Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sulky DPX

11 odpowiedzi na ten temat

#1 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 23 sierpień 2007 - 07:18

Sulky DPX Witam!
wczoraj dostałem taki rozsiewacz - Sulky DPX, nie wiem dokladnie jaki - postaram sie to dzis ustalic - na pewno bedzie 1500 jesli nie 1800kg plus nadstawki,
z racji tego ze siewnik ma 10lat i jest lekko skorodowany musze mu poprawic rame i odnowic.
Co polecacie na poprawki w ramie? jakies kawalki blachy grubej czy probowac kupic gotowe profile zblizone do tych co sa?
Jak podejsc do tematu konserwacji i malowania?
co na podklad? czym malowac? jakis chlorokauczuk czy moze sa inne lepsze farby?

Macie moze jakas instrukcje badz chociaz sama tabele wysiewu do takiego rozsiewacza?

Pozdrawiam
YacentY

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sulky DPX Dzisiaj, 09:59
  •  

#2 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 22:19

Sulky DPX Ramę to najlepiej wzmacniac grubą blachą (zależy też w których miejscach- jeśli potrzebne są jakieś wzmocnienia nietypowych miejsc to najlepiej użyć odpowiednich profili [najlepiej zimnogiętych]).
Co do powierzchni lakierniczej ja zastosowałbym 1-2 warstwy podkładówki i 2 warstwy chlorokauczuku.

#3 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 22:28

Sulky DPX Też mam taki rozsiewacz. Instrukcję też mam, a tabele wysiewów to książka o grubości około 100 stron...
Ten roziewacz ma oryginalnie 1800 kg ładowności, a nadstawkami można zmieniać objętość. Jeżeli ma dwie to zmieścisz 1500 kg

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 24 sierpień 2007 - 06:10

Sulky DPX dokładny model tego roziewacza to DPX 1805 - nadstawke miał dorabiana - zdjęlismty ja i tak bo nasz zetor pewnie by go juz pelnego nie podniosl - nadstawka miala ok 30cm,
zaczynamy go rozbierac - moze w koncu dzis uda mi sie zrobic kilka fotek - popekane jest kilka miejsc pomiedzy zbiornikiem i rama oraz sama rama na styku z uszami od zawieszenia :P

Też mam taki rozsiewacz. Instrukcję też mam, a tabele wysiewów to książka o grubości około 100 stron...
Ten roziewacz ma oryginalnie 1800 kg ładowności, a nadstawkami można zmieniać objętość. Jeżeli ma dwie to zmieścisz 1500 kg

masz dokladnie taki rozsiewacz?
podstawowe pytanie które mi sie dzis nasuneło - na lopatkach ma napisane 18-24 18-28, czy to znaczy ze da rade rzucic na 28m? jak to musze ustawic? byłoby idealnie tak posiac rzepak - zrobie ścieżki na 14m opryskiwacz da rade zrobic 14 a tu bede mial co druga ścieżkę i bedzie 28m - tylko czy saletra tak daleko poleci?

pozdrawiam
YacentY

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#5 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 09 wrzesień 2007 - 07:43

Sulky DPX chyba bedziesz musiał jechac dokładnie pomiędzy ścieżkami, albo zaczynać mniejsza szerokością?

#6 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9688 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 08:25

Sulky DPX czemu? poznaniaka mam 2.7 - naciagnalem lejki i wyszlo 2.8 razy 5 i masz 14m:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 09 wrzesień 2007 - 10:18

Sulky DPX

masz dokladnie taki rozsiewacz?
podstawowe pytanie które mi sie dzis nasuneło - na lopatkach ma napisane 18-24 18-28, czy to znaczy ze da rade rzucic na 28m? jak to musze ustawic? byłoby idealnie tak posiac rzepak - zrobie ścieżki na 14m opryskiwacz da rade zrobic 14 a tu bede mial co druga ścieżkę i bedzie 28m - tylko czy saletra tak daleko poleci?

pozdrawiam
YacentY

Mam jego nowszy model, a dokładnie dpx prima. 28 to raczej ryzykowne posunięcie bo możesz mieć później "faliste" pole, chyba że masz zestaw do ustawiania równomierności wysiewu, wtedy można by sie pobawić i zobaczył byś co z tego wyjdzie. Na 18 metrów było by idealnie. Próbowałem nim rozsiewać groczycę na 18 metrów i niezaciekawie to wyszło, po prostu niedorzucało, ale za to na 15 metrów wyszło bardzo dobrze. Mój ma makszymalną szerokość 24 metry, ale jeszcze nie próbowałem tak rozsiewać. Na zdjęciach twojego rozsiewacza widać, że jest ustawiany chyba identycznie jak mój, czyli z boku szerokośc wysiewu a z tyłu ilość wysiewu.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#8 Share stasiekrolnik

stasiekrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 19:40

Sulky DPX ja kupiłem siewnik SULKY no i też musze go rozbebrać całego...na przekładni są duże luzy i wałek rozwalony...pomalować pospawać i ma siać

#9 Share frix

frix

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 20:21

Sulky DPX Chciałbym odnowić temat :)) Ponieważ zakupiłem właśnie podobny rozsiewacz jak ma Yacenty :)) z tym ze mój to model 1803 I chciałbym się dowiedzieć kulku rzeczy. A mianowicie.... Jak by ktoś posiadał jakąś tabele wysiewu czy coś takiego było by o wiele łatwiej go ustawic :) I pytanie jak wyjąć wałek od strony rozsiewacza? Czy tam może trzeba wybić taki bolec?

#10 Share drejsyk

drejsyk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 23 marzec 2010 - 23:51

Sulky DPX Żeby wyjąc wałek sulky należy wybic ten bolec,ten bolec służy za frez.
Niedawno kupiłem sulky DPX 28,z granicznym wysiewem,szczerze mówiąc mam wszystkie tabele wysiewu,ale nie interesuje mnie to,z tego względu że mam do zasiania np 96 ha po 300 kg saletry na ha,i nie widzę tabeli która jest dokładna, muszę zrobic próbę kręconą,chodz i tak będzie mała różnica + -.
Ale jak będę mógł służyc pomocą to chętnie.

#11 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 27 marzec 2012 - 17:09

Sulky DPX Mam rozsiewacz Sulky DPX Prima 1800

Czy ktoś próbował nim rozsiewać łubin ?

Jeśli tak to na jaką szerokość jest ustawiony i jakie otwarcie zasuwy ?

Z góry dzięki za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#12 Share aRTUraRTUr

aRTUraRTUr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 21 styczeń 2014 - 13:14

Sulky DPX Przecież sulky udostepnia za darmo na swojej stronie wszystkie tabele katalogi i instrukcje. To naprawde dobre rozsiewacze

Dodaj odpowiedź