Mateusz Macura

Ursus C-330 4x4

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Bardzo pomysłowe kolego napęd to dobra i przydatna rzecz nie tylko w rolnictwie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1324    1

No przydatne, zważając że jesteśmy z wisły to się przydaje, bo np. jak trza było gdzieś cofnąć w polu do góry to nie było bata tylko do przodu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1324    1

A co do spraw technicznych, jako że napęd z wałka wom na wałek kardana do dyfra, jest napędzany poprzez łańcuch to zębatki są takie:

Górna przy wałku wom 14 zębów

Dolna przy wałku kardana 13 zębów za zębatkom jest wyłącznik napędu żeby można było używać 540 obrotów np. do zgrabiarki w tedy niestety nie ma przedniego napędu ale można to jakoś przeżyć.

Przy pierwszym race okazało się że obroty są na odwrót :D i trzeba było obrócić kosz w dyfrze po czym jest ok.

Koła to:

Z przodu 16

Z tyłu opony z c360

Napęd zgrywa się prawie idealnie

Niektórzy mówią że ursus c328 c330 są za słabe, to nie prawda bo ten przedni napęd przydaje się nawet bardzo np. w lesie (w górach oczywiści) gdzie wszędzie trzeba było wszędzie jeździć przodem, teraz można cofnąć do góry.

Koszt to około 1000 zł z wspomaganiem

Dyfer 500zł z uaza z automatyczną blokadą

Pompa oleju 150 zł z mercedesa w124

kolumna kierownicza 200zł z mercedesa w124

ta przedłużka wałka wom na której jest zębatka około 200zł

i tam jakieś pierdołki, w sumie wyszło coś trochę ponad 1000zł

Dużo rzeczy było też w domu. Nie wiem skąd się nazbierało 5000 zł gościowi z innego tematu o ursusie c330 4x4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladyslaw1    40

Jak ulepiłeś gówno to się nie dziw , że ci wyszło 1000zł. Napęd na łańcuch, brak napędu gdy włączony jest wom- nawet nie będę komentował. Ja przynajmniej wstydzić się za swój napęd nie muszę. W życiu czegoś takiego nie zrobiłbym, a co dopiero myśleć o oferowaniu tego innym osobom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1324    1

A czy ja to oferuje komuś ?? tylko podaj mi różnice między rozwiązaniem tamtego gościa, tamten gość miał wzięty napęd pewnie z trybu tego który jest do włączenia napędu na wałek wom zależnie z biegami, jak włączy 540 to też nie ma przedniego napędu, a ja mam o tyle gorzej że jak włączę 540 to muszę zejść z traktora i wyłączyć napęd, a napęd na łańcuch masz coś do tego ?? nie musieliśmy wyćinać dziur w skrzyni i uszczelniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladyslaw1    40

Pierdyknie Ci łańcuch na zjeździe z górki to zobaczysz jak szybko będziesz uciekał z ciągnika. Nie wiem czy chodzi Ci o mnie czy o kogoś innego, ale ja mam tak rozwiązany napęd, że działa mi i wom i napęd jednocześnie, nie muszę schodzić z ciągnika ani myśleć, czy przypadkiem łańcuch mi nie odmówi współpracy.. Więc nie muszę przeżywać tego, że z zgrabiarką nie cofnę. Dziurę się wycina w obudowie tylnego mostu. Taka uwaga byś nie szerzył złych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1324    1

Tyle się już najeździło bez przedniego napędu że jakoś beż tego przedniego by się zjechało, nie chodziło mi o cb tylko o innego gościa, traktor już jeździ 3 miesiące i łańcuch się nie urwał, a nam zasadniczo napęd najbardziej się przydaje w lesie gdzie rzadka się używa wałka wom. ale nie będę z tobą dyskutował bo ty masz wszystko za***iste a ja mam gówno niestety nie dorównam ci nigdy :(

 

PS. Aha już wiem jakiego ty masz tego ciapka, może masz to lepsze, ale ja też nie narzeka w lesie się bardzo przydaje nawet pomimo wad jest o nieba lepiej niż kiedyś.

Edytowano przez Marcin1324

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1324    1

Tak z ciekawości spytam jak ty to masz zrobione ?? z napędu dyfra tzn. mechanizmu różnicowego czy jak ?? a i te wszystkie capki 4x4 są twoje ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wladyslaw1    40

Z womu zależnego wyjście przez przystawkę do boku obudowy tylnego mostu. A ciapki nie wszystkie moje, ale na moim pomyśle są zrobione. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WieltonAF    6

Zrobione po najmniejszej lini oporu całkiem prosto i pomysłowo gratulacje , ale jak do lasu to chyba zbyt mały przeswit pod przednim mostem i raczej trzeba uważać w koleinach

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1324    1

czy ja wiem czy tak prosto z tyłu może tak, ale przód cały most przykręcić wspomaganie i te wszystkie pierdołki to dużo czasu zajęło, a prześwit jak dyfrem nie założy to kardan też nie :D A gratulacje to do majego ojca bo to jego pomysł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WieltonAF    6

Pracy napewno sporo kosztowalo z powietrza nic się nie bierze, sporo sam w lesie 328 pracuję i wiem jak to wygląda bo mam wstawiony zaczep rolniczy i dwukólke na taki zaczep , prześwit podony a raczej taki sam , a zrobione mam tak dlatego że wyciagarka na tyle , jak juz bardzo bieda to wypinam dwukólke ciągnik do góry a dwukołówka z patoka na linie jedzie :D srednio 2,5 do 3 m drzewa na niej i powiem szczerze że sam mysle o przodku i otakim wzięciu napedu z womu , Napisz jakie masz średnice kół zębatych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin1324    1

górna 14 zębów ok. 13cm

dolna 13 zębów ok. 12cm ale to nie takie dokładne pomiary bo ciężko było tam dojść.

A ty skąd jesteś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
g2osc    25

Też chcę zrobić w moim 328 przedni napęd do wisły mam blisko to może kiedyś się zgadamy i zobaczę ten napędzik ;) . Super Ci to wyszło :)

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Praktykus    0

Witam. W sprawie że to forum utknęło w miejscu, ma parę zdań na temat 330 4x4.

nie wiem czy napęd jest potrzebny ale trzeba go zrobić.

Zeby napęd był sprawny musi być włączany niezależnie od wom dlatego trzeba rozebrać tylny most i koło od zależnego

wom zrobic lużno na wałku wom. Trzeba zlikwidować wieloklin wkole i dorobić tulejke i zabezpieczenie segerem.

wtedy będzie można włączyć napęd przodu i napęd wom .Jest z tym trche zabiegów ale da się zrobić.

Napęd będzie włączany sprzęgłem w przystawce

Przystawka może być pod spodem lub zboku mostu,trzeba to obejrzeć i zdcydowc,ja wyciołem na dole.

Teraz sprawa mostu przekładni dyfra i opon,jest to potrzebne do obliczenia przełożenia przystawki.

przełożenie tylnego mostu dokoła zależnego wom to 8,44-1 iteraz trzeba doprowadzic przełożenie przodu dotego samego 8,44

to znaczy stosunek średnicy kół tylnych doprzednich to1,20:0,70=1,714

przełożenie mostu jeepa to 3,55 1,714x 3,55=6,08 i8,44: 6,08= 1,388

Przystawka musi redukować obroty o 1,388

O trybikach przystawce następnym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.Przeczytalem caly temat i tylko ostatni wpis cos wniosl wiecej na ten temat.Byly jakies zdjecia ale ich juz nie idzie otworzyc.Jak by ktos mial zdjecia przystawki jak i gdzie jest zamontowana,numery mostu tego landrowera itp.

A kwestia czy jest potrzebny czy nie??Moim zdaniem to przydaje sie przedni naped.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj