Mateusz Macura

Ursus C-330 4x4

Polecane posty

lukano    0

Trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Wierz mi, żałuje się tylko i wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kevin25    185

mógł by tylko założyć opony bieżnikowane fajniej by wyglądał i lepiej spełniał swoja funkcje chodzi mi o przedni napęd


JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

hahaha c 330 i napęd 4x4

jak puścisz go w orke to sie udusi

przy napedzie 2x4 juz ma ciezko silnik jak delikatnie buksuje

jaka to jest głupota do c 330 zakladac przodek

zetor 7045 kosztuje jakies 28 tys

sprzedajesz ciapka i dokladasz 10 tys i masz zetora


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

Davidastra ty to jesteś uparty nigdy prędzej nie miałem do czynienia z traktorem z przednim napędem aż do teraz jak kupiliśmy sobie farmera

bez przodka w polu ma ciężej a jak pyknę przodek to idzie jak głupi, zaraz napiszesz że nie ma co porównywać 80KM do 30KM a właśnie że jest

to nie ma różnicy czy jest 200KM czy 30KM

mówisz że słaby ciapek do przodku

a zobacz sobie traktorki kubota te małe przecież one są po 10-15KM i mają przedni napęd i idą jak szalone także nie gnieć takich pierdołów że się udusi

 

panowie jak macie jakieś namiary na kogoś kto robi taki napęd do c-360 w woj. pomorskim to byłbym wdzięczny

pozdrwiam :)


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrados    1

wg mnie c330 jest ciągnikiem z gantunku "puf puf" czyli 2 cylindry i tylko dlatego wg tutaj piszacych moze sie dusic z przednim napedem. aczkolweik niestesty nie mam doswiadczenia przy ciagnikach i z przednimi napedami ale uwazam ze ciekawy pomysl jest z tym dorobieniem napedu bo bez watpienia sie przyda predzej czy póżniej. no ale wiadomo kasa! ja szykam wlasnie ciagnika o nie duzej mocy lecz wlasnie mocniejszego od c330 z przodkiem i trafilem na 2 dobre oferty ale te ciagniczki mialy juz 3cyl silniki a prawde mowiac niespotkalem zeby 2cylindrowy mial naped oryginalnie chyba ze władek t30a4x4 chociaz sie nie orientuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
markpp    1

są dwucylindrowe i mają przedni napęd w oryginale

no prosze

i ten ma 13 KM to to jest prawie 3 razy słabszy od ciapola

a TU

bez przodka by nie wyjechał (swoją drogą to umiejętności małe tego "traktorzysty")


JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ KUPIĆ SIĘ NIE DAŁ?
JAKA TWOJA CENA - ABYŚ BRATA SPRZEDAŁ?
JAKA TWOJA CENA?... Oportunisto pier******...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprilka1    1

Moja mała uwaga dotycząca przedniego mostu uaza. On praktycznie nie ma skrętu i po montażu do ciągnika robi z niego po prostu matoła, bo żeby nawrócić trzeba kilkakrotnie cofać i ruszać do przodu co ursusem można zrobić za jednym razem.

Zanim kupiliśmy Ursusa mieliśmy 4 Ułazy i jednym oraliśmy w polu i wiem co mówię jeśli chodzi o zawracanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukash0    2

u mnie gościu będzie zakładał d0 330 przodek to wam powiem jak to wszystko wygląda tylko nie wiem kiedy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

markpp jak by sie nie widział te ciagnik sa leciutkie w poruwnaniu z 30 i dlatego tak mielom kołami :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrados    1

o widzisz znaczy nie powiem zebym takiej kuboty na allegro nie spotkal ale mnie nie interesowala hehe za malo kucy:) no ale jak widac mniejsza moc o 2razy a silnik 2 cyl i ma przodek wiec czemu nie mozna do c330 se zamontowac:D jak mocnieszy ciezszy a napewnos sie przyda. chociaz z drugiej strony no trzeba dobrze zsynchronizowac kola przednie z tylnimi co by jajców nie bylo. powodzenia smiałkom życzę gdyz ja nie widze wiekszych przeskód jesli ktos ma kase i pojecie techniczne i troche oleju w glowie a gadanie ze sie to nie sprawdzi to se mozna wsadzic gdzies bo to zalezy z jak ktos to zamontuje. chociaz ja bym nie zakladal osobiscie bo dla mnie by sie nie oplacalo poprostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

taki napęd to jest przydatny ztego co wiem to kolega ma c-330 i w pługu grzebie a jak by mu dołozył przedni naped to by szedł jak buza i zarówno w agregacie i tp w polu i sam mi tak powiedział pozdro :)

 

 

Ja kiedyś jak kupowałem Bizona to spotkałem się z T25 z przednim napędem pewnie dorabianym a ruski ma przecież jeszcze mniej mocy od c330 można by było spróbować założyć ale żeby traktor wytrzymał

to niebył t 25-a tylko t 30a

 

Ale ja kiedyś znalazłem zdjęcia T25 z przednimi napędami i wszystkie były takie same to chyba produkowali ale może w Polsce nie sprzedawali z przednim napędem

t-25a to wychodził fabrycznie 4x4 pod symbolem t 30a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

ten napęd to przydatna rzecz jeśli ktoś nie chce zmieniać traktora

 

sam nie długo może zrobię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

hmm-koszt załozenia przodu do 30 wyniesie tyle co kupno większego ursusa-np 60 sa tansze od 30, jeśli dalej za mały uciąg to kup '80- U385 , 912-wtedy chyba juz bedziesz zadowolony. po co kombinowac z przednim napedem w ciagniku pomocniczym 30KM ??! ciągnik ma o świetnie dobrane przełozenia-na 4. przy wystarcza dobre gumy z tyłu(1400zł komplet:) i zdusisz silnik przy wiekszym obciązeniu. i chyba nie masz pojecia jakie opory stawia dodatkowy most z przodu(a w tym silniku czuje się każdego zgubionego gdzies kucyka) z reszta jak tam podpiąc sie pod skrzynie??? za duzo kombinacji moim zdaniem. w 60 owszem, próbują pasjonaci nad takimi udoskonaleniami, ale tam masz 52 KM a nie 30


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal0    33

ja jestem kombinatorem i lubie takie wyzwania dodać napęd do 30 może przedni tuz i radyjko z sufbuferem żeby fajnie było gnać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

o przednim tuz na kaczaku to i ja myślałem, ale zrezygnowałem :P


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

taki napęd to jest przydatny ztego co wiem to kolega ma c-330 i w pługu grzebie a jak by mu dołozył przedni naped to by szedł jak buza i zarówno w agregacie i tp w polu i sam mi tak powiedział pozdro :rolleyes:

 

 

w 60 to inna bajka-a 30 ma zbyt lekki przód, by widocznie poprawic uciąg.

jeśli komuś sie koniecznie maży wykorzystac w 150% moc ciapka, to niech walnie na tył lacze niskoprofilowe (bodaj 360/70-r28) dociąży pożądnie (kazdy balast mile widziany, ale moim zdaniem optimum ok. 400kg na tyle i ok 50 na przodzie by go nie obróciło w tył, gdy złapie dobrej trakcji ;p) i wyjdzie mu to taniej niż kombinacje z przodkiem. poza tym efekt będzie znnnacznie lepszy. jak ktoś sie będzie upierał to postaram mu sie to w miarę sensownie wyteoretyzowac na papierze, ale póki co-uwierzcie mi na słowo :D


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Skąd ta pewność że t-25 jest żwawszy od ciapka...??? ;):D

 

Jest jeszcze słabszy od C-330... :D:P

 

A t-25 nie miała fabrycznego napędu 4x4, a więc jest to dorabiane...!!!

 

T-25 nie ale model bliźnaiczy T30-80 miał 4x4 i silnik 36km. No co jak co. Rusek ma zwawży silnik. Na obroty to on sie momentalnie wbija tylko cisnąć.


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Tak przy okazji, nasi wschodni sąsiedzi konstrukcje silnika do władka pożyczyli w Wielkiej Brytani

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek232    0

Super sprawa ten przedni napęd nie wiadomo tylko ile to wytrzyma. W c-330 jest bardzo skuteczna blokada do tego jeszcze dodać przedni napęd lepiej by to chyba w polu szło niż niejeden 3p!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

a ile ci zabierze koni ten przód?.Sam bym założył to bym się nie topił na dołkach z siewnikiem lub bronami. Może ktoś ma namiary kto to robi na Mazowszu lub Podlasiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Jak masz 4x4 to jest lepsza przyczepność, i wtedy łatwo zadusić silnik, c-330 ma bez napędu ciężko a dołóz napęd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mirek37   
Gość mirek37

jak się będzie dusił można zredukować i wyjedziesz np.z mokrych łąk lub w innych awaryjnych sytuacjach i nie tracisz czasu żeby szukać drugiego ciągnika na polu,ile czasu i stresu oszczędza się,między innymi do tego służy napęd ,a co ci z tego ze silnik da radę ale siądziesz na jakimś dołku.Może będziesz czekał aż łąki wyschną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj