Skocz do zawartości

Zdjęcie

podniosła i nie opuszcza

51 odpowiedzi na ten temat

#1 Share rolnik1414

rolnik1414

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 12:32

podniosła i nie opuszcza Posiadam renault 103.14 .Po wymianie oleju pojechałem w pole po zaoraniu jakiś 3ha pompa podniosła i nie chce opuścić doradźcie mi co mam zrobić. Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
podniosła i nie opuszcza Dzisiaj, 04:06
  •  

#2 Share ksjan68

ksjan68

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 21:05

podniosła i nie opuszcza znany problem!99% wina rozdzielacza podnosnika!po rozgrzaniu oleju w srodku rozdzielacza zacina sie tłoczek odpowiedzialny za opuszczanie i podnoszenie.duzo moich znajomych ma z tym problem? jaki olej zalałes?czy masz chłodnice oleju hydraulicznego?ja mam ztym tez teraz problem bo jak jest moja renia zimna to opuszcza a jak sie rozgrzeje to pomału opuszcza az wcale!chce teraz załozyc chłodnice oleju a jak nie pomoże to bede szukał innego rozdzielacza!!!pozdr

#3 Share rolnik1414

rolnik1414

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 01 maj 2011 - 19:02

podniosła i nie opuszcza

znany problem!99% wina rozdzielacza podnosnika!po rozgrzaniu oleju w srodku rozdzielacza zacina sie tłoczek odpowiedzialny za opuszczanie i podnoszenie.duzo moich znajomych ma z tym problem? jaki olej zalałes?czy masz chłodnice oleju hydraulicznego?ja mam ztym tez teraz problem bo jak jest moja renia zimna to opuszcza a jak sie rozgrzeje to pomału opuszcza az wcale!chce teraz załozyc chłodnice oleju a jak nie pomoże to bede szukał innego rozdzielacza!!!pozdr

Dzięki za odp ale nie wiem czy to prawda bo z ojcem sami rozkęciliśmy ten rozdzielacz porozkręcaliśmy wszystkie śruby co w nim były i złożyliśmy go z powrotem i działa ale dzięki pzdr

#4 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 17 kwiecień 2013 - 22:40

podniosła i nie opuszcza No u mnie w 103-54 podnośnik manualny to samo czyli podniosła do góry i nie opuściła. Gdzie znajduje się ten rozdzielacz? I jak do niego się dobrać?
C328, U-912 i R 103-54

#5 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 07:19

podniosła i nie opuszcza miałem w 2011 podobny problem nieraz sie zacinał szczególnie podczas orki pługiem obrotowym ustawiałem wtedy dźwignię z 1 cm poniżej max podnoszenia i ruszyłem dźwignią od wyjścia hydraulicznego lekko i zawsze puszczało ale z chłodnica oleju to dobry pomysł bo olej się grzeje szczególnie jak pompa nie pierwszej młodości nie koniecznie oryginalna
ale w ubieglym roku wymieniłem olej na hl 68 i miałem spokój

#6 Share rolnik1414

rolnik1414

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 18 kwiecień 2013 - 20:36

podniosła i nie opuszcza Kolego dzikidaniel rozdzielacz znajduje sie pod kabina ktora trzeba uniesc zeby wyciagnac ja tak mam w swojej103.14 jest to taja prostokatna plyta przykrecana do skrzyni biegow

#7 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 07:00

podniosła i nie opuszcza

Kolego dzikidaniel rozdzielacz znajduje sie pod kabina ktora trzeba uniesc zeby wyciagnac ja tak mam w swojej103.14 jest to taja prostokatna plyta przykrecana do skrzyni biegow

nie do skrzyni tylko do tylnego mostu !!!

#8 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 13:11

podniosła i nie opuszcza Więc kabiny nie trzeba ruszać by wyciągnąć rozdzielacz, jednak powiedzcie mi czy podnośnik powinien opaść po wyciągnięciu rozdzielacza?
C328, U-912 i R 103-54

#9 Share misiek38

misiek38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 18:14

podniosła i nie opuszcza kabinę trzeba podnieść z tyłu na wysokość ok 25-30 cm z przodu zdjąć maskę odkręcić minimum prawe tylne koło jeżeli będziesz wyciągał np turem jeżeli w 100% recznie to 2 koła i ze 4 chłopa a podnośnik ci opadnie jak wyjmiesz lub wciśniesz tłoczysko umieszczone pionowo z tyłu proponuję wyjąć i sprawdzić stan manszeta

#10 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 19 kwiecień 2013 - 21:22

podniosła i nie opuszcza By wyciągnąć rozdzielacz nie trzeba ruszać kabiny - wystarczy zdjąć lewe koło i można go wyciągnąć. By wyciągnąć plecak trzeba kabinę podnieść o 5 cm z tyłu (z przodu kabiny nie trzeba nic ruszać), zdjąć drugie koło, podważyć plecak i z pomocą 8 rąk można wyciągać.

W mojej winne całego zamieszania okazało się zabezpieczenie, a właściwie jego brak, przez co siłownik pchał ile się dało wypychając :popychacz" z łoża. Ten z kolei się zaciął i nie pozwolił ramionom opaść. Przy okazji zrobił trochę spustoszenia.
C328, U-912 i R 103-54

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share janosik32

janosik32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 14:44

podniosła i nie opuszcza Panowie, zerknijcie. Od czego te uszczelnienia? Pisze- zestaw uszczelnień zaworu regulacyjnego. Może to inna nazwa rozdzielacza? Po numerze też dalej dojść nie można.Taki sam problem z 110.54. Podniesie i czasem nie ma ochoty opuścić. Jeszcze nie zaglądane do "plecaka" Dzikidaniel- napisz coś więcej o tym zabezpieczeniu. Gdzie powinno być? Jak wyglądać? http://agronaprawa.p..._product=8136��

Edytowany przez janosik32, 20 kwiecień 2013 - 14:49.

#12 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 15:24

podniosła i nie opuszcza Wg katalogu wychodzi że jest to właśnie zestaw uszczelniaczy rozdzielacza.

Jutro postaram się porobić fotki i pokaże o co konkretnie chodzi.
C328, U-912 i R 103-54

#13 Share janosik32

janosik32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 20 kwiecień 2013 - 16:02

podniosła i nie opuszcza Oglądając rysunki w katalogu, myślę, że chodzi o zabezpieczenie tłoczyska siłownika u góry (przebite kołki). Dedukuję, że tłoczysko przy podniesieniu ręcznie ramion,wędruje do góry a tłok sobie zostaje na dole? Całość zachowuje się nieprzewidywalnie, parę razy podniesie i opuści normalnie, raz znów podniesie i jak w kamieniu. Albo upuścić oleju albo jak ktoś pisał, pomachać wajhami i puszcza. Po rozebraniu okaże się mam nadzieję co tam w środku bruździ. Na razie studiuję możliwe scenariusze.

#14 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Zainteresowania:Maszyny zachodnie, dziewczyny, BMW serie 3, Yamaha

Napisany 21 kwiecień 2013 - 07:20

podniosła i nie opuszcza Panowie mam problem też z podnośnikiem , a mianowicie moja Renia 110.54 wolno podnosi. Trzeba dać jej sporo gazu to wolno podniesie, myślałem że to pompa- założyłem nową i jest to samo :( Pomocy :)
Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

#15 Share maniek0277

maniek0277

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 09:07

podniosła i nie opuszcza Masz moze taka linke po prawej obok recznego,na gorze plecaka +-po srodku jest mała dzwigienka ona z nia sie łaczy, nie wiem jak w ...54 bo ...14 jest , to ponoc słuzy do ustawiania szybkosci podnosnika.

#16 Share Wojtek987

Wojtek987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 967 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 10:08

podniosła i nie opuszcza Kolego ZETOR a ile dałeś za pompę i jaką??? Mi chyba pada od wspomagania bo po nagrzaniu muszę dać gazu aby skręcić i na małym gazie nie rozłącza mi przedniego napędu. Da się kupić jedną sekcje pompy?

#17 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 11:02

podniosła i nie opuszcza Już wiem co jest grane rozmawiałem z serwisantem z Claas Polska i powiedział, że uszczelnienia tłoczyska poleciały. Kilka razy robił to w nowych Claas-ach. Pompa kosztowała mnie 1550zł jakaś niemiecka sklep: parts-online.pl

#18 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 11:41

podniosła i nie opuszcza zetor3011, a opada równie szybko tzn powoli czy normalnie? Masz EHR?
C328, U-912 i R 103-54

#19 Share zetor3011

zetor3011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 20:11

podniosła i nie opuszcza Opada tak raczej normalnie i nie mam EHR mam zwykłego mechanika :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share dzikidaniel

dzikidaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 415 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 20:31

podniosła i nie opuszcza A jak założysz ciężką maszynę na tył jak pług czy agregat i podniesiesz do góry to podnośnik nie opada i podrywa maszyny?
C328, U-912 i R 103-54