Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja jajek

94 odpowiedzi na ten temat

#81 Share pastorek

pastorek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 24 marzec 2013 - 21:51

Produkcja jajek kurde… tak patrze co tu piszecie… sam chce zabrac sie za kury nioski…

u mnie w szczecinie (sam mieszkam pod) ceny takich typowo wiejskich jaj na straganach i rynkach bujaja sie od 80 groszy az to 1.5zl pani na rynku daje jajka za 1,5zl i ludzie sie przescigaja… i miedzy innymi to mnie skolonilo do hodowli.... wiem ze 1.5 brzmi niec kosmicznie ale sam pojechalem z czystej ciekawosci obejrzec to zjawisko i potwierdzam ze jest sobie taka staruszka. nie mniej jednak wiejskie jajko u w szczecinie na rynku to okolo 1zl. plus minus jakies grosze.

moim zdaniem najlepiej chyba samemu handlowac wykupic jakies stanowisko i przyzwyczaic mase ludzi z miasta ze jest sie akurat w taki i taki dzien z jajkiami… moze na poczatku bedzie kiepsko ale ludzie szybko sie przyzwyczaja i bedzie odbior :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja jajek Dzisiaj, 07:15
  •  

#82 Share robert123farmer

robert123farmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 968 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, sport

Napisany 24 marzec 2013 - 22:04

Produkcja jajek cena 0,60 gr za sztuke. Rozchodzą się migiem. tak panowie trzeba zwiększać jeśli ma się zbyt bo czy sprzedaje sie 30 dziennie to i bez problemu sprzeda się np 60. ja rok rocznie zwiększam a to i tak ciągle za mało :P żeby jeszcze miejsca więcej było w kurniku.... :wacko:

#83 Share dawid5508

dawid5508

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, numizmatyka

Napisany 25 marzec 2013 - 16:44

Produkcja jajek Ja na przykład teraz w okresie przed swiątecznym ma zamówienia na jajka bo kury nie nadąrzają nosić. Jajka sprzedaje właśnie po 60 gr jak narazie.
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną Strzałkę, z prawej strony postu.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#84 Share direx

direx

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 październik 2013 - 18:02

Produkcja jajek Witam. Mam obore o wymiarach 6x10 oraz stodołe 12x10 i myślałem o hodowli kur, Ile mogę na tym metrażu trzymać kur, Mam też 4 hektary ziemi kl III i IV. Ile by mnie kosztowało przerobienie tej stodoły i obory na kurnik? Mógłby ktoś z was odpowiedzieć?

#85 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 11 październik 2013 - 21:22

Produkcja jajek Witam chcę rozpocząć hodowlę kur niosek . Na początek 500 sztuk . mam pytanie czy to juz uwazane jest jako ferma taka ilość? jak najlepiej zacząć żeby wszystko było w porządku np chodzi mi o weterynarię , o znakowanie jajek jak to jest z tym numerem kto go daje jakie są warunki otrzymania numeru i w ogóle :) ? proszę o pomoc i czekam na odpowiedź . Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc :)

#86 Share Suflidowo

Suflidowo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:GPR Suflidowo ,pakowanie jaj, sprzedaż jaj, produkcja jaj, hodowla drobiu, jaja klatkowe, jaja z wolnego wybiegu, jaja ściółkowe, jaja z chowu ekologicznego,

Napisany 07 luty 2014 - 12:52

Produkcja jajek W biedronce są d*pne jajka, otworzcie je i zobaczcie. A co sądzicie o farmio ? Wiecie o tym, że oni skupują z innych ferm jajka i wcale te kury nie sa karione paszą GMO. A poza tym GMO nie ma wpływu na jakość bo nie jest wykrywalne w jajku. Były robione skomplikowane badania. Także te jaja się niczym nie różnią oprócz ceny. Zwykły marketing.

#87 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , uprawa ziemi , hodowla , przyroda , biologia , praca na wsi , muzyka , motoryzacja w rolnictwie :)

Napisany 23 luty 2014 - 10:35

Produkcja jajek Witam :) mam pytanko . Co moze byc przyczyną jezeli trafil mi sie przypadek ze jajko po rozbiciu w srodku bylo czerwone , tak jakby byla krew w srodku? prosze o pomoc i o odpowiedz :) pozdrawiam i z gory dzieki :)

#88 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 24 luty 2014 - 20:10

Produkcja jajek Nieraz kurki tak maja szczególnie młode jak znosza "pierwsze" jajka. A le jak stara to nie podpowiem.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#89 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 02 marzec 2014 - 12:55

Produkcja jajek jest to krew z jajowodu. jakiś mikro uraz i naczynko krwionośne pęka.

#90 Share barti212121

barti212121

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 23:43

Produkcja jajek

jest to krew z jajowodu. jakiś mikro uraz i naczynko krwionośne pęka.

Dzieki wam :) a to jest cos powaznego czy nie nalezy sie tym przejmowac ?

#91 Share jankes84

jankes84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 09 marzec 2014 - 20:52

Produkcja jajek Nie bierz do bani po nastepnych jajkach sie unormuje. Jak bedzie tak dalej to pisz moze ktos z forum cos doradzi.Pozdro

#92 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 09 marzec 2014 - 22:12

Produkcja jajek

Witam :) mam pytanko . Co moze byc przyczyną jezeli trafil mi sie przypadek ze jajko po rozbiciu w srodku bylo czerwone , tak jakby byla krew w srodku? prosze o pomoc i o odpowiedz :) pozdrawiam i z gory dzieki :)

plamki krwi w jajkach moga byc uwarunkowane genetycznie,moga pojawic sie na skutek stresow,zaburzen owulacji,od zepsutej zaplesnialej karmy..a apropo kurek na m2 to powinno sie trzymac nie wiecej jak 6 szt...a dobre witaminki do paszy to np..Dolfos....
warto tez kurki 2x w roku odrobaczyc:D

Edytowany przez ppwolf38, 09 marzec 2014 - 22:14.

"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

#93 Share gwozd

gwozd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1786 postów
  • Zainteresowania:kynologia, botanika itp

Napisany 09 marzec 2014 - 23:55

Produkcja jajek czym można odrobaczyć kury niosące jaja?Jest coś może skutecznego bez okresu karencji?

#94 Share ppwolf38

ppwolf38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 10 marzec 2014 - 06:04

Produkcja jajek Bez okresu karencji to tylko ziola odrobaczajace sa gotowe mieszanki takich ziol np; do kupienia na gieldzie drobiu,mozna tez podawac czosnek w wodzie do picia drobno pokrojony,ale widomo ze nie bardzo to podziala jak kury juz maja pasozyty....to bardziej tak zapobiegawczo...
A przeciez mozna kury odrobaczac w okresie jak maja przerwe w niesnosci np w czasie pierzenia.
"To czy człowiek jest inteligentny poznaje się po jego odpowiedziach. To czy jest mądry, po pytaniach. Naguib Mahfouz "

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#95 Share Grandzik

Grandzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 504 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo