Skocz do zawartości

Zdjęcie

Produkcja jajek

94 odpowiedzi na ten temat

#41 Share 1994szymon

1994szymon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów
  • Zainteresowania:to co każdego na AF: rolnictwo, motoryzacja i komp:)

Napisany 10 luty 2012 - 15:24

Produkcja jajek My jajka przechowujemy w piwnicy (ale nie koło kotłowni). Jest tam chłodno i nie za sucho, bo jak będzie za suche powietrze to jajka też wysychają. Jak jajko ma 2-3tyg. to sami jemy (albo dajemy świnkom), bo jak mamy klientów co raz na miesiąc biorą to jak wezmą jajka sprzed 2tyg, a zjedzą je po kolejnych 4 to może być już niesmaczne (chociaż nie powinno jak będzie w odpowiednim miejscu przechowywane). Taki większy zapas to mamy tylko po świtach wielkanocnych (po bożonarodzeniowych nie ma tak dużego przestoju). My zazwyczaj sprzedajemy jajka sprzed 2-3dni, choć zdażało się że nawet jajka z tego samego dnia (dwugodzinne :lol:). My się nastawiamy głównie na jakość, bo jak jednemu zasmakuje to poleci innemu.

Edytowany przez 1994szymon, 10 luty 2012 - 21:50.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Produkcja jajek Dzisiaj, 07:09
  •  

#42 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Weterynaria

Napisany 10 luty 2012 - 15:42

Produkcja jajek Masz jakieś inspekcje kontrole powiedz coś o tym jakieś warunki higieniczne itp.
A jaki duży kurnik masz? Możesz zdjęcie wstawić? Jakie karmniki masz i piodła. Opowiedz o wszystkim
Pasze swoją robisz czy kupujesz? ile ci zjedzą paszy tyle kur ile mi pisałeś tygodniowo.

#43 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 10 luty 2012 - 18:40

Produkcja jajek ile masz jajek dziennie i ile tygodniowo i gdzie to wszystko sprzedajesz?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share waldek6530

waldek6530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 luty 2012 - 19:33

Produkcja jajek 1994szymon - coś tu ściemniasz - parę postów wcześniej piszesz, że odbierają od ciebie jaka dwa sklepy i restauracja tak po 500-600 szt. tygodniowo każdy to zakładam, że po 500 szt. tygodniowo każdy razem daje to tygodniowo 1500 szt. No i jeszcze piszesz, że pół wsi kupuje jajka to niech te pół wsi kupi jeszcze następne 500 szt. razem mamy 2000 szt. tygodniowo. Tydzień ma 7 dni a ty masz około 300 kur - wynika z tego, że wszystkie ci się prawie codziennie niosą. To nie jest możliwe zwłaszcza teraz zimą. Forum jest po to aby się wzajemnie pouczać, doradzać a nie przechwalać. Pozdrawiam.

dentka17 - ja np. paszę kupuje tzn. kupuje paszę pełnoporcjową po 32 zł za worek 25 kg, do tego dodaje pszenicę, śrutę kukurydzianą i śrutę owsianą. Paszy pełnoporcjowej dostają ok. 60% reszta zboża. W okresie letnio-jesiennym dostawały pociętą koniczynę perska, w tym roku będą dostawały lucernę. Zjadają mi ok. 20 kg dziennie i jest ich 220. Obecnie niosą mi około 120-140 jaj. Tak że dziennie zjadają za około 25 złotych a np. teraz mam średnio 9 mendli dziennie co daje 81 zł. minus te 25 to zostaje mi 56 zł razy 30 dni to daje 1680 zł miesięcznie - i niech tak na razie będzie wiosna powinno być lepiej z uwagi na to, ze zaczną więcej nieść a i jajka widzę że zdrożeją do 10 zł. mendel. Pozdrawiam.

#45 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 10 luty 2012 - 20:11

Produkcja jajek Tylko 32zł za worek? :blink: :blink: co tak mało ja daje chyba 39albo 40zł w poniedziałek dokladniej powiem bo przyjedzie z paszą. A co ty za pasze kupujesz? Ja biore z Nutreny. Ja do tego daje uparowane ziemniki z ześrutowaną paszą dla gołębi taka 10-cio składnikowa tam jest: łubin gorczyca pszenica kukurydza itd. worek kosztuje 40zł 25kg i w sezonie dostają trawe. ja mam 30 kur i dzisiaj miałem 25 jajek i w zimie dostają siano. a w lecie mam nawet 27-28 jaj raz miałem 30jaj. Ile czasu obsługujesz kury i zbierasz jajka? jaki duży masz kurnik? jakie masz poidła karmniki? Tylko że dolicz do tego wode prąd i to czym kosisz koniczyne + pszenice kuku i owies podlicz to wszystko i napisz jeszcze raz. Mendel to jest 30 jajek?
Gdzie sprzedajesz tyle jajek i po jakiej cenie?
:)

#46 Share BartekM

BartekM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 602 postów

Napisany 10 luty 2012 - 20:22

Produkcja jajek A do sklepów i restauracji nie wymagają zadnych badań??

#47 Share waldek6530

waldek6530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 luty 2012 - 20:56

Produkcja jajek Dentka17 ja juz policzyłem zboża to dziennie zjadają 25 zeta. Wody wypijają ok. 30litrówno może50 to są żadne pieniądze. Ja kupuje paszę"Aminovit" uważam, ze jst bardzo dobra producent jej jest kolo Płocka. Poidła mam 10 litrowe odwracane takie po 18 złotych sztuka u weterynarza, kramiki 18 kg tez takie zwykle widać je na allegro u wet, po 48 złotych. Kurnik mam 7,8 m x 5 m i jest ich tam 220 i nie widzę aby miały za ciasno. W kurniku są grzędy siedzą sobie luźniutko. Nie jest on ogrzewany i z pojedynczego pustaka suporex nie ocieplany i przy 25 stopniowym mrozie miały ok. +20 uchylałem okienko no i w ścianie wentylator, który załącza się co 2,5 godziny na 15 minut wyciąga amoniak. To tyle.

#48 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 10 luty 2012 - 21:39

Produkcja jajek Mógłbyś odpowiedzieć na wszystkie moje pytania?
Mianowicie:
Ile czasu obsługujesz kury i zbierasz jajka?
Mendel to jest 30 jajek?
Jeśli sprzedajesz do sklepów to są wymagane badania czy tylko sie idzie i sie pyta czy chca kupić jajka i sie sprzedaje i koniec?
Po jakiej cenie sprzedajesz i gdzie sprzedajesz?

#49 Share 1994szymon

1994szymon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 10 luty 2012 - 21:42

Produkcja jajek @BartekM Sklepy są na wsi. To są małe sklepy, a właścicieli to ojciec zna od parunastu lat. Chwalą sobie nasze jajka, bo na tak małe sklepy jajka ida bardzo szybko (nie to co fermowe). Restauracja zaś stawia na wysokiej jakości produkty. Nie oczekują od nas żadnych badań itp.

@Dentka17 Jeżeli chodzi o higiene to ja co 3-4 lata budynki są bielone (wapnowane). To dobrze desyfekuje budynki. Zaś co tydzień po wyrzuconym oborniku posypujemy całą posadzke specjalnym proszkiem do desynfekcji. Budynki to chlewnia (22mx12m), ale 1/4 jest wyłączona do kur. Jest jeszcze przyklejona obora (ok. 14mx8m). Sporo miejsca kurki mają. Poidła: 4 http://allegro.pl/po...2104747508.html (fajna sprawa) i zwykłe miski do psów. Karmniki: z 10szt http://allegro.pl/ka...2104747383.html i koryka do jedzenia parowanych warzyw, ale je to ojciec sam zbija z desek. Zjęcia moge porobić, ale dopiero jutro, wstaiwie może w niedziele.

Edytowany przez 1994szymon, 10 luty 2012 - 21:45.

#50 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 10 luty 2012 - 21:53

Produkcja jajek Opowiedz o wszystkim
Pasze swoją robisz czy kupujesz? ile ci zjedzą paszy tyle kur ile mi pisałeś tygodniowo.
To sprzedajesz do sklepów i restauracji tak?
Ja biele ze dwa razy do roku.
A jak załatwiłeś sobie ze jajka sprzedajesz do restauracji?
Wcześniej badaleś jajka czy coś zeby ludzie sie nie czepiali ci co kupuja w sklepach? nie trzeba nic badać?
Tylko odpowiedz na wszystkie pytania!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share waldek6530

waldek6530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 luty 2012 - 21:54

Produkcja jajek dentka17 obsługa zajmuje mi dziennie ok. 1 godz. razem ze zbieraniem jaj
Mendel to 15 a nie 30 .

#52 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 10 luty 2012 - 22:03

Produkcja jajek Po jakiej cenie sprzedajesz i gdzie sprzedajesz? ile tygodniowo? ty zawozisz czy sami przyjeźdzają?
Jeśli sprzedajesz do sklepów to są wymagane badania czy tylko sie idzie i sie pyta czy chca kupić jajka i sie sprzedaje i koniec?

#53 Share 1994szymon

1994szymon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 134 postów

Napisany 10 luty 2012 - 22:17

Produkcja jajek @dentka17
Ty się mnie pytasz czy waldka?
Ja: Post nr #39 (2 str). Do restauracji my zawozimy (daleko nie jest), a sklepy same przyjeżdżają (codziennie po towar jadą koło mnie). My sami zaproponowaliśmy sprzedaż jajek do sklepów i restauracji. W tej chwili nie szukamy nowych odbiorców, bo nie nadążamy z produkcją.

#54 Share dentka17

dentka17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 818 postów
    Weterynaria

Napisany 10 luty 2012 - 22:23

Produkcja jajek Nie nie a sie teraz wladka pytam bo sie dołączył do rozmowy :)
A ile sklepy biorą?
A restauracje duze jakieś? Jak to wyglądało jak sie pytaliście ze sprzedaża? stękają coś z ceną?
Opowiedz o tych restauracjach. Jak wcześniej brali jajka z ferm to jak przehcodzili na twoje jajka to jak było z chęcią przechodzili czy nie?

#55 Share waldek6530

waldek6530

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 luty 2012 - 22:54

Produkcja jajek Ja do sklepów nie wstawiam, biorą ode mnie indywidualni klienci i czasami bierze bar przy stacji. Nie wożę jajek sami przyjeżdżają tylko na rynek wywożę to co mi zostanie. Ot i tyle.

#56 Share tomm

tomm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 13:40

Produkcja jajek do jakiej placówki najlepiej zadzwoni zyby uzyskac odpowiedz na temat produkcji jajek , chciałbym kupic w tym roku 350 kur nie wiem jaką ilosc mozna posiadac maksymanie bez rejestracji , na forum kazdy pisze co innego

#57 Share Pedro

Pedro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 15 marzec 2012 - 20:29

Produkcja jajek http://pl.wikipedia....rodukcji_rolnej

#58 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 15 marzec 2012 - 21:28

Produkcja jajek

do jakiej placówki najlepiej zadzwoni zyby uzyskac odpowiedz na temat produkcji jajek , chciałbym kupic w tym roku 350 kur nie wiem jaką ilosc mozna posiadac maksymanie bez rejestracji , na forum kazdy pisze co innego

Odsyłam cię do tego tematu - tam zamieściłem odpowiednie ustawy które traktują o hodowli kur niosek http://www.agrofoto....096#entry906096

#59 Share tomm

tomm

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 16 marzec 2012 - 11:07

Produkcja jajek dzwoniłem dzisiaj do DOR i PLW powiedzieli mi ze do 350 kur bez rejestracji i jajke tygodniowo od 300 do 2400 sztuk bez rejestracji

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 16 marzec 2012 - 15:13

Produkcja jajek Tak dokładnie to nawet do 2450 jajek - wynika to z przemnożenia 350 kur razy 7 dni w tygodniu aczkolwiek wiadomo że niemożliwe jest aby wszystkie kury znosiły codziennie jedno jajko Z ustawy nie wynika także aby istniał obowiązek rozdzielenia kur przykładowo twoich i twoich rodziców, czy rodzeństwa więc istnieje tu moim zdaniem pole do powiększenia kilkakrotnie tej liczby 350 kur bez rejestracji bez żadnych konsekwencji nawet w przypadku jakiejś kontroli choć nie wiem czy ktoś w ogóle mógłby to skontrolować i na mocy jakich przepisów

Edytowany przez MAT912, 14 kwiecień 2012 - 23:28.
Cytowanie poprzedniego posta