Skocz do zawartości

Zdjęcie

john deere 6220 nie chce palić zkluczyka

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share mirwal

mirwal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 09:26

john deere 6220 nie chce palić zkluczyka Posiadam Jd 6220 z 2003 r nie chce mi zapalic z kluczyka po przekreceniu kluczykiem słychac zwieranie przekażników kontolki gasną i nie odpala , a na krutko po zwarciu przewodu cienkiego z grubym na rozruszniku zapala . Sprawdzałem przekaźniki sa dobre ( pozamieniałem przekażniki od świateł są takie same ) sprawdzałem włącznik na skrzyni biegów czy załacza jak jest na luzie jest dobry ( zamieniałem od innego jd na tantym działa ) sprawdzana też stacyjka na innym jest dobra bezbiczniki też w pożądku .Po przekręceniu kluczykiem na rozruch sprawdzałem na małym kabelku przy rozruszniku i nie daje prądu gdzieś nie łączy tylko gdzie czy ktos może pomóc .

Edytowany przez mirwal, 27 marzec 2011 - 09:28.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
john deere 6220 nie chce palić zkluczyka Dzisiaj, 13:59
  •  

#2 Share mikon71

mikon71

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 10:12

john deere 6220 nie chce palić zkluczyka .Po przekręceniu kluczykiem na rozruch sprawdzałem na małym kabelku przy rozruszniku i nie daje prądu gdzieś nie łączy tylko gdzie czy ktos może pomóc .
wymień przewód "mały kabelek" i powinno byc dobrze no chyba prąd sie nierozpuszcza nie??

#3 Share michael01989

michael01989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 11:46

.Po przekręceniu kluczykiem na rozruch sprawdzałem na małym kabelku przy rozruszniku i nie daje prądu gdzieś nie łączy tylko gdzie czy ktos może pomóc .
wymień przewód "mały kabelek" i powinno byc dobrze no chyba prąd sie nierozpuszcza nie??

mozesz miec przerwe na kablu;p sprawdz z drugiej strony tego przewodu czy na wejsciu do niego jest prad i tak az dojdziesz do stacyjki wszystko sprawdz i bedziesz wiedział w kturym mijscu masz przerwe w napieciu

#4 Share mirwal

mirwal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 12:06

john deere 6220 nie chce palić zkluczyka Myślałem że musze tak zrobić lecz chyba trzeba kabinę przechylić bo cieżko jest o dostep do instalacji i ciężko zoriętować się jak te przewody biegną.

#5 Share jankris

jankris

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 637 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 13:37

john deere 6220 nie chce palić zkluczyka Jako to jest wersja?
Zacznij od sprawdzenia czy wszystkie układy są powyłączane,np. czy nie jest załączony wom, biegi , rewers itd.
Czy miałeś jekieś błędy w układzie?
Czy nie zapalały się wcześniej kontrolki od skrzyni, filtra powietrza itd. bo może trzeba powymieniać.

#6 Share mirwal

mirwal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 14:04

Jako to jest wersja?
Zacznij od sprawdzenia czy wszystkie układy są powyłączane,np. czy nie jest załączony wom, biegi , rewers itd.
Czy miałeś jekieś błędy w układzie?
Czy nie zapalały się wcześniej kontrolki od skrzyni, filtra powietrza itd. bo może trzeba powymieniać.

Jest to wersja SE żadne kontrolki się wcześniej nie zapalały .Wcześniej miałem ze dwa lata temu podobny problem ale wystarczyło poryszać klemami na akumulatorze i problem znikł ale teraz własinie zaczołem od klem na akumulatorach.

#7 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 19:32

john deere 6220 nie chce palić zkluczyka Kolego Mirwal znalazłes przyczene awarii w swoim jelonku?u mnie dzisiaj w 6320 stało sie podobnie.Nie zapala z kluczyka tylko na krótko przy rozruszniku.Co prawda u mnie kontrolki nie przygasają po przekreceniu kluczyka na rozruch ale zaczyna ich sie wieciej palic.Co ciekawe swiatła stopu przygasają jak sie da kluczyk na rozruch,pozostałe swiatła sa ok.Słychac przekazniki,bezpieczniki tez ok. i równiez nie ma prądu na tym małym kabelku przy rozruszniku jak sie przekreci na start.Chyba mamy ten sam problem :(

#8 Share kaziek

kaziek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:08

Kolego Mirwal znalazłes przyczene awarii w swoim jelonku?u mnie dzisiaj w 6320 stało sie podobnie.Nie zapala z kluczyka tylko na krótko przy rozruszniku.Co prawda u mnie kontrolki nie przygasają po przekreceniu kluczyka na rozruch ale zaczyna ich sie wieciej palic.Co ciekawe swiatła stopu przygasają jak sie da kluczyk na rozruch,pozostałe swiatła sa ok.Słychac przekazniki,bezpieczniki tez ok. i równiez nie ma prądu na tym małym kabelku przy rozruszniku jak sie przekreci na start.Chyba mamy ten sam problem :(

kolego te ciagniki jelonki to nic nie warte sa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 07 kwiecień 2011 - 20:23

john deere 6220 nie chce palić zkluczyka Powiedział co wiedział :)

#10 Share mirwal

mirwal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:54

Kolego Mirwal znalazłes przyczene awarii w swoim jelonku?u mnie dzisiaj w 6320 stało sie podobnie.Nie zapala z kluczyka tylko na krótko przy rozruszniku.Co prawda u mnie kontrolki nie przygasają po przekreceniu kluczyka na rozruch ale zaczyna ich sie wieciej palic.Co ciekawe swiatła stopu przygasają jak sie da kluczyk na rozruch,pozostałe swiatła sa ok.Słychac przekazniki,bezpieczniki tez ok. i równiez nie ma prądu na tym małym kabelku przy rozruszniku jak sie przekreci na start.Chyba mamy ten sam problem :(

Jeszcze nie szukałem przyczyny z powodu braku czasu muszę się obrobić dopiero się wezmę za niego teraz czas goni Zrobiłem jedynie obejście to znaczy puściłem dwa kabelki z rozrusznika do kabiny i podłączyłem pod starter taki jak w c-360 i po przekręceniu kluczykiem w pierwsze położenie naciskam zamontowany starter i tak narazie odpalam.
Ale po zakończonych pracach trzeba się będzie z tym jakos uporac jak znajdziesz jakieś rozwjązania daj znać.

#11 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 13 kwiecień 2011 - 22:11

john deere 6220 nie chce palić zkluczyka Sprawdź czy kostka co jest nad silnikiem nie przetarł się kabel u mnie tak było że przetarł się kabel i spaliła się kostka
2 możliwość to przekaźnik co znajduje się przy silniku z prawej strony pod alternatorem

#12 Share Mario81

Mario81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 20:59

john deere 6220 nie chce palić zkluczyka Faktycznie tak jak kolega twierdzi kostka była walnieta i napiecie było tylko z jednej strony na kablu(czerwny przewód).Był tez przetarty jeden przewód(biały) i dotykał do masy i to moze było powodem ze cos tam sie w kostce wypaliło.Dzieki za porade.

#13 Share mirwal

mirwal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 maj 2011 - 19:48

Sprawdź czy kostka co jest nad silnikiem nie przetarł się kabel u mnie tak było że przetarł się kabel i spaliła się kostka
2 możliwość to przekaźnik co znajduje się przy silniku z prawej strony pod alternatorem

Duży 1 miał rację był walniety przekaźnik rozrusznika były też troche poprzecierane kable nad silnikiem ale kostka była ok
co do przekaźnika to jest on nie rozbieralny bo jest nitowany ale skoro był popsuty a był sprawdzany na innym ciągniku i wszystko wskazywało że jest uszkodzony to zdecydowaliśmy sie na
roznitowanie i sprawdzenie co się stało w środku
Okazało się że jest przewód rozlutowany a więc nastąpiło lutowanie a później skręcenie go na śrubki no i montaż i jest dobrze .
Cieki za rade formowiczom ,zachęcam do opisywania swoich przypadków oraz o sposobach ich usuwania w mojm przypadku była to prawie błachostka ale
strach pomyśleć ile by krzyknoł serwisant także zachęcam jeszcze raz do pomagania sobie na forum a tym co pomogli to serdeczne dzieki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#14 Share Duzy1

Duzy1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 498 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, nowe technologie

Napisany 05 maj 2011 - 20:09

john deere 6220 nie chce palić zkluczyka Ile wziął by serwis to nie wiem tylko wiem że ten przekaźnik kosztuje coś ok 150 zł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share mirwal

mirwal

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 maj 2011 - 20:22

Ile wziął by serwis to nie wiem tylko wiem że ten przekaźnik kosztuje coś ok 150 zł

Na jednym z forum ktoś napisał że nie podnosi mu podnosnik w ciagniku jd 6220 i ze był u niego serwisant i skasował 600 zł i nic nie naprawił tylko stwierdził że komputer jest do naprawy
a koszt to 10 tys.i koleś jest w kropce także nasze rady są na wagę złota.