Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Pług śnieżny

50 odpowiedzi na ten temat

#1 yasiu

yasiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 22:22

Pług śnieżny Czy mógłby mi ktoś pomóc?? Chce zrobić sobie na zimę pług. Prosił bym o jakieś porady na ten temat, mile widziane zdjęcia.

Z Góry Dziękuję....
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Pług śnieżny Dzisiaj, 15:04
  •  

#2 zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • 1830 postów
  • 9766107

Napisany 22 sierpień 2007 - 22:32

Pług śnieżny chcesz zrobić zwyły pług do spychania?to jak dla mnie potrzba jakąs grubsza blache zeby sie nie powyginała.tylko na grubszej blasze jest problem z wygięciem.na dole znób coś w rodzaju lemiesza i jeśli to ma być na tuz to wystarczy zrobić rame albo dopasować od czegoś.a szczególy to już twoja inwencja tworcza :P
  • 0

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#3 MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • 2954 postów
  • 6011417

Napisany 22 sierpień 2007 - 22:34

Pług śnieżny Tutaj masz fotki jak wykonać "prosty" pług do odśnieżania śniegu....zamiast tych desek możesz dać jakąś grubą blachę i będzie jeszcze mocniejsze......

http://www.agrofoto....t...i&img=10286

http://www.agrofoto....t...i&img=10287

http://www.agrofoto....t...i&img=10285

http://www.agrofoto....t...i&img=10284

http://www.agrofoto....t...i&img=10283

http://www.agrofoto....t...i&img=10282

:) :) :) :) :) :P :P :D :)
  • 0

#4 yasiu

yasiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 22:53

Pług śnieżny Mnie bardziej interesuje pług do przodu i w tym celu muszę wykonać jakiś mechanizm do podnoszenia pługa.
  • 0

#5 MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • 2954 postów
  • 6011417

Napisany 22 sierpień 2007 - 23:00

Pług śnieżny A nie będzie lepiej zakupić pług...na allegro jest dużo ogłoszeń...więc może coś wybierzesz.... :P
  • 0

#6 yasiu

yasiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 23:04

Pług śnieżny rozważałem taką opcję ale ro kosztuje niestety :P A w domu mam wystarczająco materiału żeby zrobić coś takiego tylko jest kwestia jak??
  • 0

#7 MarcinPykuS

MarcinPykuS

• V.I.P.
  • 2954 postów
  • 6011417

Napisany 22 sierpień 2007 - 23:33

Pług śnieżny Ja jak bym chciał coś takiego zrobić to bym musiał to zobaczyć np. u jakiegoś kolegi który ma odśnieżacz na ciągniku jak to wszystko wygląda...jak działa... i potem dopiero bym wziął się to roboty jak już będę wiedział co i jak.... :P
  • 0

#8 elektrotech

elektrotech

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1394 postów
  • 21188625
  • Zainteresowania:Ursus C-325A

Napisany 23 sierpień 2007 - 03:08

Pług śnieżny rozwiązanie z tyłu ciagnika jest złe -zaraz się zrobi kupa sniegu pomiędzy kołami a deską,przerabiałem to tylko ze miałem stal źebrową.Musi być spych z przodu z jednym małym tłokiem który uniesie w pionie zgarniacz.Też o takiej konstrukcji myslę
  • 0
(*)(*) (*) Andrzejku Zawsze Będę O Tobie Pamiętać (*) (*) (*)

#9 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9363 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 05:58

Pług śnieżny ja kiedyś sobie rozrysowałem pług do ciągnika na przód. potrzebny jest siłownik do podnoszenia a mój miał by jeszcze drugi do zmiany konta pługa. Narazie na planach się skończyło bo klimat się ociepla i nie ma co odśnieżać :P
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#10 yasiu

yasiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 09:11

Pług śnieżny Ja taki bym chciał zrobić, żeby był podnoszony i zmienny kąt, ale jak na razie muszę muśleć jak coś takiego zawiesić na przodzie.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 wojt

wojt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 18:48

Pług śnieżny wujek i taki jeden zrobili sobie pługi z bojlera elektrycznego,przeciąc go wzdłoż na pół zespawać ,jakoś rama zrobić wzmocnić trocha i dobre :P
  • 0

#12 longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 204 postów
  • 8453917

Napisany 25 sierpień 2007 - 22:37

Pług śnieżny no do pluga to najepiej mieć tuza z przodu no a dalej to tylko troche pomyśleć i dobrego spawacza miec
  • 0

#13 yasiu

yasiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 19:36

Pług śnieżny No właśnie żecz w tym że nie mam tuza i chcę zrobić taki podnośnik
  • 0

#14 lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 1353 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 19:39

Pług śnieżny Ja to tak sobie mysle zamocowac jakis plug na "TUR" w ciapku :P
  • 0

Honda - The Power of Dreams :)

#15 soltys

soltys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 20:17

Pług śnieżny a u mnie we wsie to koles przeciąl stalową rure na pół i dorobił rame na przod z podnośnikiem na jeden tłok jednostronnego działania . bardzo przemyślane rozwiązania ma tam i zakłada to do małego ruska
  • 0

#16 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9363 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 20:18

Pług śnieżny nie wiem czy nie będzie za bardzo ściągać w bok. Chyba że zrobisz dwustronny.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#17 piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów
  • 1714999

Napisany 26 sierpień 2007 - 21:11

Pług śnieżny Ja mam w moim JD na zimę pług przerobiony ze starego spycha z jakiegoś deta.
  • 0

#18 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9363 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 22:04

Pług śnieżny jak znajdę mój rysunek to go wrzucę na forum. może komuś się przyda.
  • 0

#19 yasiu

yasiu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 26 sierpień 2007 - 23:28

Pług śnieżny Każdy rysuneczek czy zdjęcie mile widziane, bo zawsze może wnieść jakiś pomysł. Tak więc jak coś masz to wrzucaj:)
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3159 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 11:02

Pług śnieżny Ja mam pług śnieżny w kształcie litery V coś koło 2,5m z ramą zespawaną z profili, dół zgarniacza to gruby profil i naspawane lemiesze, góra jest z grubej blachy. W zasadzie to można nim nawet orać :P Na początku jeździł z przodu na Zetorze 7211 (ciągnik miał co robić, bez obciążenia na tyle sie ślizgał nawet na łańcuchach) i był podnoszony siłownikiem hydraulicznym montowanym w przedni zaczep, teraz jest przerobiony na TUZ do tyłu (lub do przodu jeżeli ktoś ma :P) dodatkowo obciążony płytami pomnikowymi i śnieg rozpycha sie na wstecznym, pewne ilości można też ściągać do przodu, tylko do ciągników z 4x4. Może nie wygląda zbyt estetycznie ale pod względem wytrzymałości ustępuje chyba tylko szuflom z koparek :P
  • 0

Dodaj odpowiedź