yasiu

Pług śnieżny

Polecane posty

yasiu    0

Czy mógłby mi ktoś pomóc?? Chce zrobić sobie na zimę pług. Prosił bym o jakieś porady na ten temat, mile widziane zdjęcia.

 

Z Góry Dziękuję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

chcesz zrobić zwyły pług do spychania?to jak dla mnie potrzba jakąs grubsza blache zeby sie nie powyginała.tylko na grubszej blasze jest problem z wygięciem.na dole znób coś w rodzaju lemiesza i jeśli to ma być na tuz to wystarczy zrobić rame albo dopasować od czegoś.a szczególy to już twoja inwencja tworcza :P


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasiu    0

Mnie bardziej interesuje pług do przodu i w tym celu muszę wykonać jakiś mechanizm do podnoszenia pługa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

A nie będzie lepiej zakupić pług...na allegro jest dużo ogłoszeń...więc może coś wybierzesz.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasiu    0

rozważałem taką opcję ale ro kosztuje niestety :P A w domu mam wystarczająco materiału żeby zrobić coś takiego tylko jest kwestia jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja jak bym chciał coś takiego zrobić to bym musiał to zobaczyć np. u jakiegoś kolegi który ma odśnieżacz na ciągniku jak to wszystko wygląda...jak działa... i potem dopiero bym wziął się to roboty jak już będę wiedział co i jak.... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

rozwiązanie z tyłu ciagnika jest złe -zaraz się zrobi kupa sniegu pomiędzy kołami a deską,przerabiałem to tylko ze miałem stal źebrową.Musi być spych z przodu z jednym małym tłokiem który uniesie w pionie zgarniacz.Też o takiej konstrukcji myslę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

ja kiedyś sobie rozrysowałem pług do ciągnika na przód. potrzebny jest siłownik do podnoszenia a mój miał by jeszcze drugi do zmiany konta pługa. Narazie na planach się skończyło bo klimat się ociepla i nie ma co odśnieżać :P


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasiu    0

Ja taki bym chciał zrobić, żeby był podnoszony i zmienny kąt, ale jak na razie muszę muśleć jak coś takiego zawiesić na przodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

wujek i taki jeden zrobili sobie pługi z bojlera elektrycznego,przeciąc go wzdłoż na pół zespawać ,jakoś rama zrobić wzmocnić trocha i dobre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

a u mnie we wsie to koles przeciąl stalową rure na pół i dorobił rame na przod z podnośnikiem na jeden tłok jednostronnego działania . bardzo przemyślane rozwiązania ma tam i zakłada to do małego ruska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

nie wiem czy nie będzie za bardzo ściągać w bok. Chyba że zrobisz dwustronny.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

jak znajdę mój rysunek to go wrzucę na forum. może komuś się przyda.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yasiu    0

Każdy rysuneczek czy zdjęcie mile widziane, bo zawsze może wnieść jakiś pomysł. Tak więc jak coś masz to wrzucaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ja mam pług śnieżny w kształcie litery V coś koło 2,5m z ramą zespawaną z profili, dół zgarniacza to gruby profil i naspawane lemiesze, góra jest z grubej blachy. W zasadzie to można nim nawet orać :P Na początku jeździł z przodu na Zetorze 7211 (ciągnik miał co robić, bez obciążenia na tyle sie ślizgał nawet na łańcuchach) i był podnoszony siłownikiem hydraulicznym montowanym w przedni zaczep, teraz jest przerobiony na TUZ do tyłu (lub do przodu jeżeli ktoś ma :P) dodatkowo obciążony płytami pomnikowymi i śnieg rozpycha sie na wstecznym, pewne ilości można też ściągać do przodu, tylko do ciągników z 4x4. Może nie wygląda zbyt estetycznie ale pod względem wytrzymałości ustępuje chyba tylko szuflom z koparek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

taka dmuchawa to tylko na mały śnieg bo ciągnik jedzie po śniegu.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiex    1

A skandynawscy rolnicy używają tylko takich...

http://www.tokvam.no/Default.aspx?tabid=70

A śnieg mają nie mały...

https://pictures.valtra.com/kuvat/1206.jpg

https://pictures.valtra.com/kuvat/1199.jpg

https://pictures.valtra.com/kuvat/1200.jpg

https://pictures.valtra.com/kuvat/6140.jpg

https://pictures.valtra.com/kuvat/6141.jpg

 

 

Poza tym przy grubszej warstwie śniegu ciągnik także może mieć problemy aby pchać górę śniegu przed sobą. Optymalnym rozwiązaniem byłoby zawiesić dmuchawę trochę innej budowy (poprzeczny przenośnik ślimakowy) na przednim TUZ-ie ciągnika i uzyskać moc z przedniego WOM-u - ale to już kwestia kto jaki ciągnik posiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mistqo    0

niedaleko kołomnie na wsi tai jeden koleś wziął 2 beczki po robie metalowe (duże) i porozcinał na pół zespawał przyspawał mocowanie żeby podczepia do przodu ciągnika i gotowe, nawet fajnie odśnieża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj