Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie?

36 odpowiedzi na ten temat

#21 Share elektrotech

elektrotech

technik elektronik -informatyk

• V.I.P.
  • rank
  • 1425 postów
  • Zainteresowania:Ursus C-325A, budowa nietypowych maszyn rolniczych

Napisany 02 wrzesień 2007 - 19:58

Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie? ciekawe rozwiązanie-ale takie plantacje już dawno upadły....

ps
miałem podobny sprzęt w swoim polu -połaczenie kombajnu oraz prasy-- szerokość cięcia HEDER jesli dobrze pamiętam ok 1,2m

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie? Dzisiaj, 06:09
  •  

#22 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 20:02

Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie? takie kombajny czasem można spotkać na allegro.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#23 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 11 styczeń 2008 - 18:47

http://pl.youtube.co...h?v=7hSd5jhYrYk Czy wiecie jak to działa? Bo strasznie sie zdziwiłem jak zobaczyłem ciągnik na kombajnie ;) i jak go tam sie wsadza?

Ciekawa maszyna. Podoba mi sie :P

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#24 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 12 styczeń 2008 - 15:42

ciekawe rozwiązanie-ale takie plantacje już dawno upadły....

ps
miałem podobny sprzęt w swoim polu -połaczenie kombajnu oraz prasy-- szerokość cięcia HEDER jesli dobrze pamiętam ok 1,2m

Są plantacje po kilkaset ha ale ostatnio trudne czasy przeżywają, znam taką która ma oprócz tego chłodnię i jest bezpośrednim dostawcą na rynki zachodnie. Taki kombajn nie jest jakimś cudem, a produkowano jeszcze połówkowy(zbierał z połowy rzędu) i był zaczepiany do ciągnika.

#25 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 25 styczeń 2008 - 20:34

Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie? Śmieszna maszyna nawet mi się podoba
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#26 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 01 luty 2008 - 21:05

Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie? To jest napewno przeróbka ciągnika na kombajn porzeczkowy.

#27 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 01 luty 2008 - 21:25

Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie? To wszystko to nie prawda chyba u was nie ma porzeczek to normalny kombajn cało rzędowy do porzeczek z silnikiem Ursusa najpierw C-330 a potem C-360. Jest tego dość dużo kiedyś wstawię fotki u nas w okolico to około 10 takich jest. Można do mnie z pytaniami.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#28 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 01 luty 2008 - 21:46

To jest napewno przeróbka ciągnika na kombajn porzeczkowy.

zgadza się

funkmaster1993 ten kombajn powstał na bazie 330.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#29 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 01 luty 2008 - 21:54

Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie? Najpierw był 330 a potem 360 był silniejszy. Dobry sprzęt a niektórzy mówią jak by to nie wiadomo co było jak się nie wie to się nie wypowiada.
FUNKMASTER

Sprzedam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#30 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 18:38

Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie? funkmaster1993 masz racje ludzie jak nie wiecie to sie nie wypowiadajcie ja jak jechałem nad morze widziałem takiego przy drodze stał ale juz złom :) nie był w najlepszym stanie i nie wchodziłem na niego bo jeszcze by sie cos stało :D :huh: ;)
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

#31 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 20:39

Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie? U nas dużo tego jest. Nowy samojezdny kombajn, na podstawie tego 400 tysięcy.
FUNKMASTER

Sprzedam

#32 Share dawdfarmer

dawdfarmer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów
  • Zainteresowania:piłka nożna i oczywiście rolnictwo

Napisany 09 marzec 2008 - 21:02

Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie? ja nigdy takiego czegoś nie widziałem :huh:
U-R-S-U-S C330 siła i potęga

#33 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 13:51

Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie? U mnie w okolicy jest jeden. Niedawno go wypatrzyłem i tak jak niektórzy forumowicze wspominali nie jest to żadna przeróbka, tylko fabryczna produkcja.

#34 Share michalmat

michalmat

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 59 postów

Napisany 14 maj 2008 - 17:21

Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie? jest to fabryczna produkcja kiedyś produkowana w sierniewicach przez zakład mechanizacji rolnictwa przy instytucie warzywnictwa i instytucie sadownictwa i kwiaciarstwa w sk-ce. nie jestem pewny czy kombajny cało rzędowe są jeszcze produkowane w sk-ce ale na pewno firma werenczuk je prokukuje. obecnie w sk-ce są produkowane polówki czyli cały rządek jedziesz 2 razy, jak na zdjęciach:) ten kombajn jest to konstrukcja samonośna, układ kierowniczy wspomagany http://images.google...&...&imgrefurl= http://www.czwa.odr....hp?...6lr=&sa=N, a zastosowana jest 360, widziałem tez 3-P, bo jest mocniejsza ale ma tez szybsze biegi niż 330 dlatego też wszystkie elementy tam pracujące działają szybciej. traktor jest na górze, bo z boku jest rządek porzeczek, a jak by miał to ciągnąć to by było za długie i nie bardzo zwrotne(choć z traktorem na górze ma ponad 5.5 m). jak kogoś interesuje to napęd na koła jest za pomocą łańcuchów ze zwolnic na piastę koła, wszystko w obudowie z olejem. otrząsacze, taśmy i wentylatory były napędzane w pierwszych wersjach paskami klinowymi a później zastosowano napęd hydrauliczny(w dużym kombajnie byly to 3 pompy założone na stałe na WOM, a w połówce 1), oczywiście są też chłodnice oleju trochę większe niż te w bizonie. całkiem fajnie to pracuje, ja jeździłem połówka, trochę jak z prasą kostkującą- generalna zasada rządek z boku:) a i jeszcze jedno mój wujek ma patent na połówkę tzn. AREK 3. sam zrobił na podstawie kombajnu całego 3 szt. tylko pod 330, były mniejsze w wolniejsze, a teraz robi 2 w 1 czyli 2 połówki w jednym dużym kombajnie, jest już ciagnik http://www.matyszewski.pl/gallery.php a na lato będzie kombajn.

http://img522.images...ioruporzbf2.jpg

http://www.jagoda.co...ferta.php?co=11
http://www.sfamasz.p...m...8&Itemid=80
http://www.matyszewski.pl/gallery.php

#35 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 14 maj 2008 - 19:59

Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie? Dowiedziałem sie ze te "Łos-ie" były tylko zwykłymi Ursusami na szczudłach i zakładano na nie takie coś jak między innymi kombajn do porzeczek itd.
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

#36 Share Bartek1961

Bartek1961

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo a szczególnie wypadki przy pracy

Napisany 22 maj 2008 - 18:25

Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie? Tego w PRL-u robiono sporo Może nawet kilka tysięcy sztuk. Zbiera porzeczki i inne owoce na zasadzie otrząsania. Krzakiem trzęsie owoce spadają na takie płachty i po przenośniku do skrzynek. Nawet jest skuteczne. U nas na Podlasi jeden rolnik ma kilkaset ha porzeczki i chyba z osiem takich kombajnów. A kombaj nazywa się nie dlatego że podobny do zbożowego ale wykonuje wiele czynności w jednej maszynie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#37 Share elmech

elmech

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 22 maj 2008 - 19:39

Czy widzieliscie takie coś albo nawet macie? taki kombajn miałem okazję naprawiać muszę przyznać że całkiem ciekawa konstrukcja i bardzo fajne rozwiązania

Dodaj odpowiedź