yasiu

Pług śnieżny

Polecane posty

elmichalkw    0

a co możecie powiedzieć o tych spychaczach do śniegu z ramą pod ciągnikiem tak że jeździ sie do przodu? dużo takich na allegro. Dobre jest to rozwiązanie? Ma ktoś takei? opłaca sie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Mnie bardziej interesuje pług do przodu i w tym celu muszę wykonać jakiś mechanizm do podnoszenia pługa.

Zamiast siłownika można zrobić na linę jak w spychaczu DT( chyba), a w ciągniku trzeba zrobić układ zbloczy, dwa z przodu, jedno z tyłu w zaczepie polowym i lina zapięta między pługiem poprzez zblocza do belki. Podnosisz podnośnikiem, napinasz linę i pług sie podnosi, jeśli masz garb na drodze pług samoczynnie się uniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Mam takie pytanie, czy ktoś z was odśnieża drogi w swoich miejscowościach...?? ;)

 

Jak tak to jakimi maszynami...?? :)

 

 

Nie zakładam nowego tematu bo to nie potrzebne, a można pisać tutaj... :)

 

 

POZDRAWIAM... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1

ja do CASE kupiłem taki spych który do Tura podczepiam i jest ok

sąsiad ma dmuchawe ale spych moim zdaniem jest lepszy


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

zależy na jaki śnieg. Jak Ci na pada 70 cm to wirnikowy będzie lepszy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Ja odśnieżam drogi w swojej wiosce John Deerem 3650 + spych własnej konstrukcji na przednim podnośniku zimą wrzucę jakieś foty z odśnieżania.

PS: Tak do 60-70 cm śniegu daje spokojnie rade bo więcej to rzadko jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

wszystko zależy jeszcze od rodzaju śniegu. jak będzie mokry i ciężki lub mokry a potem zmarznie to będzie gorzej niż taki sypki puch.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

a w sąsiedniej gminie (tj. 100m ode mnie) jedna z jednostek strażackich dostała wóz strażacki (mercedesa) i nie dawno zalozyli do niego plug sniezny, już nie mogę się doczekać zobaczyć to w akcji ;)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Produkują to koło mnie a w mojej firmie jeździ 2812 z takim pługiem, myślałem że w jedną noc kiedys odśniezył wszystkei drogi zakładu i parkingi, ale to lampo mu pomagało i róznica była taka że lampo ciut szybciej jeździło a ursusik sobie radził ale śniegu nie było za wiele

Wg mnie to dość dobra opcja, ydraulika podłączona do tej od przyczepy(ja tak widziałem u siebie w zakładzie), prosta i lekka konstrukcja w miare :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr6340    0

 

Też mam podobny spych z regulacją kąta spychania podłączonego do tura i robota bardzo fajna tylko ciągnik na ten okres dociążam tył

odśnieżam drogę aby dojechali do mnie po mleko nie raz jest wyciąganie z zasp samochodu :rolleyes:

jak fes zasypie to mleko w mojej wiosce jest nie odbierane przez 4 dni nawet 5/6 dni ;)


Ursus C330 <> MF 255 <> ZETOR 6340 >>W nich siała
ZETOR - Polubisz prace w polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorychar    1
wszystko zależy jeszcze od rodzaju śniegu. jak będzie mokry i ciężki lub mokry a potem zmarznie to będzie gorzej niż taki sypki puch.

 

 

 

czy śnieg może być suchy??HEHE


I love quad !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

sprzedają również całe pługi ale to żadna nowość.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

My mamy zrobione do tura i jest to zrobione z tregla i ze skosu jest


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akaku    79

My mamy tregier wysokość ok 10cm i jest to zamontowane do tura po skosie do C-360 i dziś może pierwszy raz wypróbujemy to i napiszę jak to idzie


Case <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Legat997    31

U mnie rolę gumowego lemiesza w pługu do śniegu pełni mata gumowa stosowana na stanowiskach dla krów, zbrojona linkami stalowymi.. :P


Kto ma Japońca, to jeżdzi do końca! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prorok    2050

U mnie mam takie coś;

1.Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Ursus C-360 projekt wypróbowany.Spisuje się świetnie nie tylko przy śnieguwink.gif

2.Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Pług do odśnieżania projekt rozpoczęty w tym roku.Na razie w trakcie budowy

 

3.Agrofoto.pl Forum -> Galeria -> Wyświetlanie obiektu -> Pług do odśnieżania na tylny TUZ pierwszy pług od którego zaczęła się nasza przygoda z udoskonalaniem pługów do śniegu.

Ile mógł bym za niego dostać?


Ci Prorocy co chleb jedzą g**no wiedzą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronarek    2

A co sądzicie o pługach z firmy Michalak ??? Czy ktoś użytkuję taki pług ??? W ogóle szukam jakichkolwiek informacji na ich temat <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel131    0

Witam. Mam pług na mf-ie 3080 i chciałbym zrobić jakieś poziomowanie do niego tylko nie wiem jak. Mam duży siłownik dwustronnego działanie. Macie jakies pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj