#10 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 12 sierpień 2006 - 21:14

Rzepak Może jest 120zł, ale bez refundacji. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share kserkses

kserkses

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 652 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 08:58

Rzepak

-nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??

opłacalność - idź do wróżki , przecież to jakie są ceny teraz jest bez znaczenia bo będziesz go zbierał w przyszłym roku . Ciąć uważam że lepiej z pnia tylko z przystawką choć ludzie tną i bez i sobie chwalą .
<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

#12 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 10:29

Rzepak opłacalnosć buraka spada nawet jak dadza ta doplate do cukro tu nie bedzie tio samo co wcześniej. poza tym opłacalność burakla zależy od nakładów i uzyskanych plonów. moim zdaniem ze w przyszlym roku pierwsze miejsce bedzie miał rzepak

#13 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 10:57

Rzepak A z 2 lata to z rzepakiem bedzie tak samo ja ze zbożami jak ludzie go posieją. U mnie rosło w tym roku 15 ha (moje 11ha)rzepaku a teraz już z tego co słyszałem to już 15 ha bedą ludzie siać. Sam zamierzam koło 20 posiać.
The Truth Is Out There

#14 Share damian9871

damian9871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 11:18

Rzepak cena dobra przez dwa lata ludzie się napalą zasieją i okazja obniżyć bo co z tym większość zrobi i tak sprzeda bez wzgędu na cenę a zakłady będą się śmiać

#15 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 13 sierpień 2006 - 11:21

Rzepak

opłacalność - idź do wróżki , przecież to jakie są ceny teraz jest bez znaczenia bo będziesz go zbierał w przyszłym roku . Ciąć uważam że lepiej z pnia tylko z przystawką choć ludzie tną i bez i sobie chwalą .

tak wiem ze cena ziemnia sie nawet w ciągu roku ale jakies widełki sa ze np od 600 do 800 i tak sie cena tzryma
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#16 Share luk2782

luk2782

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 664 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 13:03

Rzepak moim zdaniem jak wejda biopaliwa to tym bardziej nie bedzie problemu z zagospodarowaniem nadwyżki tym bardziej jak dojdzie do obowiazkowego dodatku bioestrów do paliw w wysokości 5%. a poza tym na zachodzie juz patzra co sie u nas dzieje jak zabezpieczyc sobie surowiec jak nie u nas to na zachód pojdzie i bedzie cena na rzeopak. U mnie na wiosce ja sieje 5 ha i jeszcze dwoch takich moze w sumie10 zasieja ale to tacy co w pole nie daja a mysla ze urośnie. mysle ze z tymi napalencami na uprawe rzepaku bedzie tak jak z kukurydza dwa lata sie przejada i dadzą sobie spokój.

#17 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 13:23

Rzepak my nie sialismy rzepaku przez dlugi czas, chyba z 5-6lat, az do momentu jak sie udalo kupic 11ha ziemi, wtedy juz nie bylo mowy, trza bylo jakis plodozmian zachowac i ruszylismy z rzepakiem :)
ogolnie jest ok, aczkolwiek brakuje nam jeszcze doswiadczenia, ale z roku na rok jest juz ciut lepiej, wiadomo rok rokowi nie rowny, ale patrzac na innych to poln mamy zawsze w czolowce okolicy, tak wiec zle nie jest.
w tym roku planujemy 12ha - tak duzo jeszcze nie mielismy no ale trzeba robic plodozmian wiec co tam raz sie zyje :)

#18 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 13:45

Rzepak Piszesz tak samo jak mówi moja mama. Jak powiedziałem że tyle chcę siać to po co tyle a co będzie jak nie wypali. A ja na to że nie ma co się oglądać ludzie sieją po setki ha i sobie radzą. Kuzyn jezdzi w firmie co koszą usługowo to mówił że na Pomorzu jeszcze sporo rzepaku stoi a zboża to jeszcze więcej.
The Truth Is Out There

#19 Share piootr

piootr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1267 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 13:49

Rzepak Ja nigdy nie siałem i sieje 8 ha zobacze co z tego mi wyjdzie ale nie jest za różowo niedawno gadałem ze znajomym on sieje od 4 lat w tym roku ostatek 6 ton z 2 ha zowiózł i miał ponad 14 wilgotności to koło 800 zł mu wyszedł kosił resztki co mu zostały bo był zielony gdy wcześniej kosił nie równo mu dochodził i takimi pasami kosił

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Grześ

Grześ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 13 sierpień 2006 - 13:53

Rzepak Bo to będzie trzeba tak zrobić jak pisali przed żniwami na PPR o desykacji i sklejaczach. Wniosek jest taki jak rzepak długo kwitnie to bez tego się nie obedzie bo przez to się tylko parametry psuje i oczywiscie mniejsza kasa.
The Truth Is Out There